Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a tibetieket ilyen módon meggátolták, hogy tüntessenek?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem szánalmas, hogy ilyen nyíltan megtehetnek ilyet és mikor rákérdeznek, még nekik áll feljebb, aztán ilyen gyenge hazugságot adnak elő. Ilyenkor hol vannak a jogvédő szervezetek? Miért csak a melegeket védik meg a romákat? Hol a nemzetközi sajtóvisszhang? Ezzel miért nem foglalkoznak a nagy nemzetközi hírcsatornák és hírújságok?


2011. jún. 27. 15:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Az a véleményem, hogy ez sötét diktatórikus, kommunista módszer. Más kérdéseknél is leírtam ezt, de a legtöbben úgy reagáltak, hogy hát a Kínával való jó kapcsolat érdekében ezt meg kellett tenni. De hát ez marhaság. Annyit még a kínai miniszterelnök is tud, hogy demokráciákban bizony szoktak tüntetni, és ő ehhez tökéletesen hozzá is van szokva. Teljesen felesleges volt a nyalásban odáig elmenni, hogy azt a pár 10 embert is betiltsák. Londonban nyugodtan tüntethettek. Csak mi már megint túl akarjuk lihegni a dolgot, mint az ahogy tettük az összes korábbi szövetségesünknél is.
2011. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem az országnak a jelen helyzetben nagyon fontos, hogy Kínával, a világ egyik vezető hatalmával létre tudjanak jönni gazdasági megállapodások. Így tökéletesen érthető, hogy ennek a megállapodásnak a létrejöttét nem kockáztatták meg azzal, hogy ilyen tüntetéseket engedélyeznek. Az ország érdekeit nézzétek ne a különféle ideológiákét! Azzal, hogy pár tucat ember tibeti zászlókat lenget a Kossuth téren, még nem fog a miniszterelnök úgy hazamenni, hogy "hoppá, Magyarországon beszóltak Tibet miatt, rendben akkor hagyjuk őket békén ezentúl". Ellenben a tárgyalásokat elterelhette volna egy nem éppen előnyös mederbe.
2011. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

"Londonban nyugodtan tüntethettek."


Azért a britek nincsenek olyannyira rászorulva a külfödi tőkére, mint mi. Ha nálunk az egyórás tárgyalásból elmegy mondjuk 20-30 perc a tibeti kérdésre, akkor az nekünk nem éppen előnyös.

2011. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is diktatórikus módszernek tartom. De az is kérdéses,hogy a Kínával való kapcsolat jó lesz-.e az országnak? Tekintettel a tőlük felvett hitelre.
2011. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
15.26: Na ez az, amiről írtam az előző válaszban. Ez egy komplett tévedés, és mutatja, hogy a magyarok mennyire nincsenek tisztában a világgal és a demokráciával. Ezt most komolyan gondolod, hogy pár tucat tüntető bármiben is befolyásolta volna a Kínával előkészített megállapodások megkötését? A világ nem így működik, még Kínában sem. Ennél sokkal csúnyább demonstrációkat is túlélt már a kínai miniszterelnök úr/elvtárs.
2011. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Na jó akkor gondolkodjunk racionálisan. Szerintem egyértelmű, hogy nem azért nem engedélyezték a tüntetést, mert "hú mi micsoda diktátorok vagyunk", hanem egyszerűen azért, mert nem akartak kellemetlenségeket a látogatás alatt. Az ELTE-re külön hallgatókat toboroztak, hogy ne legyen szedett vedett a társaság.
2011. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

"Ilyenkor hol vannak a jogvédő szervezetek?"


Visszakérdeznék: te eddig hol voltál? miért nem érdekelt eddig Tibet?

2011. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Eddig is érdekelt Tibet, már régebben amikor voltak Kínában összetűzések, már akkor érdekelt.
2011. jún. 27. 15:46
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyébként megszólaltak a jogvédő szervezetek is, emlékszem a tévéből, de pontosan nem tudom már felidézni, hogy ki és melyik tévében. Azt hiszem két szervezetet is láttam, köztük volt a TASZ.
2011. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Akkor csak én nem hallottam még róla, hogy felszólaltak e miatt. De én úgy gondolom, hogy ez van akkora mocsokság, hogy a világsajtó is foglalkozzon vele.
2011. jún. 27. 15:49
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!