Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor 1-2 hónapig jönnek...

Most akkor 1-2 hónapig jönnek a Kína imádok?

Figyelt kérdés
Voltak már itt Észak-korea propagandisták, voltak "vegyük át az iszlámot" hirdetők, most jön a legyünk olyan mint Kína hónap(ok)?
2011. jún. 25. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

lehet

egyébként nem imádni kell Kínát, hanem tanulni tőle!

De nem szolgai módon másolni, és a kritikai szemlélet sem árt néha.

2011. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Annyit azért még hozzátennék, hogy nem olyan rég regisztráltam ide, de az általad említett "propagandisták" valószínűleg kevesen vannak, de annál hangosabbak.
2011. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként van mit tanulni a kínaiaktól, hiába állítják be fejletlen országnak, Kínában így néz ki egy vasútállomás:


[link]


[link]


[link]


Igen, vasútállomás, nem reptér, és igen olyan vonatok járnak, mint Japánban. Hol van ehhez képest a putri Nyugati meg Keleti pályaudvarunk?


Ilyen a belváros:


[link]


[link]


Hol van ehhez képest a Nagykörút?



Ja és fél évente teljes orvosi kivizsgálást kapsz....

2011. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
már ide is megjöttek. na mindegy, ennek is vége lesz, mint mindegyik őrületnek. :D
2011. jún. 25. 23:42
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Az első és harmadik hozzászóló jól megírta: lehet tőlük tanulni, mint minden más nemzettől (a pozitívumokat persze), de ezt nem árt kritikai szemmel tenni.
2011. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért arra kíváncsi volnék hogy milyen arcot vágnak majd esetleg azok akik keveselték az itthoni átlagbéreket és egy Kínai "rabszolgatartóhoz" kerülnek majd dolgozni éhbérért. Azt azért ne felejtsük el hogy Kína azért ilyen gazdag mert szinte semmit nem fizet a dolgozóknak és hitvány selejtekkel, utánzatokkal árasztották el a piacot, amire a magyarok többsége is vevő sajnos. Nagyon sok múlik milyen feltételekkel került ki ez a megállapodás Orbán és a Kínaiak részéről, mert ha nem előnytelenül és korrekt szabályokkal akkor jól is elsülhet. De ezt még korai lenne megjósolni is.
2011. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

"hitvány selejtekkel, utánzatokkal árasztották el a piacot"


Ezzel azért vitatkoznék, a "kínai ócó ócó szar" termék-sztereotípia a 80-as és 90-es évekre volt inkább jellemző, a kínaiak egyre minőségibb dolgokat állítanak elő minden területen. Nekem főleg kínai ruháim vannak és évekig bírják szétszakadás nélkül, csak éppen negyedannyiba kerül, mint az adidas meg nike mert nem szerepel rajta az embléma. Fejlett technikai termékekben is jók, gondoljunk csak a ZTE elektronikai termékekre stb.

2011. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Az én alapanyag gyártási technológiámat is megpróbálták lemásolni, kezdték is gyártani a jóval olcsóbb és silányabb termékeiket, de csak ott jártak sikerrel ahol pénztelenség volt. A Nike vagy az Adidas pedig nem tartozik egy kalap alá a kínai ruhákkal, csak nem egy sima mezei boltban kell megvenni 30 000 forintért egy melegítőt, hanem akár 100 ezerért a valódit. Sajnos az üzletekben sem találhatók meg az eredeti márkák, ezek csak speciális helyeken és főleg külföldön kaphatók.
2011. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
De ki fog 30000-ért "eredeti" vagy 100000-ért "még eredetibb" melegítőt venni, amikor sokkal olcsóbban kijön, ha a kínaiban vesz 3000-4000-ért egy melegítőt, ami ugyanúgy melegen tartja, és ha 2-3 év múlva szétszakad akkor vesz egy másikat?
2011. jún. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezt csak szemléltetésként írtam le, hogy érzékeltessem veled a különbséget. Azért az eredeti márkát ne vegyük egy kategóriába a Kínaival, még a 30 ezrest csak-csak, de az igazán valódit azért ne. És ez hatványozottan igaz a cipőkre. Hidd el nekem, tudom mit beszélek. Egyébként sokan megvesszük a minőséget, ez kizárólag pénz kérdése. Természetesen semmi bajom azzal ha valaki nem gazdag és az olcsóbbat vásárolja meg, csak ne mondja hogy az ugyanolyan ha még nem viselt soha valódit. Meg ami igazán nem tetszik hogy sokan szidják a Kínaiakat, hogy elveszik a munkát a magyarok elöl, miközben ők is ott vásárolnak. Ez nekem nagyon ellentmondásos, mert pont miattuk élnek meg itt.
2011. jún. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!