Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki hisz abban, hogy a...

Gauldoth kérdése:

Van aki hisz abban, hogy a nagy-Magyarország még valaha egyesül?

Figyelt kérdés
(És nem úgy, hogy a többi része is EU lesz:D)
2011. jún. 22. 01:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

Még Istenben is könnyebb lenne hinni!


-ateista

2011. jún. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
24%
Nem igazán hiszem. Egyébként én már úgy vagyok hogy jobb is ez így, hogy le lettek vágva az adott részek. Vajon mit kezdenénk most, azzal a sok kisebbséggel? (szlovákok, románok, horvátok, stb... stb...) Csak elégedetlenkednének, aztán megint szarba lennénk. (sehogy se jó)
2011. jún. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

A történelmi Magyarország visszaállítása nyilvánvalóan irreális. Amire törekednünk kéne, az a magyarlakta területek visszaszerzése, vagy legalább az autonómia kivívása. De hogy a kérdésre is válaszoljak, biztos vannak ilyen emberek.

Amúgy a kérdés nem kis részben demográfiai természetű, a hitvesi ágyban és a szülészeten dől el. Szaporodjunk gyorsabb ütemben mint a tótok, és ha már többségben vagyunk a Felvidéken, akkor vissza lehet csatolni:) Sajnos a jelenlegi demográfiai mutatók mellett kétséges, hogy 50 év múlva egyáltalán a csonka országban többségben leszünk-e.

2011. jún. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
5%

Sztem nincs az a marha, de ti ezzel kampányoltok vagy mi?


Nincs nap, sőt napszak, hogy ne lenne egy ilyen kérdés.

2011. jún. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Szerinem is kizárt. Bár, hogy rosszul járnánk vele, ha lenne, az sztem azért nem igaz.
2011. jún. 22. 03:01
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Pedig, biztos lehetsz benne... A 1848-as szabadságharc is leginkább azon úszott el, hogy a hatalmas kisebbségünknek nem adtunk semmit. Arról nem is beszélve, hogy hatalmas bürokráciát igényelne, és a mienk így sem működik jól. képzeld mi lenne, ha másfélszer akkora terület hirtelen megjelenne a térképen...
2011. jún. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Sokan hisznek benne, itt is megkérdezi valaki minden nap.
2011. jún. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%
Sok problémát felvetettek,De csak meg kéne próbálni!Idővel bizonyára sikerül!Aztán majd az idő igazolná,pro-és kontra.
2011. jún. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem lenne megoldás a területek visszacsatolása, csak viszályt szítana! A határok sokkal kevésbé számítanak mint az etnikai határok, s azok szerint még Magyarország van. Így lehetne együttműködés a többi szomszédos országgal, ha inkább mi is segítenénk fejleszteni az adott régiót, s ez nekik gazdaságilag is előnyös lenne, cserébe remek befektetési-üzleti lehetőségek nyílhatnának meg, s nem utolsó sorban akár nemzetek közti barátság is. Az ilyen Jan szlota féléknek már alig-alig van támogatottsága . A románnak meg sajna van oka hogy gyűlölje a magyart, hiszen a nemesek ahogy velük bántak nem csodálom hogy viszályok alakultak ki, ezért nekik mámor volt mikor mi szenvedtünk. De a sebek idővel begyógyulnak, a fiatalabb generáció meg ha nem lesz áldozata többé a liberális agymosásnak , akkor megerősödik s mind ezt meg is valósíthatják. Én ezt tartom egy modern álomképnek.
2011. jún. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%

"A 1848-as szabadságharc is leginkább azon úszott el, hogy a hatalmas kisebbségünknek nem adtunk semmit."


De, otthont adtunk nekik, a saját földjeinket, ahol élhettek, dolgozhattak és nevelhették a gyerekeiket. Bár nem igazán érdekelte őket ez a nagyvonalúság, inkább elvették az egészet, amit kölcsönadtunk nekik.

2011. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!