Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedjük a multik...

Miért engedjük a multik térnyerését?

Figyelt kérdés

A multik az alacsony áraikkal meghódítják az egész országot, és kiszorítják a magyar kisvállalkozókat. Ez még az átlagos embernek nem is lenne akkora probléma. DE! Miután nem lesz a nagy multi cégeknek versenytársa, akkor addig emelhetik az árakat, ameddig csak akarják. Úgyis mindenki oda fog menni hozzájuk, és ott fogja megvenni az árut, mert nem tudja máshol. Ez egy viszonylag hosszútávú befektetés a multiknak, de még így is megéri nekik.


A kérdésem az, hogy az eddigi kormányok miért nem tettek semmit a multik térnyerése ellen? Sőt, még támogatták is őket. Néhány éven belül ezt is mi, egyszerű átlagemberek fogjuk megszívni...


2011. jún. 19. 13:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%

A multik között is verseny van.

Ha a Tescoban 300 Ft a tej, az Auchanban 200 Ft, akkor hová mész? Oda, ahol olcsóbb. Hülye lesz az a háziasszony megvenni egy kiló borsót 600 Ft-ért a kisboltban, ha megkapja fele áron is a szuper- vagy hipermarketben.

Egyébként ha nem tetszik, nem mész be. De nézz körül hétvégén, rengetegen mennek piacra, vásárolnak háztól, vidéken a Profi, Coop, Cba üzletek mennek, mert a hétköznapokon nem fognak egy kis felvágottért és 4 zsömléért a hipermarketbe szöszölni.

2011. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
47%

Én inkább a "multikat" választom, mint a jóval fejletlenebb kisboltot csak azért mert az magyar. Elsősorban ember vagyok, másodjára európai és csak harmadjára magyar, szóval többet számít nekem a jólét, mint a nacionalista eszmék. Hogyha épkézláb magyar multihálózatot nem tudott létrehozni valami helyi vállalkozó, ami ugyanolyan árubőséget, minőséget és olcsóságot képviselne, mint a TESCO, pedig meg volt adva rá az esély, hiszen kapitalizmus van, akkor nem a "multik térnyerése" miatt kéne nyafizni, hanem talán a saját háztájon kéne körbenézni először.


A magyar polcokon szlovák tej van, a szlovák polcokon miért nincs magyar tej. Magyarországon angol TESCO-k vannak. Angliában miért nincsenek magyar multi boltok? Ezen kéne elgondolkozni először.

2011. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
83%

"És ez hamarosan be fog következni, mert az összes kisebb bolt zár be. Nem tudom mennyire fogod majd akkor olcsónak nevezni a multikat..."


Ha felmennek az árak akkor nyitnak újabb boltok amik olcsóbban adják.

2011. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Elsősorban nem az emberektől várom a változtatást, hanem a kormánytól. Ha nem támogatnák annyira a multikat, akkor még lenne esély felvenni velük a versenyt.


Eléggé naivak vagytok, ha azt hisztitek, hogy a multik is versenyeznek egymással. A háttérben ugyanazok a kezek irányítják az összes multit, legyen az Cora, Tesco, Auchan, stb.

2011. jún. 19. 13:25
 15/31 A kérdező kommentje:

"Ha felmennek az árak akkor nyitnak újabb boltok amik olcsóbban adják."


Igen? Egy bolt nyitását ma 20 millió alatt nem úszod meg. Akinek meg lenne rá 20 milliója, annak meg nem lesz rá oka, hogy nyisson ilyen boltot, mert ő is érdekelt a multi cégekben...

2011. jún. 19. 13:27
 16/31 anonim ***** válasza:
95%

A kormány azért támogatja, ha támogatja egyáltalána multikat, mert soke mebrenk adnak munkát, az már egy másik dolog, hogy abbóla fizetésből még hidegvízre sem jut.


A kormány bárkit támogat akinek sok pénze van és ide fektet be.


A sok kis magyar kereskedőnek kellene összefognia és egy magyar multit létrehoznia, de mindegyik megbszná az anyját 20 forintért, és emiatt mennek tönkre.


Nincs összetartás a magyarok között,a külföldiek meg szervezettek, ezért igáznak le a pénzükkel bárkit bárhol.

2011. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon egyszerű. Mindenki ott vásárol ahol akar és annyiért vesz meg egy terméket amennyiért akar. Csak nevetni tudok az olyan embereken akik jól bevásárolnak egy multiban, utána meglátja hogy a tejföl 150 forint és emlékszik, hogy a pennyben 60, ezért miután leszurkol 50 ezer forintot a kasszánál elmegy a pennybe 4 tejfölért. Pedig ez a magyar átlag. Az olcsó termékek semmivel nem olcsóbbak mint egy drágább, mivel egy komolyabb cipő akár 5 évet is kibír, míg egy olcsó lehet hogy fél évet. Nekem nem a multikkal van bajom, ott a minőség ugyanúgy jelen van, hanem a Kínai áruházakkal meg a turkálókkal.Ők azok akik megölik a minőséget, nem a multik. Sokszor csak sajnálni tudom azokat a gyerekeket akik ilyen cuccokban kénytelenek járni. Főleg hogy van pár hasonlóan jómódú ismerősöm akik divatot csinálnak abból hogy ilyen helyeken vásárolnak, amikor abszolút nincsenek rászorulva. Én szégyellném magam a helyükben, de őket ez nem zavarja. Még élvezik is ahogy turkálnak a szegény emberek között. Mindegy, nem az én dolgom. Amivel viszont egyetértek, azt már az egyik válaszoló leírta. Nem kell egy multi mellett boltot nyitni, és nem kell mindjárt olyan árakon adni a termékeket, hogy ne legyen versenyképes. Nem azonnal kell meggazdagodni.
2011. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
43%

A sarkon lévő kisbolt, talán egy vagy két embernek ad munkát. Őket sem jelenti be, nem adózik utánuk rendesen. A bevételt szintén úgy könyveli, hogy lehetőleg ne adózzon.


A multi, sokszor ennyi embernek ad munkát, mindet bejelenti, és mindegyikük után fizeti a járulékokat.


Viszont mind a kettő kizsákmányolja az embert.


Mindenki döntse el, neki melyik tetszik jobban

2011. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

A multikban nekem egy dolog nem jön be, az, hogy minden nyereségüket újabb és újabb emberi munkahelyek megszünését kiváltó gépek vásárlásába költik.


Ha ez így megy tovább rövidesen eljutunk oda, hogy lesz egy beléptető portás, meg 2 alkalmazott egy gyárban, az egyika beosztott aki megnyomja a start gombot a másik meg a főnöke aki ellenőrzi.

Nap végén meg megnyomják a stopp gombot és hazamennek.


Csak a többiekkel mi lesz...

2011. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Pl ha megnézitek a TESCO is az önkiszolgáló pénztáraival...


Ennyi erővel szedjenek ki mindent az áruházból, és rakjanak be bazinagy fizetős automatákat meg 4-5 biztonsági őrt akik járkálnak aztán nem kell személyzet se, csak akik készletet töltenek.

2011. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!