Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a tegnapi...

Dick Esmen kérdése:

Mi a véleményetek a tegnapi Rendvédelmi tüntetésről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 21:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%
Mert majd a rendőrök a saját bajtársaikra lőnének?
2011. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
Jah persze ők csak páncélruha nélküli civilekre: férfiakra nőkre meg fiatalokra támadnak. Igazad van!
2011. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 bumbi02 ***** válasza:
78%

Jah és még véletlenül se azér nincsenek kordonok, mert a mostani tüntetők szolidabbak. És azok akik 2006ba téglával dobálták a rendöröket, felgyújtottak autókat, kifosztották a büfét, meg az mtv székházat, azok nehogy már sírjanak hogy meglötték őket gumilövedékkel. Örüljenek hogy csak gumilövedék volt. Mi van ha követjük a logikát, hogy önvédelemből lő a rendőr? A feje magasságába repülő tégla akár élet kioltásra is alkalmas (eléggé alkalmas) , ő meg lead egy figyelmeztető lövést élesz lőszerrel? Na akkor mi van? Örüljenek az ottani csöcselék tagjai hogy gumiból volt a lövedék. Aztán lehet mondogatni hogy én csak épp most jöttem le virágot szedni, meg kutyát sétáltattam. Normális ember ien közelébe nem megy. Ha az ember látja hogy gyujtogat egy 100-150 fős tömeg, akkor elkerüli a lehető legnagyobb körbe. Ergo akik ott voltak azok szintiszta tüntetők voltak. Erről ennyit.


Ehhez képest nehogy már megijesszen az hogy kinyitnak 1-2 tüzcsapot, meg füstbombákat dobnak le.

2011. jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%
Rengeteg ember ment ki és nem csak balhéból! Sokkal többen voltak mint most az összes kormányellenes tüntető együtt véve! Ezek a mocskok idős embereket , nőket is bántalmaztak! Te meg az idióta rendőr haverjaid a csőcselék!
2011. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
69%

"Rengeteg ember ment ki és nem csak balhéból! Sokkal többen voltak mint most az összes kormányellenes tüntető együtt véve! Ezek a mocskok idős embereket , nőket is bántalmaztak! Te meg az idióta rendőr haverjaid a csőcselék!

"

Nem inkább az zavar téged, hogy ezek a fidesz ellen tüntetnek?

Mikor a 2006 akarták elvenni tőlük és akkor tüntettek azzal nem volt gond, mert azt a fidesz is támogatta.

Ha most ezt egy másik párt akarná elvenni és az ellen tüntetnének akkor semmi bajod nem lenne, sőt még te is támogatnád, mert a fidesz megint azt mondaná, hogy ezt törvény védi és nem szabad azoktól elvenni aki az életüket is feláldozzák.

2011. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 bumbi02 ***** válasza:
78%

Ezek a mocskok idős embereket , nőket is bántalmaztak!


Érdekes hogy mindig csak olyan általánosságban hallom hogy bántottak időseket is meg nőket is. Sosincs konkrétum. Kiváncsi lennék hogy az az idős akit bántottak a rendőrők, éppen mit is csinált. Berúgva dobálta a rendőröket, vagy épp kutyát sétáltatott.. Érdekes hogy hirtelen mód hány embert lőttek meg , és mind ártatlan volt. Aki jó poénnak tartja hogy felgyújtja más autóját, az akkor vállalja a következményt és ne sírjon hogy jaaajjj megütöttek, jajjjj ezen nincs azonosító szám. Melyik "tüntető" ment oda hogy Kovács Béla vagyok, a sz.ig. számom pedig 214124IA.? nalátod.

2011. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
74%

Példákat, konkrétumokat szeretnél? Vipera használat? tiltott fegyver! Gumilövedék? Azt se használják már más országokban, de ha igen akkor is csak derékmagasságban szabad lőni. Ezek a kétajtós szekrények meg fejre céloztak! Földön fekvő embereket rugdostak! Videót is akarsz látni? http://www.youtube.com/watch?v=ACs_zvqtHk0 még pofátlanul hazudnak! de konkrét neveket is írhatok ha gondolod!


Kruchina Vince és Károly "Károlyt elektromos sokkolóval földre kényszerítették, majd ütötték, rúgták ahol érték. Az arca több helyen felrepedt, és bedagadt. Vince megkérdezte a rohamrendőröket miért ütik a bátyját. Válaszul a rendőrök; "Ha a testvéred , akkor te is kapsz!,, felkiáltással őt is gumibotozni kezdték"

Forrás: Bodoky Tamás: Túlkapások


Angel Medoza: "35 éves perui állampolgár 18 éve él Magyarországon , Magyar felesége és három gyereke. Az Erzsébet körút és a Wesselényi utca sarkán álló bérházban lakott, amelynek szeptember 20-án esti órákban egy csapat rohamrendőr betőrte kapuját, majd meglátva földre kényszerítették és betörték az orrát."

Bodoky Béla : Túlkapások


Török Imre: Később amikor a balesetibe bevittek ide-oda telefonálgattak a rendőrök hogy egyenlítettünk! Itt vannak a g*,cik a kutyák! A kórházban is így hívtak minket! Mindenki az ágyhoz volt bilincselve de rólam azt az orvos levetette." Török Imre mikor megjegyezte hogy két kisgyerek apja a rendőrök járőrkocsit küldtek a lakásához hogy azokat állami gondozásba vegyék! De szerencsére időben tudott telefonálni hogy ne nyissanak ajtót nekik-.


Révész Máriusz fideszes , képviselő kinek mandátumát leszarták magasról, hiába mutatta az igazolványát. " Révészt nagyon megverték a rendőrök , fejsérülései voltak, lapockája tört, és amnéziája miatt azóta se emlékszik arra az estére, fényképekből és videókból rekonstruálta az történteket."


Fábián Gábor: "A rendőrök egyike rohadt fidesz-bérencnek nevezte , és arcon köpte .Egy másik pedig azt mondta hogy a régi rendszerben már a helyszínen agyönlőtték volna, de ezt majd csak a gyorskocsi utcában fogják megtenni.


" A rendőrség a gumilövedék használatával kacspolatos jogszabályokat minimális szinten se tartotta be"


"azok kik menekülni próbáltak, főleg fiatalok azokat elkapták s formalizált gyanúsítás alapján indítottak ellenük eljárást"


Rengetegen vannak még. Nem mertek panaszt tenni, mert féltek. Kik még a rákosi rendszert is átélték , tudják hogy milyen volt, itt is azt hitték ugyanaz lesz mint akkor. Ezek az emberek nem vandál baromállatok kiket bántalmaztak főleg. Azokkal nem mertek szembeszállni akikkel kellett volna , kik kocsikat gyújtogattak fel vagy ugyanolyan agresszív baromállatok mint az oda kivezényelt feltüzelt rendőrök.


De legyen egy kis ellenpélda is hogy lásd nem vagyok elfogult.


"én nem lőttem fejre!

A Budapest utcáin intézkedő rendőrök közül elsőként nyilatkozik a 2006 forró őszéről neve elhallgatását kérő interjúalanyunk , aki a Rebisz kötelékében vadászpuskával vett részt a 2006. okt.23-i brutális tömegoszlatásban. Állítása szerint már akkor is szót emelt a véres megoldások ellen, amiket az állományon eluralkodott tömegpszichózissal, és tévésotromnál elszenvedett vereség utóhatásával magyaráz. MEgcáfol néhány akkori jelentést, és azt mondja hogy betyárbecsületből nem beszélnek ezekről a bíróságon"


"pánik volt hogy mi az Isten történik, példát akartak statulálni, rendet akartak rakni. Voltak olyan kollégái kik azzal dicsekedtek hogy a laktanyában hogyan hány embernek törték el az úját , hány f*,szkalapot intéztek el odakint."

"Hazudtak a rendőrök a bíróságon"

"Egyik kollégájuk sem emlékezett hogy akkor bilincsbe vert embereket vertek rugdostak volna össze,sorra mentették fel őket" Bár ez várható volt hogy ezt mondják.


S most akkor egy saját példa. Édesanyám 50 kilós nő nem brahiból ment ki balhézni hanem ő is a fidesz gyűlésre ment. Menekülni nemnagyon tudott, ezért védett másokat. Egy idős nőt fogott át karjaival a rendőrök elől védte! Mit sem törődve ezzel szépen lerángatták róla majd a földre lökték. Én ennek szemtanúja voltam, láttam mi történt. Kocsival mentettük ki őket , de anyám telhetetlenségéből még 1 megtaposott magyar zászlóért is visszament.


Ezek után ne sajnálja nekem senki se a rendőröket. Voltak ott is olyanok kik ellenezték az egészet, volt olyan orvos kinek megérdemelten vették el az orvosi engedélyét mert nem volt hajlandó egy törött lábú rendőrt ellátni. Miért nem szimpatikusak a mostani rendvédelmisek? Mert még ha nem is arcról de emlékszem rájuk, hogy milyen agresszívak voltak akkor és most. Miért is vonulnak? feltüzelték őket a korkedvezményes nyugdíj megszüntetése ellen. Én se örülnék ha elvennék tőlem azt a kiváltságot hogy 40 évesen mehetek nyugdíjba s kapok 200 ezer ft-ot amiz az állam fizet mellette meg elmegyek feketén melózni hogy még többet keressek. A rendőri hivatást én még ezek ellenére is egy becsületes foglalkozásnak tartom, s sok rendőrt is annak tartok. De azokkal van bajom kik kevés ésszel, agresszív jellemmel mentek el rendőrnek hogy vágyaikat kiélhessék , vagy köztük rengeteg volt avh-s is van. Ez a bajom velük. Mindenki annyira ellene van most a fidesznek. Gondoljátok hogy ez a gazdagok pártja? Senki se jár jól ezekkel az intézkedésekkel. De ez így lenne bármelyik kormány alatt. Mi is nélkülözünk elég sok mindent , de mi nem hagyjuk magunkat elhülyíteni dolgokkal, sem az mszp jobbik lmp vagy a fidesz által. Tisztában kell lenni a dolgokkal, s mérlegelni kell a lehető legbölcsebben. HA az ország bajban van akkor ez a helyzet. Orbánék jól tették még az elején hogy a nagyvállalatokat akarták megadóztatni, sikerült is. Erre meg az auchan, tesco , t-mobile feljelentette Magyarországot az eu-nál s ekkor jött a balhé a médiatörvénnyel. Sokan háttérindó nélkül egyből rávágta hogy nincsen sajtószabadság. Akkor lenne kormányterror diktatúra ha ilyeneket se lehetne írni hogy nincsen sajtószabadság, s megszünne egyből a népszabadság 168 óra s egyéb liberális újság. Igenis sajtószabadság van mert addig míg ők erős hangvételű kormányellenes cikkeket jelenthetnek meg, az igenis sajtószabadság a javából. Sokan az állami nyugdíjpénztárak ellen vannak, kiknek megszünt a magánnyugdíjpénztáruk s át kellet nekik térni. El tudom képzelni mekkora kib**szás volt ez, de mikor anno bevezették a magán-nyugdíjpénztárakat egy hatalmas nagy kiesés volt az államnak. Banki adó bevezetése is egy remek ötlet , ha nem csak fél százalékos lenne ami még így is sok de lehetne több is, ezzel szemben a gyógyszeripar adója igazságtalanul 8 százalékos, s csodálkozunk hogy drága a gyógyszer. Sokan mondják hogy diktatúra van, azok mondják kiknek nem a saját pártjuk győzött. Én meg se szólalnék ha másnak lenne 2/3-a azt a nép dönti el, kivéve ha választási csalásról van szó s ez az mszp részéről már megszokott dolog. Schmitt Pál fideszes lett a köztársasági elnök.--Annó ki volt az szdsz-es köztársasági elnök ? Göncz Árpád, s ezt feltételhez kötötték hogy ő legyen.


Remélem olyan választ adtam ami elfogadható! Bárki akar velem továbbra is vitatkozni nyugodtan, szívesen beszélgetek erről, de nem anyázás szinten.


Hozzátenném : Az összes idézőjelbe tett szöveg mind dokumentum, forrása Bodoky Tamás :Túlkapások című könyvéből. Akinek nem hiteles hogy csak 1 könyvből idéztem a dolgokat keresek én még akár hiteles dokumentumokat is akár.

2011. jún. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
28%
Szevasz bumbi, de kitartás Kínában még a vörös a menő.
2011. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Szevasz bumbi, de kitartás Kínában még a vörös a menő."


Ezért üzletel annyit a fidesz velük. Példát vesznek.

2011. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 bumbi02 ***** válasza:
70%

Alapból ott leragadtam hogy nincs joguk derék magasság felett lőni... Kinek volt ott joga téglát dobálni? Erről szerintem ennyit.


Én is tudnék videót küldeni neked, amiben az látszik hogy a rendörök egy csoportja fel van szoritva az mtv székház lépcsőjére és mindennel még talán kordonnal is dobálják öket...


A könyvvel szemben kicsit szkeptikus vagyok. Az idézetek alapján - alapból könyvcím alapján -, ezt a könyvet azzal a céllal írták hogy bemutassák hogy túlkapások voltak. Én is tudnék írni könyvet olyan cimmel hogy Csőcselék, és én meg csak megsebesült rendöröket interjúvolnék meg.


Például nézni kell azt is hogy mi váltotta ki a rendörök reakcióját? Az se ugy kezdödött hogy , te ott az tüntet. Löjjük má seggbe..Hanem kitalálták a kedves tüntetők hogy ők hős forradalmárok és mentek amerre láttak és a haza érdekében betörték a kirakatokat.



Azt írtad hogy édesanyád menekülni nem tudott, egy fidesz naggyülésen akkoriban átlag több ezren voltak. Több ezres tömegbe hogy mentetek be autóval? Namind1, amennyiben igaz történet, sajnálom anyádat.



Lényeg a lényeg. Szerintetek mit kellett volna csinálnia a rendőrségnek? Ha nem csinál semmit az a baj, ha meg csinál valamit akkor az. Szerintem helyesen döntöttek, mert a rendőrség dolga a rend fenntartása. A tüntetők dolga pedig tüntetés, nem pedig a város szétverése.

2011. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!