Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a rendvédelmi...

Mit szóltok a rendvédelmi dolhozók nyugdíjának megszüntetéséhz? Szerintetek mennyire van igazga ebben a kormánynak?

Figyelt kérdés
De ha jól tudom, akkor már ki van terjesztve a korkedvezményes nyugdíjakra is.
2011. jún. 11. 08:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Más országokban ugyan ez a gond,csak ottmég sokkal radikálisabb.
2011. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

A nagy részével egyetértek.Aki irodában ücsörgött 15 évig,az ne menjen korábban nyugdíjba.

A többieknél lehet differenciálni.

2011. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
Ezt már rég meg kellett volna lépni, már az Antal kormánynak.
2011. jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Bár nem igazán idevágó a téma,de én megszüntetném az irreálisan magas nyugdijakat is.Nekem senki ne mondja,hogy-azért megdolgoztak....Ismerek olyan idős embert,akinek a havi nyugellátása közel 400.000 Ft.Ez valamilyen szinten azért felháborító jelen helyzetben,amikor emberek "filléreket"kapnak,ugyanannyi munkában eltöltött évért.
2011. jún. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Irreálisnak tartom, hogy valaki csak azért akarjon rendőr lenni, mert akkor előbb mehet nyugdíjba. Márpedig az a védekezés, amit a tüntetéseken nyomatnak, hogy ha nem mehetnek korábban nyugdíjba, akkor senki sem fog rendőrnek vagy tűzoltónak állni.
2011. jún. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

A nyugati államokban is egyes munkakörökben van korkedvezményes nyugdíj! Ez nem magyar specialitás!

Nem az a legnagyobb baj,hogy megakarják szüntetni,hanem az hogy visszamenőleg. Ez egyetlen jogállamban sem lehetséges!

De bennem ezzel kapcsolatban felmerül egy fontosabb kérdés,amiről sem Orbán,sem az érdekképviseletek nem beszélnek.

Aki visszamegy a munkaerő piacra,annak a nyugdíját elveszik vagy csak befagyasztják? Mert nagyon nem mindegy.

Éppígy,aki nem megy vissza,és a rokkantnyugdíjasok (Lázár javaslata szerint) elveszíti a nyugdíját,helyette valamilyen segélyt kap. Gondolom,nagyon alacsony összeget.

Ha eléri a nyugdíjkorhatárt,akkor mennyi nyugdíjat fog kapni?

Ma a nyugdíj összegének megállapításánál a munkában töltött időt és az utolsó évek keresetét veszik alapul.

Kérdés,hogy az az idő,amit eddig nyugdíjasként töltött(akár a rokkant is),az beleszámít-e majd a munkaviszonyba?

Ha most alacsony a jövedelme,akkor a nyugdíja is nagyon alacsony lesz. Főleg,ha a jelenlegi nyugdíj összegét nem veszik figyelembe.

Ez nagyobb gond lesz nekik,mint az,hogy vissza kell menniük dolgozni.

Nem ezzel kellene javítani a nyugdíjkasszán. Maximálni kellene a felsőhatárt. Azonfelül,aki nyugdíj mellett magas jövedelmet ér el,attól meg kellene vonni,vagy legalábbis szüneteltetni a folyósítást.

Pl. Pintér a kormány leggazdagabb embere. A vagyona mellett a miniszteri fizetése is magas, Mégis felveszi a 160.000.- Ft nyugdíját,ami neki legfeljebb zsebpénz.

Nem egyedül ő van ebben a helyzetben.

Rajtuk kellene kezdeni a spórolást!

2011. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Demagógia,hogy "kezdjük Pintéren a spórolást"

Ha megnézed az elmúl évtized nyugat európai intézkedéseit elég sok visszamenőleges változtatásvolt,a nyugdíjat illetően is.pl.Németországban,Angliában, Spanyolországban...nincs ezzel semmi baj.

Akiket ismerek rendőröket (és nem egyet ismerek) nagyon szívesen dolgoznának tovább,de azt mondják,hogy befogják a szájukat mert egy-két nagypofájú leugatja őket.

Van mit csinálni,ne aggódj kapnak munkát akiket visszahívnak.

2011. jún. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Én nem értek egyet azzal, hogy ne mehessenek korán nyugdíjba. Nem miattuk, az nem érdekel.

Magam miatt.

Ha betörnek vagy ég a ház, nehogy már hatvanas bácsik jöjjenek betörőt fogni meg tüzet oltani! Tudom, hogy nem illik kor alapján diszkriminálni, de ennyi idősen már nem tudja úgy elvégezni a munkáját, mint egy fiatalabb, erős férfi.

2011. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

kedveselőző nem értem miért jönnek mindíg a tűzzel.A rendvédelmi dolgozók kb 10 %-a dolgozik ilyen munkakörben.

itt lehet differenciálni. De a fenmaradó 90 % ne menjen már azért korábban nyugdíjba az én pénzemből,mert van 10 %-aki tüzet olt.

2011. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

"Ha betörnek vagy ég a ház, nehogy már hatvanas bácsik jöjjenek betörőt fogni meg tüzet oltani! Tudom, hogy nem illik kor alapján diszkriminálni, de ennyi idősen már nem tudja úgy elvégezni a munkáját, mint egy fiatalabb, erős férfi."


Most komolyan ennyire buta vagy? A fiatalok megcsinálják ezeket a feladatokat, az idősek meg nyugodtan dolgozhatnak más munkakörben, a tűzoltóknál (is) nem csak a tűzoltásból áll a világ, amögött még van háromszor annyi alkalmazott, akik irodában, szervezésben, stb. dolgoznak. Ezeket pedig még egy 70 éves bácsi is meg tudja csinálni.

2011. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!