Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a rendvédelmi...

Mit szóltok a rendvédelmi dolhozók nyugdíjának megszüntetéséhz? Szerintetek mennyire van igazga ebben a kormánynak?

Figyelt kérdés
De ha jól tudom, akkor már ki van terjesztve a korkedvezményes nyugdíjakra is.
2011. jún. 11. 08:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

"Ma a nyugdíj összegének megállapításánál a munkában töltött időt és az utolsó évek keresetét veszik alapul. "


Nagy tévedés! Az összes munkában töltött évek alatt, az évek során befizetett járulék a nyugdíjszámítás alapja.

Kezdve az első munkába állástól, az utolsó évig.

Akkor 40évig mint vállalkozó minibálbér után fizetnék adót, az utolsó 5(?) évben meg a max.-ot, és jó sok lenne a nyugdíjam?

Így aztán végképp nem sok köze lenne a valósághoz, igazsághoz.

2011. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%
Nekem tetszik hogy végre valaki megmerte ezt lépni. Tovább nem részletezem. Akinek tetszik az úgyis tudja miért jó (korrektebb) ez így, akinek meg nem az nem azért jön ide hogy meggyőzze őt bárki is, hanem hogy ő győzködje a saját igazáról a többit mint hű elvtárs vagy pártpropagandista.(ami számomra meg undorító mert a nagyja pláne a "nagyokosok" és "tisztánlátók" olyan sötétek mint a néger pi*a)
2011. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek vele, nem áll olyan jól az ország, hogy ilyen nagy mértékű kedvezményben részesüljön bárki is. Még a közlekedésben kéne ilyen drasztikus lépéseket véghez vinni, mint a vasutascsaládok és a 65 év felettiek ingyen utazását.
2011. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Én egyetértek azzal, hogy elveszik tőlük a korkedvezményes nyugdíjat. Úgy akarják bevezetni, h az idősődő 45-50 közöttieket inkább beosztják irodai munkára. Szép is lenne, ha egy 60 éves mentős szaladna fel a 8. emeletre :) Az meg h irodában kell dolgoznia, nem lesz megterhelőbb, mint bárki másnak. Inkább csak az aggaszt, hogy visszamenőleg akarják bevezetni...
2011. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Engem az háborít fel, hogy a tűzoltó 1 napot dolgozik fizuért, 2 napot maszekol betonozás stb. fekete pénz, korán nyugdíjas 180 000 ezerért. Aki nem bírja menjen nyugdíjba, de arányos összeget kapjon.
2011. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Még ennyire egybe hangzó válaszokat nem olvastam egy kérdésnél sem.Amivel egyet értek!
2011. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Így van.Arányos összegért,és ne 180-220E-ért,vagy még többért.Barátnőm "kedves" férje az X kaptányság osztályvezetője volt,idő elött lenyugdíjazták,közel 8éve.Ma a nyugdija 270.000 Ft.Szorozzuk csak be 8 évre...

-A nagymamám 43 évet húzott le egy munkahelyen.Hogy mennyi volt a nyugdija amikor 2003 ban meghalt??? Szégyen, de 47.000 Ft volt amit utoljára kiutaltak.Na erről ennyit.

2011. jún. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy nevetséges. Én is a többséggel értek egyet. Viszont, azért az valljuk, be elmennek 100 %-os nyujdíjjal, a 2/3-a dolgozik mellette valamit. Akkor meg mi is a baj, hogy miért is ne tudnának dolgozni? Ja igen, akkor csak egy fizetésük lenne...
2011. jún. 12. 08:58
 19/19 halasz_krisztian válasza:
A már megszerzett jogokat nem vehetik el.. vagyis mégis elveszik, mint a nyugdíjakat is, de csak azért mert imádják ha kárt tehetnek a népjólétben. Nem tudom, hogy mit fog majd szólni Orbán, ha egyszer kigyullad a lakása és egy 60 éves tűzoltó fogja leszarni... :)
2011. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!