Magyarország mikorra zárkózhat fel életszínvonal tekintetében a nyugati országokhoz?
A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:13
Ha értenél hozzá tudnád, hogy egy adat nem jelent semmit. Azt is tedd már hozzá, hogy mekkora az Usa adósságállománya. Szakértők szerint a jövedéki adót 65%-ra kéne emelni, hogy KAMATOKAT fizetni tudják az adósságuknak. Gyakoraltilag csődben vannak. De hát végeredményben a résztartalékra épülő kaptilatista rendszernek ez a lényege. Egyszer megbukik, csak az időréssel lehet játszani. Ezért mosolyogtam, mikor fenntartható fejlődésről beszéltem a jónépnek :)
Hosszú távon a nyugati életszínvonal csökkenni fog, a magyar pedig növekedni. A kettő találkozik kb. 20-25 év múlva.
Pl. a lakosság alsó 90%-ának életszínvonala pl. az USA-ban 1970 óta nem nő, sőt, a szegények számának növekedése miatt a lakosság alsó 2/3 részének életszínvonala csökken. A 60-as, 70-es évek amerikai életszínvonalát csak úgy lehetett elérni, hogy az USA fogyasztotta a Föld erőforrásainak aránytalanul nagy részét. Ahogy erre az USA-nak egyre kevesebb lehetősége van, úgy fog csökkenni az életszínvonal.
Magyarország életszínvonala még növekedhet, egészen addig a pontig, amit a modern technika lehetővé tesz. Ez magasabb, mint a jelenlegi szint, de alacsonyabb, mint mondjuk a nyugat-európai vagy észak-amerikai 70-es évekbeli szint.
Olyan életszínvonal, mint nyugaton a 60-70-es években, már soha, sehol sem lesz, mert ahhoz a Föld egy kicsit túl van népesedve, nagy a nemzetközi verseny, és megcsappantak a könnyen kiaknázható természeti erőforrások.
Kérdés az, hogy mi a fontosabb, mit látunk követendő példának?! mert most valahogy, csak azt látjuk, hogy több bolt és több üzem kell, de ez nem fenntartható, tehát csak ideig óráig működik.
Az utak állapota: nos ha jól emlékszem Svájc nemrég ráeszmélt, hogy csak egyet fejleszthetnek, amit hosszútávon is megéri, ez pedig a vasútvonalak, nekünk is ezt kellene tennünk.
Munkahelyteremtés: ne ma győri audi gyár mintájára kell idehozni cégeket, hogy éhbérért dolgoztassák a magyarotokat, hanem ezt belsőleg megtenni, magyar vállalatokat, vagy kisvállalkozásokat csinálni, fejleszteni a mezőgazdaságot.
Egészségügy, a megelőzés a fontos, hiszen lassan már a legkisebb gyerekeknek is van valami bajuk, cukorbetegek, romlottak a fogaik, elhízottak, ezt csak egészséges életmóddal lehet gyógyítani, ehhez remélem az első lépés a most megszavazott adó, amit be kell tartatni, mint a dohánymentes helységekről szóló törvényt is.
Igazából soha, bár az is igaz, hogy a nyugati államok életszínvonala is csökkenni fog, a későbbiekben, de nem emlékszem, hogy a magyar nép az utóbbi években annyira újító és haladó szellemiségű lett volna, hogy összefogással be tudja hozni a hátrányát. (és ez nem a vezetőkön múlik)
"Ha egyszer rájönnek az emberek, hogy mi szolgálja valóban és hosszú távon az érdekeiket. Pl. nem a sok segély és támogatás meg a pénz pumpálása a mezőgazdaságba, hanem esetleg k+f..."
Részben egyetértek veled, de nem tudom, hogy a "pénz pumpálása" kifejezés hogyan fér össze a mezőgazdasággal?? A mezőgazdaságot jelenleg az EU támogatja és a 4-5 milliós pályázati pénzekből állambácsi levesz 4-500 ezer Ft-ot. A magyar kormánytól aligha kapnak nagyobb támogatást. Az ország nagy része a mezőgazdaságból él és Magyarországnak a mezőgazdaságban van a jövője. A kiváló termőföldekkel édes és melegvízkészletekkel még versenybe szállhatunk, de a k+f-el kikkel akarod felvenni a versenyt?? A német iparral vagy a japán technológiával? Jó nagy kapufa lenne.
Styloo
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!