Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok miért nem demonstrálnak...

Azok miért nem demonstrálnak soha, akik igazán rosszul keresnek, akik semmilyen kedvezményt, megbecsülést nem kapnak?

Figyelt kérdés
Az eladók, a varrónők, a gyári dolgozók, a vendéglátóipari dolgozók, a dajkák és még sorolhatnám.De mondhatnám úgy is, hogy a minimálbérből élők.Ők vajon nem érzik úgy, hogy őket is megilletné a több anyagi és erkölcsi megbecsülés?Hisz ők is ugyanolyan fontos dolgozók, mint bármely másik.
2011. jún. 7. 17:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Értem.Hát, akkor kellene nekik egy érdekképviselet.
2011. jún. 7. 18:44
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Mert azok az emberek nem állami alkalmazottak. Nekik a munkaadójuknál kellene tüntetni.


Styloo

2011. jún. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Bizony, ez is igaz,Styloo!De az államon is múlik, hogy a munkáltatók mit engedhetnek meg maguknak az alkalmazottakkal szemben.Sok a visszaélés, szabálytalankodás.Ezen az állam tudna változtatni.És akkor megint eljutottunk oda, hogy ezeknek a munkavállalóknak az érdekei le vannak ejtve...
2011. jún. 7. 20:06
 14/20 Mr.Super TNT ***** válasza:
77%

Magyarországon nincsenek erős szakszervezetek csak néhány munkahelyen van ,de azok többsége állami vállalat vagy olyan munkát végez ami nélkül komoly gazdasági problémák lennének ilyen pl a közlekedés ( úgy értem Taxisok stb).

Ezért van az ,hogy sok munkahelyen sz@rba se veszik az embereket sőt a földbe taposnak.De az állami érdekeltségű pl kutatásfejlesztéssel foglalkozó és pályázatokból élő cégeknél ennek a szónak a kiejtéséért kib@sznak ,rengeteg fiatal és tehetséges műszaki területen dolgozó ember a béka se.gge alatt keres amíg a főnökei nyaralnak ,szórakoznak ,buliznak és semmit se csinálnak még érteni se értenek a saját szakterületükhöz.

2011. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha megnézed a forradalmak sem akkor törnek ki, amikor nagyon rossz minden, hanem többnyire akkor, amikor kezd kicsit javulni a helyzet, felívelő tendencia van. Pont ezért, mert semmiből nem lehet építkezni. Akinek enni sincs, az nem fog tudni harcolni. A dolgok akkor robbannak, amikor megvan a kellő létbiztonság, a kellő alap, és egyre többet és többet akarnak az emberek...minden forradalomnak ez volt a menete.
2011. jún. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nincs érdekképviseletük, de ha lenne, akkor se lenne lóf*sz érdekérvényesítő képességük se. Szerinted miért azokon tesztelik az intézkedéseket akiken? Ha az ő torkukon lenyomják, akkor jöhet mindenki más, már nem lesz ellenállás igazán.
2011. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
07.17 Lehet, hogy a válaszomra többen köveket fognak rám dobálni, de nézz csak utána, hogy a lenini forradalmi helyzetnek mi a definíciója . Nem kell szégyellni, mert Ő is jogi doktor volt, tehát nem proliból nőtte ki magát csak értette a társadalmi- gazdasági összefüggéseket és látta ,hogy a csórókat senki DE SENKI nem képviseli.
2011. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mr.Super TNT ***** válasza:
Lenin egy utópiában hitt. Lehetnek az embernek jó céljaik ,de a megvalósítás útja befolyásolja ,hogy ezek a célok mivé váltak. Az igazságos társadalom utáni vágy nagyon sok szörnyeteget megteremtet és végül maga a szörnyeteg falta fel az alkotóit. Lenin életébe nem gondolta volna ,hogy kiállítási tárgyat csinálnak majd belőle és mutogatni fogják mint a cirkuszba. A kezdeti elvrendszerében az volt a hiba ,hogy magát a társadalmat alkotó emberek természetét és egyediségét nem kalkulálta bele. Persze már az egyediség az egyén szabad akarata is csak akkor érvényesülhet ,ha van lehetősége kibontakozni és nem kell mások szabad akaratába ütközni ,de ez nagyon nehéz mert minden ember máshogy értelmezi a szabadság szót.
2011. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"07.17 Lehet, hogy a válaszomra többen köveket fognak rám dobálni, de nézz csak utána, hogy a lenini forradalmi helyzetnek mi a definíciója ."


Nem kell megnéznem, mert amit írtam, nem a magánvéleményem, hanem elsimert (főleg francia) történészek véleménye. Nekik kicsit jobban hiszek, mint Leninnek.

2011. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én arra válaszoltam a forradalmi helyzettel kapcsolatban, aki azt írta, hogy nem akkor történik amikor minden nagyon rossz. Erre azt válaszoltam, hogy a lenini forradalmi helyzetet pont az ellenkezőjéről szól. ....amikor a helyzet tarthatatlan, amikor az élet minősége a legmélyebb ponton van stb. stb . Tehát az általános gyakorlatból indult ki és tegyük föl a tendenciákat, arányokat, a társadalmi elégedetlenséget és aránytalanságokat,elszegényedést, megkülönböztetéseket tehát mindent változásában elemzett, mérlegelt.
2011. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!