Szerintetek az ifj közgázosok is hallgatnak mindenről, és úgy fogják a nyugatot "fagyizni" mint a régebbi " megvett " diplmásaink? Vagy elkezdődik valami, megvilágosodás?
"Pld Hogy a mai válság miből fakad, hiszen nem pénzügyi és nem is ciklikus válság, hanem a kapzsiság válsága!
Vagy hogy a neoliberalizmus a saját anomáliájába fullad, de nem azért mert sterilen nem jó az elmélet, hanem mert a gyakorlat az hogy a nagy tőkekoncentrációk mellett virágzik a lobbi és a korrupcó. "
A válság azért(is) van, mert bedőltek az amcsi hitelesek. Egyszerűen így működik a világ, a hitel határozza meg. Kínában még több hitelt adnak, mint Amerikában, ezért várható, hogy az is bedől(pedig Kína nem neoliberális). A mai világban annyi a fejlődés, hogy hitel nélkül nem működhet.
Korrupció pedig mindig volt. Éppen a MAI világban szabályozzák, sokkal könnyebb ellenőrizni, főleg Amerikában.
Kicsit tényleg úgy beszélsz, mintha a közgázosok rájönnének valami szörnyű dologra, amit nem mernek megosztani. Ez nem így van, ahogy egy előttem lévő írta, mindenféle képletek alapján kijönnek a dolgok. Emberi tényező is van a dologban, de annak nincs köze a korrupcióhoz, legalábbis nem sok. Éppen az, hogy-átvitt értelemben- az bizalomra épül (hitelfizetési képesség, tőzsde).
"""A válság azért(is) van, mert bedőltek az amcsi hitelesek.
Látod ez az!
Ezt akarják elhitetni mindenkivel, de semmi köze az igazsághoz. Gondolkozz, ha néhány ingatlanfejlesztő bank bedől az hová gyűrüzik? A Wc-be? Vagy vihar a bilibe?
Arról nem is beszélve hogy a bankok nem ostobák.
A baj az hogy a reál és a monetáris szféra ugyan annak a tőkés elitnek a kezében van, és a fogyasztás sz isten!
Az hogy az USA ban dőlt ki az ingatlanpiac, hát 1-2% ra kiadni hatalmas öszegeket csak hogy a fogyasztás szinten maradjon az kockázatos, ugyanis a mesterséges fogysztás és a piacok végessége miatt a fogysztás óhatatlan hogy lassuljon egyszer. Ennyi történt és az 1-2% már nem volt elég hogy a lassulást egyensúlyozza.
"""Egyszerűen így működik a világ, a hitel határozza meg. Kínában még több hitelt adnak, mint Amerikában, ezért várható, hogy az is bedől(pedig Kína nem neoliberális). A mai világban annyi a fejlődés, hogy hitel nélkül nem működhet.
Nem összevethető a szcialista piacgazdaság autóriter irányítással egy neoliberális liberális piaccal.
"""Korrupció pedig mindig volt. Éppen a MAI világban szabályozzák, sokkal könnyebb ellenőrizni, főleg Amerikában.
A krrupció emelkedését pontosan a neoliberalizmus " minden szabályzási lehetőséget kiveszünk az állam kezéből, és a globalizmus hatalmas tőkekoncentrációja eredményezte.
""Kicsit tényleg úgy beszélsz, mintha a közgázosok rájönnének valami szörnyű dologra, amit nem mernek megosztani. Ez nem így van, ahogy egy előttem lévő írta, mindenféle képletek alapján kijönnek a dolgok. Emberi tényező is van a dologban, de annak nincs köze a korrupcióhoz, legalábbis nem sok. Éppen az, hogy-átvitt értelemben- az bizalomra épül (hitelfizetési képesség, tőzsde).
Jahh, csak bizonyos pozícióból már nem nagyon hallani az igazságot. És itt nem a képltek számítanak, hanem az alapelméletek teljes csődje az emberitényezők miatt!
A képletek, modellek, fontosak " a részletek halmazai" de ha az alapelmélet rossz akkor matekolhatsz. Ha pedig kiderűlt hogy rossz akkor csak hazugságok jönnek át a médiákon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!