Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban a tüntetők miért az...

2006-ban a tüntetők miért az MTV-t ostromolták meg, miért nem a Parlamentet?

Figyelt kérdés
Hisz ha már csak úgy szimbolikusan elfoglalták a székházat, nem lett volna nagyobb horderejű, ha a Parlamenttel teszik ezt, és akkor még a forradalmukból is lett volna valami?
2011. jún. 1. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
56-ban sem a parlamenthez mentek először hanem a rádióhoz.
2011. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Mert egy kicsit jobban őrzik a parlamentet...

Másrészt pedig felakarták olvasni a szövegüket.

2011. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Jó, de azt a tv ígyis-úgyis közvetítette volna...
2011. jún. 1. 21:10
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Azok nem tüntetők voltak hanem egy csürhe.

Egyébként az elsődleges céljuk az volt,hogy felolvassanak egy szöveget és az ehhez vezető legkönnyebb út az MTV székház volt.A parlamentnél lehet,hogy éles tölténnyel is lőttek volna rájuk.Azért az egy picit fontosabb épület.

Az más kérdés,hogy ott szétvertek mindent ok nélkül.

2011. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Mert petíciót akartak beolvasni tv-ban. De zsiráféknak nem tetszett, így felprovokáltatták őket pár rendőrrel hogy úgy tűnjön mintha csőcselék erőszakos balhéja lenne és be lehessen vetni a rohamosztagot ellenük.
2011. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

21.14-es sarkítasz, de hagyjuk.


Én 18 éves lányként voltam ott.

A Kossuth téren elfogadtunk egy petíciót, amit Toroczkai be akart olvasni élő adásban. Ezt megtagadták. Akkor tört ki a balhé, bár az egész este nagyon feszült volt a hangulat.

A Parlament szóba se jött, meg mi értelme lett volna? Az egész a petíció miatt robbant ki.

És nem volt annyira csürhe az a csürhe, mint egyesek gondolják, 1-2 felvétel alapján.

2011. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező: igen, a TV közvetítette volna, ja. De at étd meg, hogy nem balhénak indult az egész. Az emberek 95%-a nem úgy ment oda, hogy akkor most valamit szétverünk.

Sőt, a tömeg nagyobb része a Kossuth téren maradt, sokáig én is, és csak hallottuk a híreket, meg a lövéseket, és ment a nagy gondolkodás, hogy mi legyen.

2011. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 tetro ***** válasza:
24%
persze. nem csürhe volt, hanem hős forradalmárok. akik vittek mindent a tévéből, ami mozdítható. laptoptól ásványvízig :D vajon a Kunigunda útjára is kigyalogoltatok volna? :D
2011. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Azt olvasd már, amit írtam, ne akarj belemagyarázni dolgokat. Tényeket írtam, hogy valójában hogy volt. Sem csürhe, se forradalmárok nem voltak. Azt meg, hog mindent elvittek, honnan tudod? Hmmm? Meg kéne néznia bent készült képeket.
2011. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert a TV ígéretük ellenére sem olvasta be a közleményüket(?). Egyébként minden ilyen eseménynél a TV-nek vagy a rádiónak mennek neki.
2011. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!