Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltáskor miért...

A rendszerváltáskor miért került az állami vagyon nagy része a szocialisták tulajdonába?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
nem került.
2011. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Az állami privatizációban az összes hasznot termelő üzemet, gyárat poton pénzért megvették. Az akkori komcsi vezetés átjátszotta a szocialista-közeli cégeknek.
2011. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
az állami privatizáció a rendszerváltás után indult be, főleg közvetlenül a rendszerváltást követő években, akkoriban pedig jobboldali kormány volt...
2011. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Már jóval előtte ment a drót. Tudták,hogy a gazdaság melyik szektora fog az uniós tagság belépése után megszűnni és azt is tudták a "JÖVŐT KUTATÓK " ,hogy melyik ágazat marad ill. kell és esetleg melyiket érdeklik a multik. A káderek lobbizása egymás között szinte egyenes következménye volt annak, hogy a rendszerváltás után ők lesznek a munkaadók, az ügyvezetők, vagy zászlócserével a képviselők stb.k ,politikusok. Ezért szoktam sokat emlegetni, hogy az igazi elszámoltatást igaziból kb. 1985-től kellene visszamenőleg végrehajtani ugyanis Ők igaziból csak maguknak hoztak hasznot az ország egy fillért nem látott az általuk működtetett vállalatok hasznából.
2011. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Az állami tulajdonú üzemek többnyire a volt vezetők kezébe kerültek, akik nyilván komcsik voltak, sok esetben szocialistákká vedlettek.
2011. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Haver!

Ha én írom a törvényeket, én írom a kiskapukat is, és én tudom elsőnek mi is lehet belőle a hasznom.

Itt meg még súlyosabb volt a helyzet,mert abból indultak ki mi is lenne a hasznuk valamiből.

A kapcsolati tőke meg a leg nagyobb hatalom.


Csak nézd Gyurcsányt! " pedig az már nem a teljes zavarosban halászott"


A saját pártomtól megveszek egy székházat jó lelakott állapotban a hasonlóingatlanokhoz képest aprópénzre felértékelve. De a szerződésben megjegyzem hogy felújítva veszem át, ahogy azt ishogy fix időre fix összeggel az banki kamatok emelkedését figyelembevéve, kiveszi a pártom a házat!"4× húztam eddig meg a magyarokat"

E-közben egy volt elvtársammal, aki most a banki szférában dolgozik, lerendezem hogy a tuti biztos fizetés mellett pontosan annyi hai törlesztésért és annyi időre adjanak pénzt, amíg és amennyit a pártom bérletidíjként fizet. Az idő eltellik és nekem 1Ft nélkűl van egy milliárdos székházam, amit a magyarok " vettek nekem"!


Akkor gondold el mik mehettek a rendszervarázslás után, amikor még gazdája sem volt semminek, az emberek nem gyanakodtak hanem a rózsaszín felhők lebegtek.

2011. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A rendszerváltáskor miért került az állami vagyon nagy része a szocialisták tulajdonába?"


Ez így ebben a formában nem teljesen igaz.


Az állami vagyon egy része a vezetőké és a jó összeköttetésekkel rendelkezőké lett. Ezek főleg szocik voltak. Más része külföldi befektetőké lett, egy harmadik része egyéb vevőké. Ez utóbbi két csoport nem "szoci".


Amúgy teljesen törvényszerű, hogy az elit pozícióban lévők egy rendszerváltást elég jól át tudnak vészelni, a szervezeti vagy politikai hatalmukat pl. gazdaságivá alakítva. Ez mindehol így megy. De az mítosz, hogy a komcsik átváltoztak gazdasági elitté a rendszerváltás során ("átmentették a hatalmukat"). Egy részüknek sikerült, és akiknek sikerült, ők is nagy arányban mentek csődbe azóta. Tehát a rendszerváltás utáni gazdasági elitben fontos tényező, de nem a többség a volt komcsi vezetés.

2011. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:19


Mégis kik rakták zsebre?

2011. máj. 30. 18:03
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát gondold csak végig, vajon honnan lehetnek Igazmondó Orbán Viktor papájának bányái? Szerintem nem ő ásta azokat... Jó időben volt jó helyen. (Meg a fia is...)


Ezért persze lehet irigykedni, meg szidni mindenki mást, de szerintem nem érdemes. A rendszerváltáskor a bátrabbak könnyen szert tehettek sok milliós vagyonokra is, többé kevésbé becsületes(?) úton. Aki meg nem mert belevágni valami kétes és bizonytalan üzletbe, az nem gazdagodott meg. És ez a többség.


És hogy miért éppen a szocialisták? NEM CSAK ők, hanem igen sokan mások is. Akkoriban eléggé "pártfüggetlen" dolog volt a zavarosban halászgatás.


Pedro

2011. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14.58 Miből gondolod, hogy nem gyanakodtunk. Tudtuk mire megy ki a játék a gmk-kal és a gmk-kapcsán "kezelt" gépekkel,berendezésekkel,felszereléssekkel, ingatlanokkal.Csak hát minket megetettek az utolsó taggyűlésen, hogy az átmenetbe ne szóljunk bele.Pedig a vállalati tulajdonok a vállalati dolgozók tulajdona volt, hiszen az utóbbi 10-15 évben nem voltak nyereségrészesedések kifizetve, holott volt, csak fejlesztésekre fordították, ami A MI MUNKÁNK ÁLTAL TERMELŐDÖTT ÉS A MI PÉNZÜNKBŐL VOLT ! eZT NEM FELEJTETTÜK EL ! KIRÖHÖGTEK MINKET AKKOR, MIKOR KÁRPÓTLÁST KÉRTÜNK ÉS INDÍTOTTUNK !
2011. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!