Szerintetek volt értelme visszavásárolni a MOL részvényeket?
Ettől még nem lett se több kőolaj, de több földgáz az országban, továbbra is a behozataltól függünk.
A benzin és a távfűtés ára se fog csökkenni.
Ne legyen igazam, de rövid időn belül valamilyen úton, a vételár töredékéért magánkézbe fog kerülni az egész.
"Szerintetek így tényleg kevésbé lesz energiafüggő az ország?"
Nem, akkor lennénk kevésbé függők, ha a hazai előállítású üzemanyagokat forgalmaznák. (biodízel, bioetanol)
A kormány azzal vádolta a magánnyugdíjpénztárakat fél éve, hogy eltőzsdézték az emberek pénzét. Ebből egy szó se volt igaz. Most viszont az Orbán-kormány tényleg eltőzsdézte ezzel az emberek pénzét. Egy államtól teljesen szokatlan lépés, hogy közpénzből részvényt vásároljon. Ráadásul akkor, amikor a saját állításuk szerint, az ország a csőd szélén, a lét és a nem lét határán áll. Legalábbis a rendvédelmi dolgozók nyugdíjigényével kapcsolatban ezt mondták.
Hogy mi a valós értelme? Ezt majd pár év múlva biztos megtudjuk. Szerintem az, hogy O.V. és a FIDESZ bevásárolta magát a mi pénzükből egy számukra elapadhatatlan pénzforrásba. Biztos vagyok benne, hogy ez arra volt jó, hogy teremtsenek maguknak egy pénzszivattyút. Vagy meg tudná valaki mondani, hogy ettől mitől lesz nagyobb az "energiabiztonság"? Vagy hogy az egyszerű állampolgárnak mi egyéb haszna lehet ebből?
Mostmár állami kézben van,tehát a befolyó adó is az állami kasszába megy (elvileg :)),ami ugye jót tesz a gazdaságnak,mert nem viszik ki a hasznot.
Ugyanígy vissza kellene venni a gáz és villamos szolgáltatást is,mivel most a Francia és Német cégek cégek kezében van az energiaszektor,és ők viszik el a "hasznot".
Azt verném agyon szívlapáttal,aki eladta ezeket a cégeket.
Egy normális kormányzó párt nem adta volna el,kiszolgáltatva ezzel az országot.
11.19: Az adó attól adó, hogy az mindig az államkasszába megy. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy ki a tulajdonos. Itt inkább az számíthatna elvileg, hogy az állam a nyereségből részesedik, ha van osztalék, vagy esetleg ha újra eladja, akkor az árfolyamnyereséget viheti el, ha van. De ez persze árfolyamveszteség is lehet, és az osztalék is bizonytalan.
Az államnak nem az a dolga, hogy piaci szereplő legyen. Amikor azzá vált a magyar állam az elmúlt 20 éveben, mindig bukott rajta.
A közműcégek (víz, áramszolgáltató, csatorna, távfűtés) eladása részben más tészta, itt nem a nyereségtermelés lenne jó esetben a cél, hanem a lakosság ellátása olcsó közszolgáltatásokkal. Itt már tényleg jobb lehet, ha ezeket a cégeket az állam, vagy még inkább az önkormányzatok működtetik, nem abszolút profitérdekelt alapon. Bécsben ettől kerül fele annyiba a távfűtés mint Budapesten, hogy nem adták el a távfűtő műveket és a nekik szállító hőerőműveket sem.
Szerintem a direkt lopáson túl még két módja van az állami vagyon eltékozlásának: a vagyontárgy olcsón eladása, és drágán vásárlása.
Mármost: ha igaz, hogy az oroszoktól négyszeres áron vesszük a részvényeket ahhoz képest, amennyiért ők vették, akkor szerintem Orbán méltó utódja Gyurcsánynak az állami vagyon eltékozlásában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!