Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tervezett ebadó miatt...

A tervezett ebadó miatt mennyi kutya fog kikerülni az utcára?

Figyelt kérdés
Mindegy milyen adó, csak legyen?! Nagyon sok kutyát tartanak ma Magyarországon. A vidékiek védik a portájukat, az öregek az egyedüllét miatt, a celebek divatból. Megint azokat az embereket terheli anyagilag a kormány, akik alig élnek. Mit fognak kezdeni annyi kidobott állattal, mert lesznek olyanok, akik nem tudják majd kifizetni az újabb sápot?!
2011. máj. 29. 09:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

Én is szívesen megkeresném annak a kutyának a gazdáját, amelyik 250 ezer forintos kárt tett az autónkban a helytelen tartás miatt... De ugye olyankor az a kutya "senkié". Legalább szerencsétlen nem szenvedett sokáig. Kötelezném én is s chipezést és az adózást. Akkor legalább a nem kívánatos kutyákat már születés után falhoz csapják.


Styloo

2011. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Több véglet van.

Ugye már kezdhetjük megint azzal,hogy nem gondolnak a körülményekre,hogy mi lesz a sok kóbor kutyával mi lesz az egyedül élő emberekkel stb.

Az alapötlet nem lenne rossz,mert tényleg sokszor történik olyan,hogy a kutya "kárt" okoz.

Gondolok itt arra,hogy van 1-2 nagyokos,aki panelba tart bernáthegyit.

Kiviszik sétálni ,hazahozzák és össze nyalja-járja az egész folyosót.

Az ilyenre kivetnék valamilyen költséget.

Na de olyanra,hogy a saját portádon belül van állatod,ami még életében nem volt kerítésen kívül megadóztatni ilyen közbiztonság és anyagi körülmények közt már nevetséges és undorító.

A chipet én támogatnám,de az állam ösztönözze az embereket.(Ösztönzés nem egyenlő büntetés.)

2011. máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyereményjátékot kellene hirdetni a kutyatartók között, ami azt jelenti hogy a legtöbb kutyaszart beküldök között luxusutazást sorsolnak ki, a felhalmozott kutyaszart pedig busással haszonnal adhatnánk el olyan országoknak ahol nem rendelkeznek kellő mennyiségű ebfekáliával. A befolyt pénzből nemzeti konzultációs kérdőíveket küldhetnénk a kutyáknak hogy véleményük szerint hogyan lehetne megmenteni a bedőlt hiteleseket, és jutalmul átneveznénk a Széll Kálmán teret Kántor térré!


Mit szóltok?

2011. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Én nem dobom ki a házőrzőmet, egész egyszerűen nem fizetem ki az "ebadót"...
2011. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
...és aki nem fizeti ki az ebadót, annak elkobozzák a kutyáját? Nem viheti le majd az utcára? (válasz a súlyadóra)
2011. máj. 29. 16:35
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értek egyet azzal, hogy az egész országra kivessék ezt az adót, de szerintem Budapest belvárosára feltétlenül ki kellene...Nem oda való egy kutya, főleg akkor, ha a gazdája el sem takarítja a kutyasz@rt, hanem kerülgethetik a turisták.
2011. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ebadót korrekt dolognak tartom, pláne annak tükrében, hogy aki ivartalaníttatja és chipet rakat a kutyájába, annak nem kell fizetnie. Ezek egyszeri kiadások, tele vannak ivartalanítási akciókkal az állatkorhazák, plusz egy kutyát olcsóbban ivartalanítanak mint például egy nyulat. Csak tartassák is be. És aki ezért az utcára küldi a kutyáját, az sosem szerette, és nem is érdemelte meg annak hűségét.
2011. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, Szlovákiában mindig volt kutyaadó. Holnap készülök kifizetni. 3,50 euro egy évre. Én azt mondom, ez legyen a legkevesebb. A többi adóval van gond... :)
2011. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!