A parlamentben a fideszes képviselők mindig egyöntetűen szavaznak. Ők mindig mindenben teljesen egyetértenek, vagy kényszeríti őket valaki erre?
A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.
Gondoltam, hogy azért, hogy úgy szavazzon, csak pár napos vita után mikor csak ezt vitatták és a bácsi megkérdezi, hogy: "Tisztelt Országgyűlés most a zárószavazás következik. Kérdezem a Tisztelt Házat, elfogadja-e Magyarország Alaptörvényét?" Ahhoz minek kell "szakértő" segítsége? Így tényleg a szomszéd nénit be lehet küldeni szavazni, lehet a feléért megcsinálná.
komoly büntetés kell fizetniük, ha nem úgy szavaznak, ahogy azt a frakció előírja.
ha nem tetszik akkor lehet menni függetlennek, de akkor kimarad az illető a bizotságokból, pedig azokban van az igazán nagy pénz.
A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.
Tudom, hogy ez így megy és kisebb szavazásoknál megértem a bekiabálást, mert ott úgy szokták, hogy pl: egyetért-e T/3225-ös javaslattal és akkor nem biztos, hogy mindenki tisztába van a név tartalmával egyből. De mikor az Alkotmányról van szó, amit olyan fontos volt megcsinálni (?) nem tisztelik meg, hogy tudják (esetleg feltételezik, hogy a többiek tudják) el akarják-e fogadni, és nem is ilyen T/sorszámmal van ellátva, hanem azt kérdezik, hogy az Alaptörvényt elfogadja-e már nem tudok ilyen elnéző lenni. Ha erre nem képesek akkor nem "szakértő" képviselő segítsége kell, hanem orvosé, aki megállapítja a korlátozottan cselekvőképességet. Elhiszem, hogy a bizottságokban szakmai munka folyik, de a frakciókban a politikai döntés a meghatározó.
tegnap 20:38
Te és a többi hasonló nyafogó azt nem értitek, hogy a parlament plenáris ülései a parlamenti munkának csak egy nagyon kis része.
Kb. olyan, mintha azt hinnéd, hogy egyetemi hallgató fő tevékenysége a vizsgázás.
A parlamenti képviselők munkájának nagy része a bizottságokban, a választókerületben, frakcióüléseken és más hasonló helyeken zajlik. Az olyan parlamentekben legalábbis, mint a magyar, amik így épülnek fel.
Az amerikai képviselőház és szenátus máshogy működik, az egy nagyon más politikai rendszer, azért nem érdemes összehasonlítgatni.
"minek ennyi képviselő"
Akkor legyen hét képviselő, nevezzük őket Bölcsek Tanácsának. Öt fideszes, egy jobbikos, egy elempés :))
Aztán nem ricsajozni, hogy diktatúra van!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!