A parlamentben a fideszes képviselők mindig egyöntetűen szavaznak. Ők mindig mindenben teljesen egyetértenek, vagy kényszeríti őket valaki erre?
Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 20:06
1/18 anonim válasza:
A parlamentben az mszp-s szavazók is mindig egyöntetűen szavaznak. Igaz, ennek nincs túl nagy jelentősége.
3/18 anonim válasza:
A pártfegyelem nagy úr. Egyébként legtöbbször azt sem tudják ,hogy miről van szó. Náncsi nénit is beküldhetnéd szavazni.
4/18 anonim válasza:
Minden frakció együtt szavaz, ezért vannak frakcióban. A parlamenti munka úgy működik, hogy egyénenként nagyon keveset érnének a képviselők, a döntéshozatal pedig lehetetlen lenne. Ugyanis egy képviselő nem érthet egyszerre az oktatáshoz, a gazdasághoz, a közlekedéshez, a kultúrához, ezért frakciókba tömörülnek. A frakcióülésen ha például van egy oktatásügyi szavazás, akkor annak a témának a szakértő képviselője előadja, hogy szerinte mi lenne a megfelelő döntés, és aztán a frakció azt fogja megszavazni. Önkormányzati képviselőtestületnél van ismerettségem, ott így működik a dolog, de valószínűleg a parlamentben is hasonló a metódus.
5/18 anonim válasza:
Minden párt ezt csinálja Magyarországon. Amerikában, amennyire én tudom, nem jellemző a pártfegyelem, republikánusok és demokraták kérdéstől függően simán átszavazgatnak a másik oldalra, és ez senkit nem zavar.
Szerintem mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.
6/18 anonim válasza:
Hát, ha még ostora is lenne Lázárnak, mint amilyet Novák hozott be az ülésterembe...
7/18 anonim válasza:
Nem a fegyelem kényszeríti őket, hanem a pénz. Ha nem jól szavaz, legközelebb nem indítják, nem gondoskodnak róla, és mehet vissza autószerelőnek, hogy Gyurcsány félelmetes öszödi példázatát felidézzem.
8/18 anonim válasza:
Egy hasonlo kerdest mar en is fel akartam tenni a napokban. Oke, ha ugy van, ahogy a 3. irta, hogy nem erthet mindenki mindenhez, de igy hogy lehet felelosen vmirol dontest hozni? Es miert nem eleg egy 50 fos parlament? Sot ennyi erovel ulhetne ott csak a negy frakciofonok is, a szavazasnal meg csak ossze kene adni a szazalekokat. Semmi ertelme a vitaknak se, mivel az erosebb kutya bszik elv alapjan ugyis mindent megszavaznak, ha meg nincs meg a kello tobbseg, az alkut ugysem ott kotik, hanem a hatterben egyeztetnek (part illetve bizottsagi szinten). Szoval miert is van szukseg tobb kepviselore, mint partonkent egy?
9/18 anonim válasza:
A többi párt képviselői is jellemzően egyöntetűen szavaznak ha nem figyelted volna meg. Ezért nem értettem soha mi a bánatnak ennyi képviselő. Csak viszik a pénzt. Minden párt mandátuma arányában 2-3 embert felvonultatna azt annyi. Azok is ugyanúgy el tudnák dönteni.
10/18 anonim válasza:
Ha nem így tennének megbünteti őket a frakció pár 10 ezer forintra, szóval végülis kényszeríti őket valami. Bizonyára igaz, mint fentebb olvastam, hogy frakcióülésen megvitatják, mivel nem ért mindenki mindenhez szakértő képviselővel... Csak azt nem tudom, hogy a pár napos vita után az Alaptörvénynél is miért kellett beordibálni szavazásnál, hogy "Igen!", nehogy másra szavazzon a Tisztelt Frakciótárs:S http://www.youtube.com/watch?v=sQ2MCdKXRto 6:30-nál van a zárószavazás, de az előtte lévő módosításoknál is ez van. Valószínűleg a szakértő képviselő nem magyarázta el elég jól. Egyébként nem rajongok a kurucért csak emlékeztem, hogy így volt és itt találtam meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!