Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek érdeke, a hidrogénbusz...

Hanák József kérdése:

Kinek érdeke, a hidrogénbusz gyártás hátráltatása? 30000 új munkahelyet teremtene a gyártás beindítása.

Figyelt kérdés
Akár holnap is lehetne az a nap, mikor szemünket kinyitva egy új világra ébredünk. A kristálytiszta levegő holnapjára. Évek, sőt évtizedek óta birtokában vagyunk annak a technikának, mely mindezt lehetővé tenné. Ennek ellenére NEM használhatjuk. A technológiát nem osztja meg a világgal a "birtokló" réteg. Ehelyett titkolózik, tagad. Teszi, hiszen érdekében áll. A mi tétünk - a jövőnk. Az ő tétjük viszont a milliárdos haszon - másodpercenként.
2009. márc. 13. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerinted? az egész világon az olajért folyik a "harc". a nagy hatalmaknak az az érdekük, hogy ne kerüljön piacra egy ilyen jármű.
2009. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Senkinek sem érdeke. A technikának már nagyon rég birtokában vagyunk csak épp még közelében sincs a gazdaságosságnak.
2009. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hmm...Hidrogén buszrol még nem halottam, viszont tudok elektromos-viz hajtásu autokrol, amelyeket azért "nem terjesztenek", gyártanak, mert bizonyos köröknek (államoknak), ahogyan az elsö válaszolo is irta nem áll érdekükbe, mert az extra profit igy nem vándorol a zsebükbe. A környezetszenyezés másodlagos, és az, hogy tönkreteszük a földet, azzal nem foglalkoznak a f....k. Ennyi.
2009. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a holdra is hidrogéncella segítségével jutottunk el,de pl. a "vízzel" hajtott autó is ilyen elven működik csak hát mint az előttem szóló már említette a gazdaságosság nem jön össze. vannak olyan emberek akik magamutogatásból v. feltűnési viszketegségből kifolyólag ilyeneket terjesztenek,hogy ezek a szerkezetekkel ingyen meg egy pohár vízzel be lehet járni európát.ilyen pl.Egely György (asszem így írja), de egy minimális fizikai és matek (mondjuk középiskolai) tudással azért rá lehet jönni,hogy csalókkal,tényferdítőkkel van dolgunk. hajlamosak a nullponti energia egyenleteikből kihagyni azokat a dolgokat melyek nem illenek bele. majd egyszer összejön de egyenlőre sokkal olcsóbb az olaj alapú közlekedés. amúgy ezek a dolgok működnek nem arról van szó,hogy nem,csak még piszkosul drágák.egyébként nincs semmi titok,hisz majd minden autógyár fejleszti ezt a technológiát újságokban a neten is utána tudsz nézni. a BMV-nek meg is lehet vásárolni a hidrogén/benzin hajtású változatát, abban pl. az akksi helyett egy hidrogéncella bizt. az áram ellátást és át lehet a motort is áll. hidrogénre. hát ennyit a fiókokban lapuló titkos dolgokról. ja és ha veszel egy ilyen BMV-t számíts rá,hogy kb 1-hét alatt eldiffundál a tartályból a hidrogén.
2009. márc. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerinted aki építene egy ilyen buszt és levédetné a technológiáját az mennyit kaszálna?.mert szerintem dollármilliárdokat.
2009. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

"még közelében sincs a gazdaságosságnak." Már gazdaságosabb mint a benzines. Láttam a kész működőképes technikát.


"Hidrogén buszról még nem halottam" Csak rá kell keresni a neten. :-)


"BMV-nek meg is lehet vásárolni a hidrogén/benzin hajtású változatát, abban pl. az akksi helyett egy hidrogéncella bizt." Az említett BMV technológia tökéletesített változatát láttam működés közben. Szériagyártás során nem kerülne többe, mint bármely hasonló kategóriás jármű.

EU ban több helyen is lehet tankolni, de Magyarországon TILOS! 2003. éviCXXVII. törvény vonatkozó rendelkezései alapján a hidrogén üzemanyagként történő

előállítása, felhasználása mellett a tüzelőanyagként történő előállítás és felhasználás esetén is

ásványolajterméknek, azaz jövedéki terméknek minősül.

Ha vízből szélenergiával-elektromos árammal állítják elő akkor miért minősül ÁSVÁNYOLAJTERMÉKNEK?


Tehát nem a technológiával van gond, hanem a hazai jogszabályokkal.

2009. márc. 14. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:
ha ezt te így tudod,miért kérdezted?
2009. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mert a hidrogént iparilag földgázból állítják elő! ne meg van az összefüggés?
2009. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első buszt szeptemberben állítja össze a Quantum Energy Kft. leányvállalata, a H2 Busz Kft. Ebbe a járműbe a Siemens elektromotorját és a Quantum anyacég hidrogénmotorját építik be. Szerinted kié? barom.
2009. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"ha ezt te így tudod,miért kérdezted?"

Nem azt kérdeztem, hogy működik, mert azt láttam. Az érdekelt volna miért nem engedélyezik Magyarországon,ha több Európai országban már évek óta lehet tankolni hidrogént.

"iparilag földgázból állítják elő! ne meg van az összefüggés?"

Az üzemanyagként felhasználásra kerülő hidrogént vízből állítják elő.

"Szerinted kié? barom."

Értelmes hozzászólás, jól jellemez téged.

A hangnemet figyelmen kívül hagyva, jó a meglátásod.

Az általad említett cégek mindenképpen gyártani fogják az alkatrészeket. De nem mindegy, hogy melyik országban fogják a beépíteni a buszokba. A régi Ikarus gyárban akarják beindítani az összeszerelést, azonban a politikai "elit" hátráltatja a munkálatokat.

2009. márc. 17. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!