Miért mondják azt, hogy a szocialista országok tönkrementek azért, mert eladósodtak, miközben pár kapitalista országban is lassan 100%-os az eladósodottság a GDP százalékában?
nem feltétlenül, mert attól még azokban az országokban a gazdaság dinamikusabban működik, pénz forog ide-oda, folyamatosan megy ki-be az országból, így hiába van egy bizonyos adóssági rátája az ország államkasszájának, a gazdaság stabilan működik és tulajdonképpen annyi haszon megy be az országba hogy az már szinte kompenzálja a fiskális "rendetlenséget". Ilyenre példa például Belgium.
Előre is jelzem, nem vagyok közgazdász és nem is értek egészen a témához, de tudom hogy valami e-féle módon működik a helyzet számos nyugati országban.
Azért mert a szocialista országok nem mentek tönkre,csak ezt állították.
Annak idején mikor Gorbacsov lett a SZU. feje akkor tett egy rövid kirándulást az USA-ba és a nyugatra ez kb 86-ban lehetett.
Ekkor meglátta,hogy a nyugati VEZETŐK milyen körülmények között éltek és azt mondta Gorbacsov,hogy de jó lenne egy ilyen és ha a vezetők így élnek akkor biztos a nép is így él-gondolta ő.
Ma már tudjuk,hogy nem lett kolbászból a kerítés.
A nyugat el akarta érni azt,hogy rendszerváltás legyen szerte e keleti térségekben.
Ezt sokszor megpróbálta,próbálkozott hidegháborúval,különböző forradalmak kirobbantásával ,de a rendszer állta a sarat így hát megfogta a keleti blokkot a gyenge pontján ami a pénz volt.
A szocialista országok lemaradása nem az utóbbi 100 évben keresendő,badarság ezt hinni.
A nagy dicső kapitalizmusban 8 év alatt nem tudtuk megépíteni a 4-es metrót.
1945-1953 között újjáépítettük a háború után az országot.
"A nyugati országokban nem a jólét mesterséges fenntartására vették fel a hitelt, ami az életben nem térül meg."
Hazugság!
Itt se a jólét fenntartása miatt vették fel hanem a gyárak és termelőeszközök fejlesztése érdekében.
"Miért mondják azt, hogy a szocialista országok tönkrementek azért, mert eladósodtak"
Mert államcsődbe kerültek. 1989-ben Magyarország a csőd szélén állt, az NDK mélyen benne volt a csődben, Lengyelország már a 80-as években becsődölt, Bulgária is bajban volt.
Az államcsőd azt jelenti, hogy egy állam nem tudja teljesíteni a fizetési kötelezettségeit.
"miközben pár kapitalista országban is lassan 100%-os az eladósodottság a GDP százalékában?"
Na és? Pl. a japán állam a GDP-je 225%-ának megfelelő adósságot halmozott fel. Ugyan ezt már ott is magasnak tartják, de szinte fel sem merül az esélye egy japán államcsődnek. Nem a GDP-hez viszonyított államadósság az egyetlen paraméter, amit ilyenkor nézni kell. Ezt nem értik sokan.
ma 21:55
Ne hazudozz, nem szép dolog félrevezetni az oldal fiatal olvasóit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!