Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki kell venni a pénzt a...

Ki kell venni a pénzt a bankból az államcsőd miatt?

Figyelt kérdés

Egyesek azt mondják, hogy vegyem ki a pénzt, és vegyek eurót. Mások azt mondják, hagyjam bent, mert ilyenkor az okozza a bajt, hogy kiveszik az emberek a pénzt, és nem lesz miből fizetni. De ha ez a nézet az elterjedtebb, és én bennt hagyom de az ország 90%-a kiveszi a pénzt, akko én szívom majd meg. NEM?

És azt is hallottam, hogy államcsőd esetén elveszik a pénzünket, amit a bankban összekuporgattunk. Ahhoz tényleg hozzányúlhatnak?És soha nem kapjuk vissza???


2009. márc. 10. 17:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg vegyél belőle gyémántot :)
2009. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

A gyémánt sem rossz befektetés, hiszen értékállóbb, mint a forint.


Az meg hülyeség, hogy ha otthon van nála, akkor "semmit nem fog érni, ha államcsőd lesz". Dehogynem. Ha nem forintban, hanem valami értékálló dolgokban (legyen az arany, gyémánt, euró, dollár vagy kutyafüle, amely stabilabb a forintnál) tartja.


Az államcsőd mondhatni elkerülhetetlen lesz. Itt az a kérdés, hogy "hogy vezetnek rá minket". Már csak az a kérdés, hogy miért mondják, hogy egy kereskedelmi bank bankbetétje a "garancia" az államcsőd elkerülésére. Semmi köze nincs az államnak a bankokhoz (legalábbis "nagy többségéhez"), így nem attól függ az "államcsőd", hogy az adott bank bedől-e vagy sem.

2009. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon keverik itt a fogalmakat.

az államcsőd az,amikor az ország nem tudja fizetni a külső devizahiteleit.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy az országon belül mi történik a forinttal, hiszen forintban nem lehet fizetni a külföldi államadósságot

2009. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Kelet-Európa legtöbb országa a súlyos recesszió ellenére sincs rosszabb állapotban, mint Nyugat-Európa, és valószínűtlen a pénzügyi-gazdasági összeomlás vagy a szuverén nem fizetővé válás a térségben, mondta kedd este Londonban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnöke.


Az EBRD elnöke ugyanakkor külön megemlítette Ukrajnát, amely szavai szerint a legaggasztóbb állapotú térségi ország, főleg azért, mert az ingatag politikai helyzet hátráltatja a súlyos ukrán gazdasági válság kezelését

2009. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Én most a CIB-nél nyitottam számlát, nekem olcsóbb az OTP-nél, ráadásul én (fiatal korom miatt) még kihasználhattam a CIBEZZ csomagot, amiben majdnem minden ingyen van, és nem csak Magyarországon vannak jelen. Biztos van másik hasonló is, mindegyiknél nem fogok számlát nyitni, és biztos, hogy van másik, ami jó, én őket választottam. Az OTP drága, mindenért pénzt kér, és ők tudtommal még nem terjeszkedtek külföldre, úgyhogy náluk most bármi kockázatos lehet.
2009. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A betéti alapokra banki, és állami garancia van 100%-ban, ezért azokat kivenni teljesen felesleges. Egy idióta kezdte el poénból terjeszteni, hogy a bankok majd péntek 13.-án zárolják a betéteket, amit még több idióta el is hitt. Ráadásul ha fix lejáratú betétedből idő előtt veszed ki a pénzt, akkor ugrik róla a kamat, és jóval kevesebbet fog érni a forint gyengülése miatt. Aki paranoiás váltsa át számláját, banki betétét euro alapúra. De később ne sírjon ha a forint esetleges erősödése miatt bukik rajta.

Ezt az államcsődöt is el kellene felejteni, mert csak felesleges pánikkeltés. A helyzet sz*r, de az államcsődtől még nagyon-nagyon messze vagyunk. A forint pedig egyértelműen spekulánsok támadásai miatt gyengült ilyen nagyon. Ezt helyre fogja hozni az MNB. Persze nem lesz újra a 250-es érték körül, de 280-290 köré vissza lehet erősíteni.

2009. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki elkezdi kivenni a bankbetétjét, abból bankcsőd lehet, nem államcsőd. A betétek biztosítva vannak (ha jól tudom, 13 millió Ft-ig), így a bankcsődöktől nem kell tartani elvileg.


Államcsőd esetén előfordulhat, hogy zárolják a betéteket. Ez történt Argentínában. Jelenleg az államcsőd esélye kicsi, biztos, hogy az év első felében nem lesz államcsőd.


Államcsőd esetén zárolhatják a devizabetéteket, és erőszakkal átválthatják egy kedvezőtlen árfolyamon forintra. Ez történt Argentínában (pesificación). Államcsődveszély közeledtekor külföldi bankszámlán vagy készpénzben érdemes tartani a devizát, nehogy ellopja az állam.


Az állam azonban nem nyúlhatja le "csak úgy" a betétesek pénzét. Ez ellenkezik az alkotmánnyal és a törvényekkel. Argentínában is végül kártalanították a betéteseket, de erre évekig kellett várni és nem is biztos, hogy a kártalanítás teljes volt-e (nem tudom).

2009. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
vedd ki. válsd át. csak azt figyeld az árfolyamot,mert lehet hogy a Párt 290-körülire lenyomja.minden választás előtt menipulálták a forintot.(ehhez értenek a manipuláció mindenek felett.) azt kéne végre megérteni,hogy a forintot most senki nem támadja! a forint a dübörgő gazdaságunk miatt szenved, s vele a nép is,ha azt nézzük ilyen gazdasággal ez csak rosszabb lesz(mitől lenne jobb?)és ha az MNB-nek elfogy a devizája(ami nem lehet túl sok!)és a világgazdaság egy kicsit megnyukszik,akkor már nagyon sebezhetőek leszünk(gyakorlatilag védtelenek)és megindul a valós spekuláció a forint ellen az országnak VÉGE LESZ. és ennyi NEM MARAD BELŐLÜNK SEMMI!!!
2009. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%
12:49-es: Senki nem terjeszti, h zárolni fogják a betéteket, és főleg nem azt, h mikor! Ha terjesztenék, mindenki kivenné a pénzét és nem lenne mit zárolni! Szóval a nagykutyáknak az az érdekük, h titokban tartsák egy ilyen dolog közeledtét, de aki gondolkodik kicsit, rájön, h Magyarország "jó" úton halad afelé, h Ukrajna példáját kövesse.
2009. márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Ne vedd ki a pénzed. Egyelőre (még 1-2 hónapig) tuti, hogy nem lesz államcsőd, utána meg, ha lesz is, 13 milláig garantálják, hogy megmarad.
2009. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!