Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki kell venni a pénzt a...

Ki kell venni a pénzt a bankból az államcsőd miatt?

Figyelt kérdés

Egyesek azt mondják, hogy vegyem ki a pénzt, és vegyek eurót. Mások azt mondják, hagyjam bent, mert ilyenkor az okozza a bajt, hogy kiveszik az emberek a pénzt, és nem lesz miből fizetni. De ha ez a nézet az elterjedtebb, és én bennt hagyom de az ország 90%-a kiveszi a pénzt, akko én szívom majd meg. NEM?

És azt is hallottam, hogy államcsőd esetén elveszik a pénzünket, amit a bankban összekuporgattunk. Ahhoz tényleg hozzányúlhatnak?És soha nem kapjuk vissza???


2009. márc. 10. 17:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
ha eleve van euród, azt jobb ha otthon tartod, ha bankbetéted van forintban, hiába veszed ki, egy álamcsődnél beindul a hiperinfláció, és mindegy hogy hol a forint , bankban, vagy a párnád alatt,ugyse fog semmit érni..
2009. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem veszik el, csak amíg az állam egyenesbe nem jön, nem veheted ki. Az állam akkor jár jól, ha mindenki bent hagyja, te egyénileg viszont akkor, ha kiveszed. Tényleg akkor jársz jól, ha euróra váltod, viszont ebben is van kockázat, mert ha vmilyen csoda folytán mégsem lesz államcsőd, csomót buksz az átváltásnál.

Én is kíváncsi vagyok mások véleményére is..

2009. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Mivel teljes gazdasági szemléletváltásra van szükség, ezért tanácsos "elősegíteni" ezt azzal, hogy a bankszektort lehetetlen helyzetbe hozzuk, ezzel talán végre most bedől a teljes "bankközpontú gazdaság". Ez egy jó kezdete lehet. Amíg a bankszektor az uralkodó, az államot is irányító réteg, addig nem sok jóra számíthatunk a "kiúttal" kapcsolatosan.

Tehát azzal, hogy a bankban lévő pénzed kivonod, "rosszat teszel a banknak". Te viszont realizálod "értékén" a forintot.

Most nem igazán szerencsés €-t venni, hiszen elég magas az ára, azonban ami az € vásárlása mellett szól, stabil valuta. Míg a forint egy bejelentett államcsőd esetén pillanatok alatt értékét vesztheti, és a milliókból már csak kenyérre fogja futni. Ha euróban van, akkor "nyugodtabban alhatsz", viszont ha a forint erősödik, az árfolyam-változás miatt veszteséged lesz.

A kérdés, hogy az adott pénzösszeget mennyi időre tudod nélkülözni és mekkora. Mert nem mindegy, hogy ötvenmillió forintot 5 évre tudsz nélkülözni, vagy ötmilliót egy évre sem.

2009. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
65%
Vedd ki.
2009. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de őszíntén szólva fogalmam sincs mi lenne a legjobb. Azt is hallottam, hogy már most nem akarják kiadni a pénzeket. Ha az állam csődöt mond, akkor apénzem végülis megmarad, csak nem nyúlhatok hozzá???Ez a folyószámlára ugye nem vonatkozik?
2009. márc. 10. 18:48
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Nézd: ebben a mai helyzetben kevés biztos dolog van - de EGY dolog tuti biztos: HA SOKAN KIVESZIK A PÉNZÜKET, AKKOR ÁLLAMCSŐD LESZ!

És akkor már mindegy, hogy van-e nálad pénz: nem fogsz kapni semmit érte, mert semmi nem fog működni. Ha nem vernek agyon a pár forintodért azonnal.


Úgyhogy én azt mondom, hogy vegyél pár eurót, ha akarsz (jó drágán) - de a pénzed többségét csak hagyd benn. Úgyis elveszíted az értékének legalább a felét - de talán a többi megmarad.

Ha álamcsőd lesz, akkor gyakorlatilag SEMMI nem marad az értékeidből, akármit is csinálsz.

2009. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Én nem venném ki. És otthon hova teszed az ágyneműtartóba, ilyen világban amikor minden második házba betörnek. Bizonyítani sem tudod, hogy mennyi pénzed volt otthon arra nem fizet a biztosító. Viszont a bankban tartott pénzről van papírod, egy bizonyos összegig államgarancia van rá. Én nem venném ki.

És mielőtt lepontoztok közlöm, hogy gyűlölöm én is ezt az egész helyzetet, nem élünk fényesen, és elegem van az egész kormányból és válságból.

2009. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább azt tanácsolnám, hogy tartsd olyan helyen, ami olcsón dolgozik, és van nemzetközi háttere is azon kívül, hogy hazánkban is jelen van. Ugyanis a nemzetközi hátterűeknek van külföldön is tartalékuk, és csak egy világszintű csőd esetén kerülnének lehetetlen helyzetbe, míg egy csak hazai számára elég egy hazai csőd, és már bajba kerül, mert nincs "hátországa", ami fedezeti biztosítékként szolgál.
2009. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
63%
Vedd ki, szerintem az a legbiztosabb amit a kezedben tartasz. Euro stabilabb mint a forint érdemes átváltani igaz most nem éri meg.
2009. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor melyik bank az, aminek van nemzetközi háttere?
2009. márc. 10. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!