Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a magyarság a...

Zenon kérdése:

Magyarországon a magyarság a jogi kisebbség? Ön szerint igaz-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a rasszizmus kérdésére,mikor le ,,büdös magyarozzák" az embert,meg akarják verni,mert megelőzi őket az orvosnál sorbaálláskor (beutalóval),vagy mert időseket meg úgy bárkit életveszélyesen megfenyegethetnek minden szankció nélkül,vagy meg is kínozhatják ,kirabolhatják és megölhetik stb. Ha az állam nem minket támogat,mégis minket adóztat,nem az adócsaló bűnöző bandákra sújt le,akkor ez most jogállam egyáltalán?
2011. máj. 8. 17:46
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Elsősorba törvény kellene a rendőrök mögé. Ha intézkedni kell, akkor ne rettegve tegyék. Ha nem lépnek fel határozottan nem érnek vele semmit, még ők vannak megfélemlítve. Ha határozottan fellépnek akkor pedig bajban találják magukat.
2011. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Magyarság mint jogi kisebbség? Te hülye vagy. Tanuld meg a szavak értelmét. És igen, nem ártana konkrétumot sem írni.
2011. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
8%

"Nagyon szép az elméleted,de a kormány nem biztosít munkát még a nem cigányoknak sem.Akkor miről is beszélsz?"


Mért kéne bárkinek is munkahelyet biztosítania? A munkahelyet mindenkinek magának kell megteremteni. Az a szocializmusban volt amikor munkahelyeket biztosítottak, lépjetek már túl ezen. Szép volt, de elmúlt! Nőjetek már fel! Ne a sült galambot várjátok folyton! Kezdjetek termelni! Senki sem fog nektek munkahelyeket biztosítani, ha ti magatoknak nem. Kapjatok már a fejetekhez, könyörgöm!

2011. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem

Nem vagyunk kisebbség.

De eljön majd az idő, mikor nem lesz itt cigány...

Miért nem irtod ki őket te is, mint én?

2011. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
KOCOBO je Cp6uja!!!!!!!!!!!
2011. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nos,végig olvastam a válaszokat,és eléggé rosszul esett,hogy egyesek rögtön lehülyézik az embert meg elkezdenek támadni,hogy most jöjjek konkrétumokkal meg hasonlók.

Először is,azt hiszem a kérdés érthető volt.

Ha nem is értesz egyet a megközelítéssel,akkor csak annyit írj: ,,nem" De ne hülyézz le,légy szíves.

Ezzel csak magadat minősíted.Köszi.

Másodszor: ,,jogi kisebbség alatt értem,hogy egy magyart meghurcolnak,ha meg meri védeni magát,ezzel szemben ,,szegény" tolvaj,gyilkos aranyláncos romákért kiált a rasszizmus.Akik szidalmaznak,nem érzik a rettentő kettős mércét ebben?Vagy csak vizionálok,kedves barátaim?

2011. máj. 8. 23:15
 17/22 A kérdező kommentje:

,,visszakérdeznék, Kérdező: a zsigerből gyűlölőket hogy vennéd rá a gondolkodásra? - most itt, aki gondolkodni és megoldani próbálkozókat lepontozzátok -de hogy gondoljátok? mi a megoldás?"


Sajnos azt kell mondjam: nincs megoldás

Nem vehetsz rá valakit,aki képtelen szocializáltan viselkedni,hogy betartsa a törvényeket,legyen korrekt stb.

Ez egy akkora probléma,hogy véleményem szerint már képtelenség békés,demokratikus módon kezelni.

Teljesen érthető,ha gyűlöletet szül,hogy kirabolnak,megvernek vagy megaláznak téged vagy engem,vagy a szeretteimet,például az idős nagymamámat.Nem gondolhatok szeretettel azokra,akik megkárosítottak engem,ugye megérted?

2011. máj. 8. 23:29
 18/22 tetris ***** válasza:

A probléma megoldását ott látom, hogy ha a helyi önkormányzatokat bevonják. Vagyis csak az kaphat segélyt, aki résztvesz valamilyen közmunkán. Lehet az fűkaszálás, ároktisztítás, iskola kimeszelése, szemétszedés, parlagfűírtás. Ha a kormány támogatná az önkormányzatokat, abban, hogy munkát tudjanak adni a léhűtőknek, már akkor is nyertünk. A legjobb az lenne, ha elvégeznék az elemi iskolát, és képesek lennének valamilyen önálló vállalkozói tevékenységbe kezdeni. Belátom, hogy ez falun nagyon nehéz, de meg kell kicsit erőltetni magukat, és ki lehetne találni valamilyen vállalkozást, amiből profitálhatnának. Például palántázás, csirkekeltetés, vetőmagbolt-gazdabolt, cukrászda alapítás,.. stb.

De lehetne szakmát is tanulni, amiből szépen meg lehetne élni. Ma már aranyáron dolgozik a vízvezetékszerelő, a kőműves, a villanyszerelő, a bádogos. De egy jókezű asztalos is megkeresheti a család anyagi hátterét, ha ügyes, és megbízható.

Tessék szakmát tanulni, elkezdeni egy vállalkozást, és ha jól teszi a dolgát, akkor anyagilag is meg fogja érni. Ez lenne az, amit a cigányokkal meg kellene végre valahogy értetni. A segély helyett próbáljanak meg talpraállni, és nem mindig másoktól várni a segítséget.

2011. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kismama vagyok és nem merek utcára menni, mert tegnap elmentem egy öt fős roma társaság mellett és rájuk mertem nézni. Erre az egyik azt mondja: " Mit nézel, te g..i magyar? Kitaposom belőled a gyereket, mielőtt megszületik. Minden magyart ki kell nyírnunk." És akkor ki a rasszista? Azt nem értem, hogy mikor segély osztásos nap van ők gyülekezhetnek 15-20-an vagy többen az utcán. Ezzel nem keltenek félelmet a magyarokban? Ezt nem akarják büntetni?
2011. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"csak az kaphat segélyt, aki részt vesz valamilyen közmunkán."

Ezt, ha nem tévedek akkor Monok-on kipróbálta a polgármester vagy két éve, ha valamelyik cigo parlagon hagyja a kertjét -mert mindnek volt- akkor nem kap segílykét, azonnal rohantak az ombudmanushoz, hogy ez micsoda rásszizmus.

Láss csodát: segíly akkor is jár, ha nem dolgoznak

2011. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!