Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet még a mi életünkben...

Lehet még a mi életünkben nagysebességű vasúthálózat Mo-n?

Figyelt kérdés
Nagyon jót tenne a gazdaságnak, ha az emberek a munkakeresésnél nem néznék, hogy az hol van, egy órán belül bárhová oda tudnának érni. (lásd Japán)
2011. máj. 5. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De mire mennénk vele, hogyha erre a szupervasútra olyan drágák lennének a jegyek a nagyobb üzemeltetési költségek miatt, amit nem tudunk megfizetni?
2011. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Következő 50 évre gondoltam, ami alatt még sokminden változhat.
2011. máj. 5. 14:59
 3/11 3rdeye ***** válasza:
66%
a következő 50 évben? HAHHAHHAAHHAHHAAHAHAHHAAHAHAAHAHAA ezt a kérdést eredetileg nem a humor topciba akartad feltenni?
2011. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

http://www.youtube.com/user/erhnn94?feature=mhum#p/a/f/0/OrT..

Én pont most gondoltam erre. De ahhoz annyit kéne dolgozni, mint Japánban, ki kéne rakni azokat, akik nem akarnak dolgozni.

Amúgy az esély rá 50%, vagy igen, vagy nem.

Most úgy tűnik, hogy lesz gyorsvasút 2020-ra, Budapest és Győr között, mert valami Uniós dolgot terveznek, de ez nem biztos, én így emlékszem. De gondolj csak bele, a század elején gondolták, hogy majd autópályán 150-el fogunk süvíteni?

2011. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lényegesen drágább lenne nagysebességű vasutat üzemeltetni, mert képzettebb alkalmazottak, jobban karbantartott járművek, fejlettebb biztonsági rendszerek kellenének.


Ha egy mostani átlagos MÁV-vonat leszalad a sinről, max egy állomás melletti házat telibe kap a mozdony meg az első kocsi azt kész. Ha valami 600-al repesztő csodamasina siklik ki akkor pusztítást vághat, mint egy lezuhanó repülőgép.


Sokkal képzettebb személyzet is kell ahogy már említettem, mivel minden veszélyesebb lenne, nagyobb lenne a hibalehetőség.


Sokkal gyakrabban kéne korszerűsíteni a vagonokat, mozdonyokat, hogy ne legyenek véletlenszerű meghibásodásokból adódó balesetek.


Persze mindez megoldható lenne, csak PÉNZ PÉNZ PÉNZ!


Nagyot néznél ha mondjuk Budapestről Szolnokra 20000 lenne a vonatjegy egy irányba, másodosztályon.

2011. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
egy ekkora országba fölösleges volna,a németeknek,franciáknak,spanyoloknak jó,nekünk sztem a fölösleges,+ a vonalakat inkább megszüntetik minthogy fejlesztenék,minek ide még akkor nagysebességű vasút?
2011. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bécs és Budapest között megvalósulhat, vagy a Prága-Pozsony-Budapest vonal esetében. De Magyarországon a főváros és a nagyobb megyeszékhelyek között is átlagban csak kb. 200 km-es távolságok vannak, ide nem érdemes TGV-t építeni. De mondjuk a fővonalakon a 160-200 km-es utazósebesség elérése reális cél és fejlődési irány lehet. Bizakodjunk :)
2011. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
A Railjet már most is megy Budapesttől Győrön keresztül. Én már utaztam rajta, 400 forinttal drágább, mint a sima gyorsvonat. Utazósebessége 155 km/h, mutatja a belső kijelzőkön, mint a reülőgépeken, számolja, hogy hol tart, mikorra ér a következő állomásra, stb.
2011. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Ebben az a vicces, hogy ezt a 160 km/órás utazót még az első világháború előtt tervezték és kivitelezhető is lett volna, csak hát jött a háború...
2011. máj. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ÁLlítólag Püspökladány Szajol vonalon felújjítás lesz és utánna 160 lesz a sebességük.
2011. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!