Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ki lesz az MSZP miniszte...

Vajon ki lesz az MSZP miniszterelnök-jelöltje?

Figyelt kérdés

Marad a régi, vagy valaki újjal rukkolnak elő? Kire mernék rábízni e "nemes" feladatot? Vajon más emberrel milyen esélyük lenne?

- Engem ez tényleg csak kíváncsiságból érdekel, nem kell sem gyűlölködni, sem bizonygatni, hogy kivel lenne jobb a helyzet, csupán elmélkedni kell. Elméleti síkon érdekel, vajon kit állíthatnának e posztra, ha aktuális lesz (akár előrehozottan, akár rendes idejében).


2009. márc. 7. 20:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Én csak a politikatanárom véleményét tudom ismételni, amellyel egyet is értek: olyan embert keresnek, aki teljesen elüt Gyurcsánytól, más karakterű, más célok vezérlik, rokonszenves és az életében (pl. vagyoni helyzet) semmi takargatni való nincsen. Bár szerintem az MSZP már most tudja, hogy 2010-ben a Fidesz kerül ki győztesen, de egy új emberrel maximalizálni tudnák a szavazatokat.


Ez meg már az én véleményem: nem lepne meg, ha egy NŐ lenne az MSZP miniszterelnök-jelöltje, ugyanis ezzel a húzással akár olyan kiábrándult szavazók szimpátiáját is elnyernék, akik más párt mellett tennék le a voksukat, vagy egyáltalán nem mennének el szavazni. (Például az SZDSZ-től azért csábítanának át szavazókat, mert nő, az MDF-től azért, mert Dávid Ibolya-szerű, és nem tartom kizártnak, hogy az MSZP a szavazatmaximalizálásért a két kispártot is ki szeretné ütni a Parlament nyergéből.)

Talán jó választás lenne számukra Szili Katalin (bár a párton belüli helyzetét nem ismerem), mert kimért, jó a helyezése a népszerűségi indexeken, nem igazán liberális gondolkodású (voksok a Fidesztől!) stb.

2009. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

igen, azt én is tudom, h Szili Katalin elég előkelő helyen áll a népszerűségi listán, (jobban, mint "Sopánka", ahogy édesapám nevezi Lendvai Ildikót)

Viszont amit a politikatanárod mond, az sem nagyon bugyuta ötlet. Már ha tényleg tudjuk elméleti síkon, úgymond külső szemmel szemlélni a dolgokat.

2009. márc. 7. 22:02
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem, feri marad, ha neki mennie kell, akkor le fogják csukni, én állítom hogy be fogja magát betonozni a parlamentbe
2009. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Feri marad és 2014-ben új jelölt lesz, mert most értelmetlen emiatt beáldozni még 1 embert. MSZP-nek így is meg lesz a 20%-a mert ott vannak a biztos választói meg a pénzért szavazatokat eladó bodzás, vasas, lomis szakemberek
2009. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen más ember kell GY F helyett, már csak azért is,hogy a Fidesznek ne legyen meg a kétharmados többség. Ekkor ugyanis olyan törvényeket is meg tudnak változtatni,amihez eddig az ellenzék egyetértése is kellett. Gyurcsány totális bukás. Nem is értem miért nem váltották le már. Valószínűleg túl erős a befolyása a párton belül.


Az elsőnek annyit mondanék,hogy a kis pártok kiütése öngól lenne az MSZPnek, hisz akkor nem lenne kivel szövetséget kötniük, és azok a voksok nem hozzá kerülnének mind. De ha az SZSDSZ és az MDF is bejut, akkor még ellensúlyt alkothatnának a Fidesszel szemben.


Az meg senkinek nem érdeke,hogy túlnyerje magát a Fidesz.

Akkor jönne csak a bosszúhadjárat a volt vezetők ellen. Megint csak polgárháborús helyzet lenne.

2009. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Remélem Feri marad mert akkor akkorát buknak, mint az ólajtó.
2009. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, de ennyivel nem elégszem még meg! :) kíváncsi vagyok a véleményeitekre :)
2009. márc. 8. 19:33
 8/20 A kérdező kommentje:
hehe, most kiderül minden.
2009. márc. 22. 00:00
 9/20 anonim ***** válasza:
Az MSZP-nek van miniszterelnök-jelöltje. El nem árulhatom, csak annyit, hogy Csaba a keresztneve és jelenleg EP képviselő.
2009. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Gordon Blue helyett? :D
2009. máj. 8. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!