Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annyit beszélnek egyesek...

Tom Benko kérdése:

Annyit beszélnek egyesek balliberálisokról, de vajon vannak-e jobbliberálisok is? Szerintem ha az egyik van, akkor a másik is, mégsem hallottam még róla.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lennének. A Fidesz egyik szárnya tipikus jobbliberális, Rogán, Pokorni és a többiek. De a nyugati konzervatív pártok jórésze is, mint például az angol Conservatives. Magamat is ide sorolnám egyébként.
2011. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább jellemző a balliberális oldal, mert a liberálisok és a baloldaliak nálunk együttműködnek, viszont ugye a Fidesz jobboldali, de az egykulcsos adó pl. liberális elem.
2011. ápr. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a Fideszben jelentős a jobbliberális vonal. mind a gazdaságpolitikájuk, mind a életszemléletük liberális.

van is befolyásuk, bárnem annyira gazdasági vonalon. Ott a Fidesz inkább baloldalinak mondható

2011. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a fideszben biztos sok liberális van,orbán is az,ez a keresztény konzervatív vonal csak himi-humizás
2011. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"van is befolyásuk, bárnem annyira gazdasági vonalon. Ott a Fidesz inkább baloldalinak mondható"


Na nem, én itt kész lettem. A fidesz mint baloldali párt "gazdasági vonalon"?!?


Hát rohadjak meg: ezért tart itt ez az ország, ahol tart. A sok agyatlan idióta miatt, akinek fogalma sincs a valóságról, mégis bedobja a szavazólapját az urnába, ha eljön az idő.

Mégis, mit csinált a fidesz, mint kormánypárt, ami olyan "baloldali"? Megregulázta talán a multikat, és a bankokat vagy éppen ellenkezőleg: minimálbéres munkahelyenként 6 millióval támogatja darabonként a minimálbéres munkahelyeiket? Bevezette talán a progresszív jövedelemadót, vagy esetleg épp ellenkezőleg: egykulcsossá tette? Kiterjesztette talán a szociális védőhálót, vagy épp ellenkezőleg: európa legrövidebb munkanélküli segélyét vezeti be?

Istenem...

2011. máj. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Főleg a mostani ciklusuk miatt nekem nem igazán tűnt fel, hogy liberálisok lennének.
2011. máj. 1. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Az csak a KDNP hatása, kérdező. Nem tudom én vagyok-e az egyetlen, de tavaly csak a KDNP miatt nem szavaztam rájuk, és nem is fogok addig, amíg a nagy szövetség fel nem bomlik.
2011. máj. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, az nálam is elég visszatartó erő.
2011. máj. 2. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!