Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "12 pofon a dolgozóknak a...

"12 pofon a dolgozóknak a kormánytól". Mit szóltok ezekhez a tervekhez? Linkielem a cikket

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 28. 21:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

22:46


"Érdekes dolog ez különben, mivel a német gazdaság azt mondta a válságra, hogy igen? válság van? akkor adunk még pénzt az embereknek, hogy fogyasszanak túl."


Egy nagy frászt. Németországban már hetedik éve más sem megy, mint a szociális támogatások csökkentése, a munkafeltételek rugalmasabbá tétele, a versenyképesség növelése (aminek sokan nem örülnek, főleg a csóróbb rétegek, viszont a német gazdaság ennek köszönhetően áll egyre jobban talpra).


"Nálunk a 10milliós lakosságból 2millió ember dolgozik."


Kb. 3,8 millió. Ne hazudj.

2011. ápr. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

""12 pofon a dolgozóknak a kormánytól". Mit szóltok ezekhez a tervekhez?"


Javítani fogja a versenyképességet, jót tesz a kkv-knak.


Így csökkenhet a munkanélküliség. Hiába rinyáltok, ezek logikus lépések.

2011. ápr. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%
Soha többé Fideszt! Elindítom a tégy a Fidesz ellen kampányt.
2011. ápr. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
39%

"Mint nagyvállalkozó semmi kivetnivalót nem látok ebben"


Akkor gyorsan kösd fel magad.

2011. ápr. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 doboszoli ***** válasza:
76%

Valószínűleg egy "nagyvállalkozó" sem lát kivetnivalót abban, hogy több jövedelemre tesz szert.

Én sem látnék, ha a maradék 95% "élhetetlen" nem szúrná a szemem.

Senki nem tud meggyőzni arról, hogy ezek mind kocsmáznak, linkek, vagy hülyék, ezért nem lettek nagyvállalkozók.

Nem örököltek jól menő családi céget, amit még esetleg a papa nagyapja indított, nem voltak jókor jó helyen, stb.

Biztos, hogy van ilyen, de kíváncsi volnék hány mai nagyvállalkozó kezdte a nulláról, kezdő diplomásként, állami fizetéssel, és nőtte ki magát ilyen szintre, a saját erejéből. Ha ez a szám több mint a nagyvállalkozók háromnegyede,(amit kétlek)akkor elismerem, hogy csak a lustaságom, tehetségtelenségem miatt nem tartozom közéjük.

Hozzáteszem, hogy elégedett vagyok a sorsommal, és őszintén tudok örülni mások sikereinek is, csak meg kell különböztetni a szerzett,és a szerencse által hozott sikert, így korrekt a dolog.

2011. ápr. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Ti szavaztatok rájuk... FIDESZ módszer...
2011. ápr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
38%

"Soha többé Fideszt! Elindítom a tégy a Fidesz ellen kampányt."


Valami ellen kampányolni egyszerű, sehova nem tartó primitív dolog, mégis Magyarországon nagyon népszerű hagyomány. Jobban tennéd, ha valami mellé állnál egyből kiderülne, hogy van-e eszed és gerinced.

2011. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
"Akkor gyorsan kösd fel magad." Aki végigdolgozta az életét, emberek megélhetését biztosítja, nem annak kell magát felkötnie, hanem az olyan parasztoknak mint neked. Ezt kolopele védelmében írom. Több helyen volt már szerencsém olvasni a válaszait, és igenis követendő példa, nem baj hogy pozitívan is ír valaki a kérdéseknél. Doboszoli értelmesen reagált, ahogy többen is most, nem tudom hogy a senkiháziaknak miért kell egy mondatos beszólást produkálniuk.
2011. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Ha mi is 800.000-et keresnénk havonta, akkor szerintem minket sem zavarna, hogy emelkednek az árak, és kicsit többet kell dolgozni....de pl ismerősöm azért szokott szombat vasárnap 12-ezni, hogy tudjon magának bérletet venni, és ne gyalog kelljen járnia munkába...télen a fűtésszezon miatt gyalog járt, és azért kelt fel hajnali 3-kor, hogy beérjen gyalog 6-ra. Amúgy meg heti 3000Ft-ja van kajára.


"Meghatározod, hogy kik írhatnak erre a kérdésre?"

Ha figyelmesen olvasod a hozzászólásomat, akkor látod, hogy én azt mondtam, hogy a szegény emberekre gondolok, hogy velük mi lesz még több megszorítás után. És nem azt mondtam, hogy azért gondolok rájuk a kérdéssel kapcsolatban, hogy csak ők írjanak. Amúgy meg azt sem tudod, hogy ki vagyok-mi vagyok...úgyhogy ne mondj ilyeneket, hogy az olyanok miatt mint én van ott az ország ahol most van....semmit sem tudsz rólam és a munkásságomról.


"Jó munkaerőt nem küldd el az ember, csak aki megérdemli."

Ezzel nem teljesen értek egyet...a helyi egészségügyi intézményekben sorra elkezdték kirúgni az mszp idején odakerült dolgozókat, és lecserélik őket olyan emberekre akik a fideszesek "haverjai". Teljesen mindegy nekik, hogy ki hogy dolgozik...ha mszps akkor mennie kell...Mondjuk ez kevesebb embert érint, de vannak más esetek is. Pl előző munkahelyemről azért küldtek el, mert én "galád módon" tisztességesen szerettem volna elvégezni a munkát...nem akartam, hogy rossz minőség menjen ki a kezeim közül, de a főnökömnek erről más volt a véleménye...


doboszoli: teljesen egyetértek..aki örököl egy vállalkozást vagy pénzes háttérrel rendelkezik könnyen tud beszélni..és nem sok olyan ember van akinek vállalkozása van, és a 0-ról kezdte. Kíváncsi lennék, hogy ki tudna minimálbérből úgy gazdálkodni, hogy fizesse be az összes csekket, vegyen kaját magának, és még gyűjtögessen egy vállalkozói engedélyre....----és ilyenkor szoktak támadni emberek olyan dolgokkal, hogy "tanult volna, és akkor nem minimálbért kapna, szóval ne sírjon a szája..." a 2 diplomás+2 szakmás ismerősöm nem talál kb 1,5 éve sehol sem munkát..a másik ugyancsak 2 diplomás ismerősöm meg a tescoban minimálbéres árufeltöltő.


Vannak emberek akik 3-4 ezer forint hiányát észre sem veszik...de vannak sokan akiknek az a pénz egy heti kajájuk lenne. És sokan vannak akiknek ezek a lépések szimpatikusak is..mert ők csak jól járnak vele, és azzal már nem törődnek, hogy a szegényekről így már a 100-ik bőrt is lenyúzzák.

2011. ápr. 29. 11:46
 20/32 anonim ***** válasza:

Köszönöm kérdező! Minden úgy van ahogyan írtad. De ezt nem fogod tudni elmagyarázni egy fidesz fanatikusnak, vagy egy olyan embernek akinek semmi gondja sincs anyagilag.

Azt kell megnézni, hogy egy állami alkalmazott: ápolónő, rendőr, tűzoltó, nav-os, mentős, és sok más az állam működéséhez elengedhetetlen fontos hivatásban dolgozók mennyiért dolgoznak.

2011. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!