Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme átnevezni a Moszkva...

Mi értelme átnevezni a Moszkva teret?

Figyelt kérdés

Most mi értelme ilyenekkel hülyéskedni?

Olyan is van, hogy Szlovák út vagy Német utca.

Remélem nem fog sikerülni, már Ferihegynél sem látta semmi értelmet a dologban.


2011. ápr. 28. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi értelme átnevezni a Moszkva teret? Semmi.

Ferihegy ügyében viszont nem értünk egyet. Méltó dolognak tartom, hogy születésének 200. évfordulóján a legismertebb magyarról nevezik el hazánk repülőterét.

2011. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok a pénze a fővárosnak,és nincs értelmes cél,amire költsék. Gondolom,akik az új nevű utcákban laknak,örülnek,hogy minden okmányukat kicserélhetik, az ismerőseiket,ügyfeleiket értesíthetik a címváltozásról.
2011. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Bukarest utca is van, Moszkva tér miért ne lehetne? Még ha Budapest legszebb teréről lenne szó, akkor azt mondom, hogy ne legyen pont Moszkva, de na. Illetve az a másik, hogy ha Széll Kálmán egy olyan ember lenne, aki a mai magyaroknak többet mondana az Orbán csomagnál, akkor is értelme lenne teret elnevezni róla. De így szerintem semmi értelme nincs. Akkor már inkább lenne Antall József tér, mint első miniszterelnök. Vagy legyen Orbán Viktor tér vagy Fülkeforradalom tere a nagyvezírünk tiszteletére. De pont Széll Kálmán. Számomra érthetetlen (azt leszámítva, hogy egykor így hívták).
2011. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen mindegy, hogy mi a neve, biztos azért nevezik át, mert kommunisták nevezték át.

A Ferihegy átnevezésével én is egyet értek.

2011. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lefogadom, hogy tíz év múlva is mindenki Moszkva térnek fogja nevezni, úgyhogy az értelme nulla.
2011. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk értelmesebb dolgokra is lehetne költeni a pénzt meg pazarolni az energiát mint a dolgok átnevezése...


De azért nekem furcsa név az hogy "Ferihegy"... jó hogy nem "Pistahegy" vagy "Józsihegy"... :DD


Na és az hogy Moszkva tér? Kommunisták nevezték el, ami a Fidesznek nem tetszik.. ugyanúgy mint ahogy a Ságvári Endre és Koltói Anna utcákat is átnevezik...


Amit viszont én nem értek az az Elvis Presley tér (a Margit híd budai hídfője) és a II. János Pál pápa tér (Köztársaság tér helyére)

2011. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Londonban meg van Scotland Yard, Párizsban meg Luxembourg-kert, az angolok és franciák mégse akarják átnevezni.
2011. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 doboszoli ***** válasza:
Nálunk a rendszerváltáskor a néhai párttitkár utcáját Nagy Imre útnak nevezték el. Hogy ez menyire volt a véletlen műve, mindenkinek a fantáziájára bízom.
2011. ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dick Esmen ***** válasza:
Semmi.De...miért ne tennék ha fent akarnak maradni a történelem lapjain?
2011. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De azért nekem furcsa név az hogy "Ferihegy""

- És a "Nagy Kopasz" nem furcsa név? Az is egy hegy. :-D


Pedro

2011. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!