Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek a gárdisták és a hozzájuk...

Ezek a gárdisták és a hozzájuk hasonlóak miért nem normális ruhában vigyáznak a rendre?

Figyelt kérdés

Értem én hogy vannak akik ettől felsőbbrendűek hiszik magukat, vagy pedig kiélik gyermekkori katonás vágyaikat, de semelyik "vezetőnek" nem jut eszébe, hogy ezzel semmit nem érnek el, sőt figyelve a politikát csak olajat tesznek a tűzre? Ha normális utcai ruhákban járkálnának, akkor az ég világon semmi feszültség nem lenne, nem lennének feltűnőek, és ezáltal hatékonyabbak is lennének,pont mint a "beépített" rendőrök a tüntetésen.

Vagy mindenképpen ilyen primitív módon kell a politikai hovatartozást kinyílvánítani?


2011. ápr. 27. 17:22
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyenruha/egyenöltözet viselésével nincs gond.

Sok szervezetnek, cégnek van.

Egyszerűen az bökheti a vezetés csőrét, hogy ezek nem dolgoznak politikai megrendelésre, de legalábbis nem azoknak, akik a rendőrséget üzemeltetik.

2011. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

"Te például látszik nem értesz a joghoz"


Hajlandó vagyok elismerni ha igazad van,de nem ártana észérvekkel alátámasztani mert ez így kevés.

2011. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok emberben ébresztenek félelmet és aggályt a gárdisták egyenruhái, de szerintem ALAPTALANUL.

Bármelyik ismerőstől kérdeztem osztották a véleményemet (mármint hogy szerintük sem félelemkeltő)

Elmúltam már 30 éves és az az igazság, hogy este ha jövök haza a munkából előbb kelt félelmet bennem egy bőrkabátos, kapucnis "úriember" mint a gárdisták egyenruhája.

Azt pedig nem értem, hogy miért mondod, hogy felsőbbrendűnek érzi pár ember magát, illetve gyermekkori vágyát éli ki a gárdával.

Lehet van ilyen köztük, de a Magyar Gárda nem ezért jött létre, a többség nem ilyen.

Hiába magyaráznám, hogy mi a célja, nem biztos, hogy te vagy bárki más, aki un szimpátiát érez irántuk, megértené.

Néhány száz embernek elege lett abból, hogy a magyar ember megvan félemlítve a saját hazájában, ezért létrehoztak egy félkatonai szervezetet (amit már létrejötte előtt sokan halálba átkoztak) és ennek segítségével próbálnak, ha mást nem is, de legalább egy kis lelket önteni, biztonság érzetet nyújtani a sok helyen terrorizált lakosságnak.

A Gárda nem a romák ellen jött létre, sokszor volt, hogy romák kértek segítséget, mert annyira elfajult egy-egy helyen valami miatt az indulat.

Érdekes módon erről a média nem szól egy kukkot sem.

A Gárda vonult ki a Honvédség katonáival, hogy megerősítse a gátakat tavaly, adtak vért és adnak is a mai napig, ha kell.

Nem tudom miért kell őket habzó szájú náciként beállítani.


A Magyar Rendőrség keze megvan kötve.

A Rendőrség, Rendőrőrsök sok helyen, a puszta fennmaradásukért küzdenek, ami szerintem elég aggasztó.


Nem szabad megítélni valamit külsőségek alapján, tudni kell a dolgok mögé látni.

Nincsenek náci vezény kiáltások, horogkeresztes zászlók. Én csak magyar embereket látok, magyar zászlóval, akik hisznek valamiben. Valamiben amitől sokan rettegnek pedig nem ettől kellene félni.

Bárcsak a Magyar Gárda lenne az országban a legfélelmetesebb dolog...

Ennyi.

2011. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel szerintem semmi baj:

[link]



Ez viszont gázos, méghozzá nagyon:

[link]

2011. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

"Azért mert ha meg meri ütni a rendőr a cigányt akkor 2 hónapon belül bíróság előtt találja magát és elbocsátják."


"Ha meg meri" ez mi? Ha csak szórakozásból üt meg valakit egy rendőr még jó hogy az jogellenes. De vannak helyzetek mikor alkalmazhat kényszert, erőszakot.


"Ez pont olyan mint ahogy a rendőrök is megkülönböztető jelzéssel járnak. "


A rendőröknek kötelességük az egyenruhát viselniük,ne keverd már össze a gárdistákkal. Nekik milyen jogszabály írja elő hogy KÖTELESEK?

2011. ápr. 27. 18:53
 26/39 A kérdező kommentje:
Utolsó te is annyira egyszerű vagy. Nem tudom minek raktad ide ezt a romát, de ha ez valami célzás akar lenni, mint ha én védeni akarnám őket, akkor eltévesztetted a címet.Kopogtass inkább az LMp-nél:)
2011. ápr. 27. 18:56
 27/39 A kérdező kommentje:

"Nem tudom miért kell őket habzó szájú náciként beállítani. "


Na például ilyet sem mondtam.

2011. ápr. 27. 18:58
 28/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem 10 emberből 9 téged lát sötétnek. Még talán a Fideszesek se a te álláspontodat osztják. Gondold már végig kicsit a helyzetet! Nem szégyen ha tévedsz valamiben, hisz hibáiból tanul az ember. Viszont az már szégyen, ha sohasem jössz rá, hogy hibáztál.
2011. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

""Ha meg meri" ez mi? Ha csak szórakozásból üt meg valakit egy rendőr még jó hogy az jogellenes. De vannak helyzetek mikor alkalmazhat kényszert, erőszakot."


Ez nem szórakozás kérdése!

A cigányok nagyon jól tudják,hogy rendőröknek a hatáskörük kis túlzással le van korlátozva arra,hogy kiálljanak mérni traffipaxal és baleset után helyszíneljenek.


"A rendőröknek kötelességük az egyenruhát viselniük,ne keverd már össze a gárdistákkal. Nekik milyen jogszabály írja elő hogy KÖTELESEK?"


Az egyesület alapszabálya.



Ettől függetlenül még mindig nem értem mi a bajod azzal,hogy olyan ruhákat vesznek fel amilyeneket.

Az meg hogy nem lenne feszültség ha civil ruhában járnának hülyeség.Ha jön előtted 10 ember akik azért jönnek te feléd mert elkövettél valamit és meg akarnak verni akkor te attól ellazulsz mert civil ruhában vannak?

2011. ápr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem az egyenruha teszi az embert elsősorban. Rengeteg cégnek ugyanúgy van saját egyenruhája, a biztonsági cégeknek még váll-lapos egyenruhájuk is van, nézz körbe valamelyik nagyobb létesítményben, amire a zsIn-kal "vigyáz". Mitől lenne ez törvényellenes?


Félelmet kelt? Bennem meg a susogós mackó, a trombitaréz fux, meg a pinaszakáll kelt félelmet. Tiltsuk már be ezeket is.


A nácizás meg...ehehehe, jókat nevetek rajta :) A 14 éves kis hurkagyuri kipróbálta a Wolfenstein játékot, ahol német katonákra kell lövöldözni, és már roppant tájékozottnak hiszi magát náciügyileg. Leszűrte a játékból hogy aki ellene van, az egytől egyig náci, és nácizni kell őket, mert ez a divat. Az ilyennek két nagy pofon dukálna, meg egy időutazás 1939-be.

2011. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!