Ha összeadod az olvasottak "alul" tartalmát, akkor milyen jövőt jósolsz az országnak?
A hvg.hut talán nem lehet az adatainak és az elemzéseinek a tükrében, balosnak tekinteni!
Nem kell hozzá kommentár, aki érti az leírja " ha akarja" akimeg elvakult fideszes az " de majd meglátjuk hogy a fidesz"!
A hvg balliberális, azaz MSZP-SZDSZ közeli lap. Ez köztudott.
Ennek megfelelően az esetek 95%-ában rosszat fog írni az Orbán-kormány tetteiről. 5%-ában meg jót, hogy "elfogulatlannak" tűnjön. Így megy ez. Aki az ilyen módszereknek bedől, az állampolgári értelemben még nem felnőtt.
Amúgy vicces, hogy beírod ide azt az "Az MNB jelenti: a Széll Kálmán-terv kevés lesz" hírt. Nem olvastál újságot az elmúlt 3 hétben? Ugyanis történt egy s más költségvetési szempontból áprilisban.
Amúgy én szeretném tudni melyik nem balliberális lap......
Szerintem az életszínvonal egyre lejjebb fog csúszni, a fogyasztás csökkenni fog, a beruházások és a munkahelyek száma minimum stagnál majd, és Smitt Pál nem tanul meg helyesen írni. A közmunkaprogram "átszervezése" és a szociális juttatások megvágása miatt elég rossz helyzetben lesznek a kistelepülések, elszaporodnak a lopások, és a rendőrség még annyira se lesz képes fenntartani a közbiztonságot amennyire most.
A közalkalmazottakat, és a köztisztviselőket sorra rugdossák ki, attól függetlenül, hogy az indoklás nélküli felmondást alkotmány ellenesnek ítélte az Alkotmány Bíróság. Ja és lopás lesz ezerrel, kutya fsza ahhoz képest az mszp nyolc éve amit ezek művelni fognak a pályázati pénzekkel és a helyi önkormányzatokkal. Már el is kezdődött egyébként ez a folyamat, meg lehet nézni neten hány milliós tanácsadói szerződéseket kötött országos cimbikkel a volt elszámoltatási kormánybiztos Zuglóban.
10:13
"Amúgy én szeretném tudni melyik nem balliberális lap......"
M. Nemzet, M. Hírlap, Heti Válasz, Demokrata, Kommentár, Magyar Szemle, stb.
"Szerintem az életszínvonal egyre lejjebb fog csúszni"
Milyen makroökonómiai modell alkalmazásával jutottál erre a következtetésre?
A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 13:24
Hát ez nagyon egyszerű. Egyrészt a versenyszférában dolgozó átlagos keresetűek az szja törvény változása miatt kevesebb nettó bevétellel fognak rendelkezni, ami a fogyasztás csökkentését idézi elő, másrészt a közmunkaprogram 4 órára csökkentése miatt fele annyit fognak keresni azok, akiknek a településén az egyetlen foglalkoztató a helyi önkormányzat.
A pályázati rendszer pedig ebben a formájában egyáltalán nem támogatja a vállalkozások elindulását, illetve olyan ágazatokba nem fektet be amik a tartósan munkanélkülieket tudnák felszívni, ilyen lenne a mezőgazdaság és az építőipar. Tehát akik perifériára szorultak, azok még rosszabb helyzetben lesznek mint eddig. A kormány tervei között szerepel még az adójóváírás kivezetése, ami egyértelműen még kevesebb nettó bért jelentene a versenyszférában dolgozóknak. A bérkommandó nem jelent megoldást, hiszen olyan vállalkozásokat vegzálni, amik azt a kevés munkahelyet adják amivel rendelkezik Magyarország nem lehet, ráadásul itt egyértelműen a kormányzat hibás adópolitikája a felelős a felmerülő problémákért. Nem beszélve arról, hogy ez az "adócsökkentés" százmilliárdos kiesést eredményez az államkasszából, amit a már bejelentett, és még csak tervezett megszorításokkal fognak kompenzálni. Lásd gyógyszerkassza "reform", vagy rokkantnyugdíjasok nyugdíjjogosultságának felülvizsgálata. Egyébként pedig a tavalyi évi nyugdíjjárulék növelése a bérterhek növekedését idézi elő, ami a foglalkoztatottságnak nem igazán kedvez. Nem beszélve arról, hogy az egyébként nyugdíjra félretett összeget, amit az állam kivett a magánnyugdíj pénztárakból valahonnan pótolni kell, hiszen ezeket részben folyó kiadásokra, részben pedig államadósságra költötte/költi a kormány. A fidesz tervei között szerepel az is, hogy kizárólag járulék bevételekből finanszírozza az egészségügyet, és a nyugdíjakat, tehát adóbevételeket nem szán erre, ami viszont további járulékemelést vonhat maga után, hiszen nem megy be a nyugdíjkasszába pusztán járulékokból annyi, hogy tudják fedezni a kiadásokat. Nagyjából ennyi jut most eszembe.
17:33
"a versenyszférában dolgozó átlagos keresetűek az szja törvény változása miatt kevesebb nettó bevétellel fognak rendelkezni"
29%-nak csökkent a nettó jövedelme, 16%-nak nőtt. A többségnek nem változott. El vannak túlozva ezek a félelmek, persze nem véletlenül.
"ami a fogyasztás csökkentését idézi elő, másrészt a közmunkaprogram 4 órára csökkentése miatt fele annyit fognak keresni azok, akiknek a településén az egyetlen foglalkoztató a helyi önkormányzat."
Ami kevesebb kiadás az államnak.
"Tehát akik perifériára szorultak, azok még rosszabb helyzetben lesznek mint eddig."
Nem a perifériára szorultak helyzetétől függ az ország teljesítménye. Vagy akkor valami mást értesz a perifériára szoruláson, mint amit jelent.
"A kormány tervei között szerepel még az adójóváírás kivezetése, ami egyértelműen még kevesebb nettó bért jelentene a versenyszférában dolgozóknak."
Csak akkor, ha most hirtelen befagy az idő és már soha többé nem lesz béremelés.
"a kormányzat hibás adópolitikája"
Hiba ezt tényként kezelni. Csak a baloldaliak szemszögéből hibás ez az adópolitika, mert nem baloldali. Mivel jobboldali adópolitika, ezért jobboldali szemmel nézve nem hibás. Kicsit fárasztó állandóan ezzel az ócska retorikai fordulattal szembesülni, hogy "hibás adópolitika".
"ez az "adócsökkentés" százmilliárdos kiesést eredményez az államkasszából"
Ha kiesést jelent, akkor ténylegesen adócsökkentés, akkor viszont nem értem, miért teszed idézőjelbe. Önellentmondásba keveredsz.
Nagyon helyes egyébként, hogy kiesést jelent. Ha nem jelentene kiesést, akkor nem csökkentés, hanem átrendezés vagy emelés lenne. Az újraelosztási rátát csökkenteni kell.
"rokkantnyugdíjasok nyugdíjjogosultságának felülvizsgálata."
Azzal mi is a baj?
"nyugdíjra félretett összeget"
Ami nagyrészt államkötvényekből állt...
"A fidesz tervei között szerepel az is, hogy kizárólag járulék bevételekből finanszírozza az egészségügyet, és a nyugdíjakat, tehát adóbevételeket nem szán erre, ami viszont további járulékemelést vonhat maga után"
VonHAT. Majd akkor kezeld tényként, ha meg is történik. Vagy a nyugdíjak nem csökkenhetnek, csakis a járulékok emelkedhetnek? Bocs, de már nem a baloldali nyuggerparadicsomban élünk, mint 2010 előtt. 2010 óta nem az inaktívak a kormányzati politika fő kedvezményezettjei. Megértem, hogy egy baloldalinak ez nem tetszik, de ez van.
Tehát összefoglalva több embernek csökkent a nettó keresete, mint amennyinek nőtt. Akiknek nőtt, azok az átlagon felül keresők, ők nagyrészt félretesznek, vagy luxuscikkekre a költenek majd. Beruházások, vagy új vállalkozások ebből nem nagyon lesznek, szemben a kormány állításával, merthogy ez volt a mantra, hogy majd ebből a többletjövedelemből a mennyi sok beruházás és munkahely jön majd létre. Az már nem zavarja a fideszt, hogy a járulékterhek igen magasak, és a foglalkoztatottsághoz ez köthető közvetlenül.
Ezzel szemben viszont milliárdos bevételkiesés lesz , amit pártunk és kormányunk a szociális juttatások csökkentésével és például a közunkaprogram megvágásával kompenzál.
Nagyon tévedsz akkor , amikor azt mondod, hogy nem a perifériára szorultak helyzetétől függ az ország teljesítménye.
Jelen pillanatban Magyarországon az aktív keresők hiánya miatt omladozik a nyugdíjrendszer, és az egészségügyi és szociális ellátórendszer. Ha a jelenleg perifériára szorultak helyzetén, tehát a tartósan munkanélküliek helyzetén nem tud változtatni a kormány, akkor mind a nyugdíjrendszer, mind az egészségügyi rendszer egészen egyszerűen összeomlik. Tehát hiába akar a lecsúszottakon spórolni a kormány, egyrészt kriminalizálhatja őket, ami pénzbe kerül, a börtönben a kaját meg a piát az állam állja, másrészt lehet lesz@rni őket, de pl. munkanélküli segélyt kell nekik fizetni, tehát ha nem vezeti vissza a kétharmados forradalmi fidesz kormány a munka világába, annak beláthatatlan következményei lesznek.
Te normális vagy? Hol van itt neked nyugdíjpardicsom??? Hazánkban kb 80 000 huf az öregségi nyugdíjátlag. Te meg tudnál élni hónapról hónapra ebből?
A nyugdíjportfóliókban tényleg kicsi volt a részvényhányad, nagyrészt tényleg államkötvényekbe voltak fektetve a pénzek, és az is igaz, hogy a működési költségek túl magasan voltak meghatározva , amit egyébként állami szinten szabályoznak. Önmagában ez a rendszer nem is oldotta meg a demográfiai adottságaink által keletkezett problémákat, de ezek a pénzek nyugdíjakra voltak félretéve, most a kormány folyó kiadásokra, és adósságrendezésre költi. Kérdem én , miből lesz nyugdíj, amikor most fognak tömegesen nyugdíjba vonulni a ratkó korszakban születettek, az állami járulékbevételek az alacsony foglalkoztatottság miatt nem tudják fedezni a jelenlegi igen alacsony szintű nyugellátást sem, és még pluszba közel háromezer milliárd forintot kivontak a rendszerből?
Ez a költségvetési politika se jobb, se bal oldali szemszögből nem állja meg a helyét. De ha az ember csak racionálisan szemléli akkor meg végképp nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!