Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen választási rendszert...

Milyen választási rendszert vezetnél be?

Figyelt kérdés
Na megvan az Alaptörvény, most jön a választási rendszerről szóló törvény.Ti milyet csinálnátok? Egyéni? Listás? Vegyes?Ha vegyes pontosan hogyan?Legyen küszöb? Ne legyen? Egyfordulós? Két fordulós? Legyen választójoga határon túliaknak? Pontosan hogyan? Legyen kedvezményes kisebbségi mandátum? Azt hogy osszák ki? Ötleteket várok.:)
2011. ápr. 20. 16:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Hú, nagyon nem mindegy, hogy 1 vagy 2 egyéni körzetet szerez-e az MSZP :))))"


Ha ilyen ütemben romlik tovább a fityisz népszerűsége(Állítólag KOMOLY megszorítások jönnek...), és a többié is folyamatosan lassan, de biztosan emelkedik, akkor a szociknak, meg a Jobbiknak is jóval több körzetre lehet esélye 2014-ben, mint 1-2-re, de 1-2-re az LMP-nek is lehet.

2011. ápr. 22. 08:00
 12/19 A kérdező kommentje:
Mellesleg, ha csak 1-2 mandátum múlik a rajzoláson, nem nem mindegy az sem. Hisz egy szoros eredmény esetén lehet, hogy pont azon az 1-2 mandátumon múlik, hogy ki alakít kormányt.
2011. ápr. 22. 08:05
 13/19 anonim ***** válasza:

Bevezetnék egy olyan interaktív rendszert, ahol mindenki SMS szavazhatna. A szavazatok annál többet "érnének" minél magasabb a szavazó végzettsége.

A hagyományos parlamentet feloszlatnám, a politikusokat elküldeném dolgozni. Helyette szakmailag hozzáértő emberek munacsoportjai dolgoznának ki javaslatokat. A kész javaslatokra szintén interatív módon szavazhatnának mindazok akiknek a képzettsége a témához kapcsolódik.

2011. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tisztán egyéni.

Egyfordulós.

Küszöb nélkül.

Összevont elnök és miniszterelnök (USA)

Ne legyen kisebbségi mandátum.

Külföldiek mivel egyéni jelöltekre van szavazás nem szavazhatnak.

Választás 5 évente.

Képviselőszám: kb. 71 fő.

2011. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 stockinger ***** válasza:
Látom, megint mindenki a közepénél ragadta meg a dolgot. Nagy hiba. Azt senki meg nem kérdezi, hogy vajon jó-e a VÁLASZTÓJOG a jelenlegi formájában? Véleményem szerint itt kellene kezdeni, aztán jöhet az, hogy mármost egyéni, listás, stb.
2011. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Magát a választási rendszert jónak találom, a szavazati jogosságot azonban nem.


Ha rajtam múlna, mindenkinek kötelező lenne elvégeznie egy államilag támogatott rövid kurzust, amelyen megismerkedne a politológia alapjaival. A fogalmakkal, a rendszerekkel, a döntések következményeivel. Csak az szavazhatna, aki erről igazolást tud adni.


Nyilvánvalóan ennek a módszernek is lennének hátrányai, mert könnyen befolyásolni lehetne bizonyos embereket, ha nem pártfüggetlenek vezetnék be az embereket a politika rejtelmeibe. DE úgy vélem, ez még mindig jobb annál, ami most van, amikor az emberek úgy mennek el szavazni, hogy valójában azt sem tudják, mire teszik le a voksukat. Nem értik, hogy mire és miért szavaznak, mert csak annyit látnak át a történtekből, amit az újságok leírnak és akárhogy is: ha hajat akarunk vágatni, akkor fodrászt hívunk, nem az első valakit az utcáról - magyarán ne olyanok döntsenek már az országról, akiknek még gőzük sincs arról, hogy mire szavaznak.

2011. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha rajtam múlna mindenkinek ki kellene tölteni egy rövid IQ tesztet, hogy képes e egyáltalán logikusan gondolkodni, és egy egyszeű műveltségi tesztet, néhány kérdéssel.

Aki a minimumot sem éri el, az ne is szavazzon.

A világ legnagyobb ostobasága, hogy két ostobának igaza lehet egy intelligens emberrel szemben.

A demokrácia a többség uralma, de mi a helyzet akkor, ha a többség ostoba?

2011. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem 200 körzet kéne 200 képviselővel és kész. Ahogy már mondtam így talán inkább a személyek kerülnének előtérbe, nem a pártszimpátia. A 200 pedig egy remek szám, minden 50 ezer emberre jutna egy képviselő.
2011. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen, a jogosultság is érdekes kérdés. Én a határon túliaknak egyáltalán nem adnék. Egyébként enyhítenék is, meg szigorítanék is a feltételeken. A korhatárt levinném ugyan 16-ra mint Ausztriában, sok értelmes gimnazista igenis átlátja a dolgokat olyan szinten, mint egy átlagos állampolgárnak illik, és fontos, hogy a fiatalok is beleszóljanak saját jövőjükbe.Ugyanakkor kötelezővé tenném a 8 általánost és/vagy valami rövid tesztet, ami olyan alap dolgokra kérdez rá, mint a mandátumok kiosztásának módja, a Himnusz szövege, nemzeti ünnepeink, előző ciklusbeli miniszterelnök neve, stb... Nem tartom a súlyozást sem ördögtől valónak, pl. 16 év felett kicsit kevesebbet érne, mint 20 felett, vagy 8 általánossal kicsit kevesebbet, mint érettségivel, vagy szakmával, vagy büntetett előéletűeknek attól függően érne kicsit, vagy sokkal kevesebbet,(Illetve akár semmit.) hogy mi volt a bűnük.Egy 20 év feletti, érettségizett,vagy szakmával rendelkező, büntetlen előéletűen mindenképpen teljes jog jár, csak azért mert valakinek diplomája van, még nem biztos, hogy értékesebb, vagy akár intelligensebb egy tisztességes, és értelmes munkásnál.
2011. ápr. 25. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!