Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elfogadták az új alkotmányt....

Elfogadták az új alkotmányt. Vélemények?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem semmire sem jó, hogy új alkotmány van, sokat nem is változtattak rajta, csak pár formaiság változott benne, nem tudom, hogy mire ez a nagy hű-hó körülötte, de legalább elvannak, nem az ország helyzetével foglalkozik addig sem az emberek.
2011. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Végre 60 év után mert valaki egy (bár 60 éve jó) mára teljesen életidegen alkotmányt kidobni!

Biztos ebben is sok sz@rság van, de semmiképp sem rosszabb, mint a régi.


Lehet tüntetni ellene, persze...de sztem csak azoknak van "joga" ezt tenni, akik 2002-2010 között is kimentek, nemtetszésüket nyilvánítani. A többieknek nagyon nem kéne....

2011. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Most új lesz. Pont. Holnap a nap ugyanúgy felkel, ugyanúgy megyünk dolgozni. Holnapután is, meg azután is. Szerintem túl laza, de ez kit érdekel a mai világban?
2011. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Alapvetően jó,de én mégjobbat tudtam volna írni.
2011. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Semmi különös, még egy ok, hogy elköltözzek az országból (minőségi állás hamarosan lesz... repülőjeggyel együtt). Sajnálom az országot, hogy nem itt költöm és nem ide fizetem az adóforintjaimat. De hát a drága politikusok akarták így.
2011. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

az új alkotmány melyik paragrafusa érint téged konkrétan hátrányosan?

mert az ilyen jól ismert szövegek hogy kevés a fizetés rossz az életszínvonal már szállóige de most teszem az Szentkoronázás keresztényezés mit zavar téged?

Csak nem az dühített fel hogy bekerült az alkotmányba is hogy házasodni csak különböző nemőek tudnak?

2011. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

az új alkotmány melyik paragrafusa érint téged konkrétan hátrányosan?

mert az ilyen jól ismert szövegek hogy kevés a fizetés rossz az életszínvonal már szállóige de most teszem az Szentkoronázás keresztényezés mit zavar téged?

Csak nem az dühített fel hogy bekerült az alkotmányba is hogy házasodni csak különböző neműek tudnak?

2011. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Én csak ezt a részt hiányolom az új alkotmányból, mert ez kimaradt.


1949. évi XX. törvény

„A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA

70/E. § (1) A Magyar Köztársaság állampolgárainak joguk van a szociális biztonsághoz; öregség, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibájukon kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén a megélhetésükhöz szükséges ellátásra jogosultak.

(2) A Magyar Köztársaság az ellátáshoz való jogot a társadalombiztosítás útján és a szociális intézmények rendszerével valósítja meg.”


Ennek hiánya különösen érinteni fogja azokat is, akik visszaléptek a MNYP-ból az államiba. Lehet izgulni hogyan is lesz majd nyugdíjunk?

2011. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Még mindig jobb, mint az eddigi Sztálini alkotmány! (1949. XX.)
2011. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 doboszoli ***** válasza:
Bánja a faxom.
2011. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!