Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tartunk fent szorosa...

Miért nem tartunk fent szorosabb kapcsolatokat olyan volt "szövetségeseinkkel", mint Ukrajna, Oroszország, Kína, Vietnám stb?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy most már az EU tagjai vagyunk, meg NATO meg ilyenek, de nem kéne elfelednünk, hogy kikkel voltunk egy táborban közel fél évszázadig. Akár önszántunkból, akár önszántunkon kívül volt ez az együttélés, elég jó kapcsolat alakult ki köztünk és ezen országok között, nemcsak gazdaságilag és katonailag, de kultúrálisan, kereskedelmileg is.


Elsősorban olyan együttműködésre gondolok, hogy például magyar állampolgároknak nem kéne vízum, hogy Oroszországba, Kínába, Vietnámba meg ilyesmi országokba utazzanak, cserébe ezekből az országokból se kéne vízum Magyarországra, lennének kultúrális és oktatási intézmények amik mindenféle programot támogatnának pl. cserediák program ezekkel az országokkal, magyar pályakezdő fiatalok számára orosz, kambodzsai, ukrán stb... munkák alternatívaként a Nyugat-Európában dolgozás mellett, Kelet-Európai oktatási intézményekbe való könnyített bejutás.


Kereskedelmi szempontból rendes boltbokban is árulnának nálunk kínai, vietnámi termékeket, nemcsak a kínai piacon (és itt nem olyan nyugati termékekről beszélek, amiket Kínában gyártat le pl. az USA, Németország természetesen, hanem olyan termékekről amik Kínában őshonos termékek, de nálunk is lenne rá kereslet pl. mindenféle kínai tészták, gyógykenőcsök stb...).


Szerintem ez egész jól működő rendszer lenne. Magyarország megmaradna egyfajta Közép-Európai Törökországnak, egy természetes hídnak Nyugat és Kelet között, ahol "mindkét világból a legjobbat" kapnánk.


2011. ápr. 13. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Már megint egy keletimádó zugkommunista. Már ott nem vagy komolyan vehető, hogy szerinted Kína baráti ország volt. A szovjet-kínai határháború és a kínai-vietnami háború is biztos a szocialista barátság jegyében volt.


Ráadásul az oroszok felé pont, hogy nem alakult ki "jó kapcsolat". 56, majd a 91-es kivonulás rémlik?

2011. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"keletimádó zugkommunista"


Most ezen nemtudom sírjak vagy nevessek.


Először is nézzük a "keletimádót":


Nem vagyok "keletimádó" (bármit is jelentsen ez a szó) csak elég nagy sznobságnak tartom, hogy attól, hogy felvettek minket az EU-ba és határok nélkül utazhatunk nyugat felé, már egyből úgy csinálunk, mintha Eurázsia másik fele nem is létezne, főleg azután, hogy fél évszázadig velük voltunk összezárva. Ennek volt aki örült, volt aki nem, de a lényeg, hogy együtt kellett működnünk és mivel egy fecske nem csinál nyarat, bizony akár tetszik, akár nem barátkoznunk kellett velük, és ezt ők nem feledik: A mai napig az oroszok, kínaiak, mongolok tökre örülnek, hogyha egy magyar arra a vidékre téved, csak mi vagyunk ilyen felfuvalkodottak, hogy máris "nyugatiak" lettünk és sz@runk rájuk, hogyha idejönnek, mintha valami osztrákok lennénk, akiknek valóban semmi közük ezekhez a népekhez.


"zugkommunista"


Ezt se tudom mire vélni. Előszőr is valóban baloldali vagyok, de nem kommunista, hanem szociáldemokrata. Másodszor meg elég alacsony intelligenciára vall valakit lekommunistázni azért mert érdeklődik az oroszok, kínaiak meg ilyesmi népek iránt.


"A szovjet-kínai határháború és a kínai-vietnami háború is biztos a szocialista barátság jegyében volt."


Természetesen voltak konfliktusok. Ennek ellenére a 80-as években, jópár évvel a határkonfliktusok után is elég erős volt nálunk a Kína oldalán álló szocialista országok hatása is. Pl. jópár magyar utazott Kínába és kínai Magyarországra, kapható volt nálunk vietnámi balzsam stb...


"Ráadásul az oroszok felé pont, hogy nem alakult ki "jó kapcsolat". 56, majd a 91-es kivonulás rémlik?"


Ennek ellenére, ha ma elmész Oroszországba, elég szívélyes vendégfogadtatásban részesülhetsz a legtöbb embernél, természetesen ott is vannak rasszisták, ultra-nacionalisták, akiknél nem.

2011. ápr. 13. 12:39
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Egyrészt Kínával soha az életben nem volt szövetségesi viszonyunk, nézz utána a hidegháborús szovjet-kínai rivalizálásra. Vietnam pedig alapjában semmilyen viszony nem volt, egy elmaradatott harmadik világbeli ország, nem hiszem, hogy sokat nyernénk a velük való barátkozással. Ha pedig szerinted az oroszokkal jó kapcsolat alakult ki az elmúlt évtizedekben, akkor nem tudom, hol élsz, de nem ebben az országban, az is biztos.

Cserediák programok most is vannak, Nyugat-Európába, Amerikába. Szerintem a diákok 90%-a inkább arra felé menne, minthogy egy lepukkant munkásnegyedet lásson Oroszországban. A Kelet-Európai oktatási intézmények pedig sehol nincsenek a nagy nyugati egyetemekhez képest, nem hiszem, hogy olyan sok jelentkező lenne, aki örülne egy egyszerűsített bejutásnak.

Az utolsó bekezdésed pedig egy remek utópia, de én azért inkább hasonlítanám magamat mondjuk Franciaországhoz vagy Németországhoz vagy méginkább Angliához, mint Törökországhoz.


Megjegyzés: ideje lenne felfogni, hogy 1011 éve a nyugatot választottuk, nagyon helyesen, és az azért elég rég volt ahhoz, hogy most csakúgy visszaugráljunk, mégha pár évtizedre egyesek meg is próbáltak visszarángatni a mocsokba.

2011. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

"Ennek ellenére, ha ma elmész Oroszországba, elég szívélyes vendégfogadtatásban részesülhetsz a legtöbb embernél, természetesen ott is vannak rasszisták, ultra-nacionalisták, akiknél nem."


Talán mert nem az oroszoknak kell haragudniuk ránk, hanem fordítva. Te ennyire nem látod át a dolgokat?

2011. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"ideje lenne felfogni, hogy 1011 éve a nyugatot választottuk,"


1011 éve még nem ugyanazt jelentette a nyugat, mint most. Pl. még nem volt felfedezve Amerika, ott is diktatúra volt királyság képében stb... de ez most nem lényeges.


A lényeg az, hogy a MAI világban miért nem választhatnánk egyszerre nyugatot és keletet is? Miért ne lehetne az, hogy benne vagyunk mindenféle szövetségben, amit a nyugati országok élveznek (schengeni utazás, USÁ-ban túristáskodás vízum nélkül stb...) de ezek mellé meg a keleti országokkal is jóban vagyunk, tartjuk velük a barátságot.

2011. ápr. 13. 12:49
 6/12 A kérdező kommentje:

"Talán mert nem az oroszoknak kell haragudniuk ránk, hanem fordítva. Te ennyire nem látod át a dolgokat?"


Sose értettem miért kéne haragtartónak lennünk. Ha egy "ellenségem" abbahagyja az ellenségeskedést én sem fogom tartani a haragomat. Ha egy ember se lett volna aki így gondolkodik, még mindig az őskorban élnénk és mindenki a maga barlangja előtt vicsorogna a másikra.

2011. ápr. 13. 12:51
 7/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg meg elég nagy butaság és szűklátókörűség Hruscsovék és Brezsnyevék hülyeségei miatt gyűlölni egy 140 milliós népet, ami a világ legnagyobb országában él...
2011. ápr. 13. 12:55
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Dehát nem vagyunk rossz viszonyban egyik általad említett országgal sem! Csak mint az Európai Unió és a NATO tagja, nyugat felé húzúnk. Ennyi, nem lehet két felé nyalni, mert komolytalanok leszünk. Maximum ha kilépnénk az EU-ból, de akkor meg ott lennénk meglőve.
2011. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
esetleg a Varsói Szerződés alatt voltak ezek az országok a szövetségeseink,már rég nem azok,nem mintha addig nagy hasznunk származott volna az egészből
2011. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Én még beszéltem erről a dédszüleimmel, szerintem nem egy jó élmény volt mikor kilakoltatták őket az oroszok. Lehet, hogy a te családod echte magyar, de az enyém nagyon megszívta annak idején. Én nem vagyok haragtartó, például van pár török ismerősöm is pedig ők is azt csinálták Magyarországon, mint az oroszok.

A lényeg, hogy a kommunizmus megbukott, nem volt jó. Akkor meg miért nyalnánk olyannak, mint Kína, ahol még mindig az van, az Oroszokkal jó az ország kapcsolata, stb.

2011. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!