Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan európai ország ahol...

Van olyan európai ország ahol a cigányok beilleszkedtek a társadalomba?

Figyelt kérdés
Vagy bárhol a világon...
2009. febr. 27. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én Dél-Spanyolországban találkoztam velük, és teljesen meglepődtem, hogy ott miért tudnak annyira mások lenni. Ott is létezik ez a gettósodás, de ki van zárva, hogy miattuk félni kelljen sötétben az utcán, szóval elvannak. Szerintem mi rontjuk el, hogy orrba-szájba segélyezzük őket, azaz dehogy akarnak dolgozni, így aztán beilleszkedni se nagyon.
2009. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, de ezt mi rontjuk el. Egyrészt azzal, hogy kapják a segélyt, akik csak a lábukat lógatják, másrészt pedig azért, mert ha valaki ki is akar törni tisztességesen, akkor elhajtják állásinterjún a származása miatt. Ilyenről konkrétan mesélt az álláskeresési tréningvezető hölgy, hogy telefonos megbeszélés alapján minden oké volt, aztán jött a személyes találkozás, ahol azt mondták a jelentkezőnek, hogy "jaj, bocsánat, nem magára gondoltunk".
2009. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

A bajok nem azzal a kislétszámú kivétellel vannak akik elmennek egyáltalán állásinterjúra!


A kisebbségnek joga van megőrizni kultúráját, de nem a kultúrálatlanságát!

Ezt keverik össze a "jogvédők" akik el sem tudják képzelni, milyen az amikor két cigánycsalád között lakik az ember..

2009. febr. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
A ciganyok a tortenelem soran soha nem tudtak sehova se beilleszkedni , ezert folyton uldoztek vagy irtottak oket , reges reg egy Gorog Athinganoi nevezetu vallasi csoport segitette a ciganyok igy lett a nevuk cigany/zingaro/tigan stb... 1400 korul Egyiptomba eloskodtek , innen jon a Gipsy elnevezesuk , jelenleg a legtobb cigany Romaniaban el ezert nevezik oket most Romaknak. tudtadok ezeket a dolgokat? Ha lenne egy sajat orszaguk , ott beilleszkednenek , lennenek sajat torvenyeik stb.
2009. febr. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
de nem lehet saját országuk mert pont a nevük is az hogy zigány. a zigány szó pedig sátoros vándorló életmódot folytató emberekre mondják. a nyugati szóhasználatban teljesen mást jelent a zigány szó. pl Madonna mondta azt egyszer hogy ö zigány életet él mert vándorol országrol országra pont mint a cirkuszosok.
2009. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Én benne lennék abban is, hogy csípjük le mondjuk Borsod megyét és az legyen Cigányország, de akkor a többi részre be ne tegyék a lábukat, vagy csak útlevéllel,turistaként. Így akkor lenne saját országuk, lehet saját törvénykezésük, saját parlamentjük, saját rendőrségük, meg amit akarnak, de csak Cigányországon belül. Sztem simán megérne ennyit azzal szemben amennyibe ez ma kerül az országnak, hogy segélyezzük őket minden szirra-szarra. Aztán ott majd "építhetik" a saját országukat, bizonyíthatják mit tudnak, egész nyugodtan. Nem mellesleg, magyarok is szabadon eldönthetnék egyáltalán akarnak-e oda belépni vagy nagy ívben kikerülik Cigányországot.

Szerintetek ez rossz ötlet? Sztem nem álmodozom, meg lehetne ezt oldani. És akkor ha számára külföldön követ el valamit, azt természetesen a magyar jogrendszer szerint elítélni, egyébként meg csak gyilkolásszák egymást Cigányországban, onnantól az az ő belügyük lesz. Majd ha egymást segélyezik, akkor jobban elgondolkodnak ...

És nem mondhatják azt, hogy diszkrimináció és stb, mert tessék íme, lenne egy hazájuk, és azt csinálnak amit akarnak. Szerintem nagyon rövid időn belül helyre állna a rend. Őszintén! Nem érne meg ennyit? Tök mindegy az a Borsod megye sztem ahhoz képest amennyit nyerne ezzel Magyarország.


(ez a Madonna-dolog ez aranyos, hát igen, külföldön valóban nem kapcsolódik annyi negatívum magához a szóhoz, na de ez talán mégse véletlen, mármint hogy nálunk meg igen)

2009. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hogy délkeletre tőlünk nem tudtak beilleszkedni, az hétszentség:


[link]


De ha valaki figyeli a híreket, akkor tudja, hogy Olaszországban, Svédországban és Finnországban sem a beilleszkedésükről híresek.

(Pedig Finnországban és Svédországban azért nemigen állítható, hogy ne kapnának megfelelő szociális és egyéb juttatást, segítséget!)

2009. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy "cigány", nem egy nemzetnek a neve úgy, ahogy pl. az "angol" vagy a "szlovák" egy etnikum elnevezése. Cigányok olyan csoportok, melyeket etnicitás ÉS bizonyos életforma határoz meg. "Cigánynak" lenni egy társadalmi szerep leginkább. Pl. Magyarországon cigányoknak három különböző etnikum tagjait nevezik. Ennek a három etnikumnak külön-külön sem egységes a kultúrája, hanem helyi eltéréseket mutat, továbbá náluk is, mint más etnikumoknál, vannak szubkultúrák. Így teljesen téves a spanyolországi, angliai, franciaországi vagy bármiféle egyéb "cigányok" helyzetét összevetni a magyarországiakéval.


Egyébként pl. Franciaországban az ottani "gitanes" semmilyen szinten nincsenek beilleszkedve, nincsenek személyi irataik, nomádok, lakókocsikban vagy sátrakban laknak, mindenhonnan elzavarják őket, nem telepedhetnek meg sehol, és többnyire hivatalosan nem léteznek. A divatos Magyarország-fikázással szemben meg kell állapítanunk, hogy a magyar állam lényegesen érzékenyebb a cigánykérdésre és többet tett már értük, mint sok nyugati állam, pl. Anglia, ahol a művelt pulbikum (tévesen) azt hiszi, hogy az ő országukban nincsenek cigányok, hanem ez csak egy közép-európai sajátosság. Valójában ott is vannak, de ott olyan szinten nem törődnek velük, hogy hivatalosan tudni sem akarnak a létezésükről.

2009. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A 02-28 12:03 válaszadónak üzenem hogy ilyet ne találjon ki hogy Borsodba küldje a cigányokat mert itt is van elég sok és én is itt lakom és nem szívesen adnám oda a házam és hagynám el és mi lenne rá a garancia hogy nem kellene nekik több megye mert már most annyian vannak hogy 1 megye lehet hogy nem is lenne nekik elég!Inkább egy lakatlan szigetre kellene őket elvinni és ott alapítsanak maguknak országot.Ott senkit se zavarnának.Csak eszük ágában sem lenne elmenni mert akkor nem tudnának kin élősködni!!!
2009. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!