Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy jövőre lehet vasárnaponként zárva lennének a boltok? (ha megszavaznák)

Figyelt kérdés

Ez igazából jó kérdés ugyanis több oldalról kell tekinteni.

Németországban ez működik. Nálunk ha bezár egy, két napra akkor mindenki bevásárol mintha háború lenne.

Jogosnak is lehetne tartani a bezárást, hogy egy napig otthon legyenek és tudjanak a családdal lenni.

De viszont sokra mennének az eladók azzal, hogy ugyan otthon vannak a családdal, de kirúgjak őket. Mondták, hogy ebben az esetben (vasárnapi zárva tartás) 10 ezres leépítésekre lehet számítani.

Akkor lehet választani, hogy melyik a jobb az alkalmazottaknak. Ha kirúgjak őket és vasárnap otthon lehetnének(bár minden nap) vagy vasárnap nem (más szabad nap igen), de van munkájuk.


2011. ápr. 4. 19:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
89%
Én például semmiféle méylremenő következtetések levonása nélkül azt mondanám,hogy lesz@rom. De az biztos,hogy szombaton olyan forgalom lenne mintha egy hétig nem lenne utána nyitva semmi..sok birka
2011. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

LSD: Utak állapota.


És nem biztos, hogy a német vagy a francia árú rosszabb mint a magyar. Előfordul, hogy az a jobb és az olcsóbb.

2011. ápr. 4. 20:04
 23/41 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem lenne jó. Régen persze, a vasárnap pihenőnap volt, mert az egyház meghatározta.

Ma szerintem senki ne határozza meg, az ember mikor dolgozik. Például én sokkal jobban szeretem, ha van hétköznap szabadnapom, mivel a hivatalos ügyeket csakis akkor tudom elintézni.

A családokat nem hiszem, hogy befolyásolná a dolog. Aki olyan, annak ma sem a bevásárlás jelenti a vasárnapi programot. Akinek pedig igen, annak valószínűleg a vasárnapi tévézés lesz az új program.

Leginkább szerintem ne szóljon bele a politika a gazdaságba. Vagy legalábbis ne ilyen szinten.

2011. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
77%

Fiatalasszony koromban vasárnap zárva voltak az üzletek,szombaton pedig egyóráig voltak nyitva. Hétköznap munka után nem tudtunk bevásárolni idő hiány miatt. Szombaton pedig olyan tömeg volt,hogy órákat vett el a bevásárlás. Péntek este már szintén nagy volt a tömeg. Kenyeret,vagy tejet pl. ha pénteken vetted meg,akkor már vasárnap az elég száraz volt. A mai kenyerek pedig 2 nap után ehetetlenek.

Kis boltba pedig nem járok,mert alig van választék,és jóval drágább,mint a nagyobb boltok. Akinek kevés a pénze,annak ez is számít.

De ha a KDNP szerint vasárnap nem szabad dolgozni,akkor ez miért csak a kereskedőkre vonatkozik? Miért nem vonatkozik ez az egészségügy dolgozóira,a mentősökre,közlekedési dolgozókra,rendőrökre stb. is?

Miért szabad főzni,házimunkát végezni a családanyáknak? Vagy aki állatokat tart,az miért eteheti,gondozhatja őket?

Nem kell mindenben a katolikus egyház parancsait követni. Inkább a józan észre kellene hallgatni.

S kereskedelemben dolgozók nem azért akarnak vasárnap is dolgozni,mert annyira élvezik. Hanem azért,mert az igen alacsony bérüket a vasárnapi munka egy kicsit emeli.

2011. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
84%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem se kellene hétvégén dolgoznia senkinek.


Ha tűz üt ki, majd hétfőn összesöpörjük a hamut. A betegeknek megmondjuk, hogy hétvégén tilos rosszabbodni, meghalni pedig egyenesen bűn. Rendőrre meg nincs is szükség, hiszen a betörő sem fog dolgozni hét végén.


Így mindenki el tud majd menni a vasárnapi istentiszteletre, csak a pap nem lesz ott, mert ugye neki is jár a hétvége...


Pedro

2011. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Akkor megyek a TESZKÓba, az sosincs zárva. Ha mégis, akkor benzinkút.
2011. ápr. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Mi kis faluban lakunk.

Mivel szombaton is dolgozunk (és néha vasárnap is), a nagy bevásárlást vasárnap tudjuk elintézni. Általában összekötve azzal, hogy a "gyereket" elvisszük a vonathoz, hogy visszamenjen a koliba. Ha meg már magunknak bevásárolunk, megtesszük ezt a szüleimnek is, akik egy utcában laknak velünk és már elég idősek. Sok mindent feleannyiért megveszünk, mintha a falubeli boltban vennénk.

2011. ápr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
94%

Az eladók sem dolgoznak minden vasárnap.

Viszont ha vasárnap zárva lesznek a boltok, nem lesz szükség ennyi eladóra, vagy elbocsájtják őket és mehetnek munkanélkülire, vagy lecsökkentik a munkaidejüket 6, vagy 4 órásra és kevesebbet keresnek majd.

Aki ilyen helyen dolgozik, tudta, hogy vasárnap is van munka, és vállalta.

Ezzel a gondolatmenettel, hogy vasárnap lehessen a családdal, nem kellene dolgozni az orvosoknak, ápolónőknek, vendéglátósoknak, benzinkutasoknak, vasutasoknak, buszsofőröknek, stb, stb sem.

Zárjuk be szombat este az országot, aztán majd hétfő reggel kinyitjuk.

2011. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

"Akkor megyek a TESZKÓba, az sosincs zárva. Ha mégis, akkor benzinkút."


Akkor egy kis összegfüggéseket.

A BOLTokat zárnák be. A TESZKÓ(Tesco) is BOLT!!!

Ergo az is be lenne zárva.



Utóirat nálunk az előző hónaptól kezdve 23-06 között nincs nyitva a tesco. Pár ember a változtatás miatt utcára került.

2011. ápr. 5. 19:30
 30/41 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan hétvégén intézik el a (nagy)bevásárlást, mert hét közben egész egyszerűen nem jut rá idejük.
2011. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!