Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy jövőre lehet vasárnaponként zárva lennének a boltok? (ha megszavaznák)

Figyelt kérdés

Ez igazából jó kérdés ugyanis több oldalról kell tekinteni.

Németországban ez működik. Nálunk ha bezár egy, két napra akkor mindenki bevásárol mintha háború lenne.

Jogosnak is lehetne tartani a bezárást, hogy egy napig otthon legyenek és tudjanak a családdal lenni.

De viszont sokra mennének az eladók azzal, hogy ugyan otthon vannak a családdal, de kirúgjak őket. Mondták, hogy ebben az esetben (vasárnapi zárva tartás) 10 ezres leépítésekre lehet számítani.

Akkor lehet választani, hogy melyik a jobb az alkalmazottaknak. Ha kirúgjak őket és vasárnap otthon lehetnének(bár minden nap) vagy vasárnap nem (más szabad nap igen), de van munkájuk.


2011. ápr. 4. 19:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk, vasárnap is meló van (személy és vagyonőr), ezért én nem örülnék neki.

Az már más, hogy vasárnapon, csak 7 órán át legyen nyitva a bolt, mert akkor, aki akar, tud is vásárolni.

2011. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
74%
Sok magyar vállalkozónak az jelenti a forgalmát,hogy hétvégén is megtudja oldani azt,hogy nyitva lehessen.Ha bezárnánk hétvégére(vasárnapra) mindent akkor több is lenne a leépítés mint amit kiszámoltak.Esetleg azt lehetne csinálni,hogy a multikat bezárni hétvégére,hogy a magyar kis és középvállalkozók is teret kapjanak.Bár lehet,hogy akkor eszementen rohanna mindenki hétköznap az Auchanba az 5 forintos zsemléért.
2011. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
58%
Az hogy rohadjon meg az összes befőttje annak, aki ezt megszavazza. Most komolyan, azért lakom városban (jó, nem azért, de mindenképp jó pont), mert mindig nyitva van valami, ha vasárnap este esetleg süteményt szeretnék sütni és nincs itthon valami, csak elugrom a boltba és veszek. Az alkalmazottnak meg ha annyira rossz lenne, hogy vasárnap is dolgoznia kell (nyilván neki máskor van szabadnapja, nem tökmindegy akkor meg?), akkor más munkát keresett volna.
2011. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
66%

szerintem ezt döntse el akinek vasárnap dolgoznia kell.

Ha vállalják,oké. Ha nem,akkor csikjanak be.

Én soha nem vásárolok vasárnap, tőlem bezárhatnak.

2011. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
28%
szar
2011. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
2%
Vasárnaponként eddig is zárva voltak a boltok. Szombaton meg csak délig tartottak nyitva.
2011. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
76%
19:32 Melyik isten háta mögötti faluban?
2011. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
39%

"Nálunk, vasárnap is meló van (személy és vagyonőr), ezért én nem örülnék neki.

Az már más, hogy vasárnapon, csak 7 órán át legyen nyitva a bolt, mert akkor, aki akar, tud is vásárolni."


Mi az amit nem tudsz megvenni szombat délelőtt?

2011. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
46%

De, ha vasárnap zárva van a bolt. Ès mindenki ezt tudja.

Akkor azok akik vasárnap mennének bevásárolni, azok valami más napon mennek.

ùgy értem, akkor 7 nap helyett 6 van nyitva a bolt, de ez a 6 nap alatt talán több ember jön, mintha hét napra lenne kiszórva?


Aztán persze, ellég rossz ha minden zárva van, akkor mit csináljon az ember, ha a tej elfogyott.

És nem értem, ez csak boltra, vagy mozik meg minden más is zárva lessz, mert akkor nagyon rossz!

2011. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
16%

"Az alkalmazottnak meg ha annyira rossz lenne, hogy vasárnap is dolgoznia kell (nyilván neki máskor van szabadnapja, nem tökmindegy akkor meg?)"


Nem. Egy vasárnapot nem lehet pótolni egy hétfővel vagy keddel.

2011. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!