Tulajdonképpen mit is nevezhetünk itt válságnak?
még nem vagyunk magyarországon de csak azt hallom mindenkitől h nincs is itt válság a HÉTKÖZNAPOKBAN mindenki vásárol minden megy ugyan abban a hétköznapi rendben ahogy eddig ment...néha ugyan hallunk hiradóban egy két rablásról de azok meg akkor is lettek volna ha nem lett volna válság csak most nagyobb hangot adnak a dolgoknak és mindenki olyan vészmadár.Én nem is értem h mi a lényeg ebben amikor sz.tem az a pénz amit folyemetosan vesztünk ugy is olyan emberekhez ment volna mint drágalátos politikus barátaink:Most legalább lelepleződnek azok a csalók a "nagyobb emberek :Đ" között akiknek az se mkindegy h mien kocsiban szállitják hájas seggüket !!!Lehet h jópáran elvesztik állásukat de akkor is...nem tom én ezt má És most mi van akko ha chips -re nem telik az embereknek meg nem fognak pazarolni egy kicsit?Ugy is itt van má az ideje kicsit kevesebbet pazarolni mee má hová lett vón a világ...szal pár évre most mindenki legalább befogja a mocskos száját ls n em pofázik h neki milyen kocsija van meg mittomén mije :@ ...meg egy kicsit talán szigorodik a rendőrség is mee má lassan ott tartottunk h mindenki csak mereszti a seggét a bőrülésen és bámulja a csajokat (ezt tapasztalatból mondom)
kossz aa válaszokért és bocs a fogalmazásért de...akkkor is :@
Szia!
Pl. azt nevezhetjük itt válságnak hogy XY felvette a lakáshitelét, amit anno tudott fizetni, de a megemelkedett havi részlet miatt már nem tudja, (nagyobb hitelösszegnél akár havi 50-60 ezer forinttal is emelkedhet a törlesztő, ami a fix bérért dolgozókat qrva érzékenyen érintheti!!!) emiatt elárverezik a házát, mehet albérletbe, és neadjisten még a munkahelyét is elveszti a leépítések miatt. Hát ezért van itt válság!!! De ez csak egy példa!
Persze vannak sokan akik olyan anyagi jólétben élnek, hogy eddig sem volt különösebb gondjuk, és ezek után sem lesz. Köztük sokan vannak akiket nem nagyon érdekel a dolog hiszen nem érzik meg a bőrükön.
De a mai legyengült magyar gazdaságot nagyon rosszkor érte válság, és sajna az emberek többsége csúnyán megérzi.
Minket úgy érintett a válság, hogy a havi 50ezres lakástörlesztőnk mára 104 ezer lett havonta (megjegyezném, 7 millió Ft-ot vettünk föl 20 évre egy 1,5 szobás lakásra, abból a megfontolásból, hogy az albi is 50 ezer volt havonta, akkor fizessük a sajátot). Ez mellett a férjem fizetését havonta 20 ezerrel lecsökkentették, de mivel drasztikus leépítés volt náluk a válság miatt, örültünk, hogy nem rakták ki.
Szóval havonta 54 ezerrel több a kiadásunk, 20 ezerrel kevesebb a jövedelmünk, és még a kajaárak is kúsznak felfelé.
Megjegyezném, mi eddig sem pazaroltunk, spóroltunk eddig is, nem is kicsit, és most még több mindenről kell lemondjunk, többek között azon fő a fejünk, hogy a számláinkat hogyan fizessük ki.
Nekünk ezt jelentette a válság.
Pl. azt nevezhetjük válságnak, hogy apósomat a cégnél töltött tíz év után, műszakvezetői minőségben az egész műszakjával (1200 emberrel együtt) leépítették. Nem volt baj a munkájával, csak éppen a válság miatt nem kap elég megrendelést a cég, akiknek ugyebár a profit a lényeg, így azt mondták, "Köszi az eddigieket, helló...". Mégis hol talál manapság állást ötven feletti ember?
Akik "kevésbé érzik a válságot", azoknak csak nem nőtt a családi pótlékuk (sőt, vásárlóértékében csökkent), a fizetésük a nyugdíjuk, az árak meg csak mennek, mennek felfelé. Számomra ez a válság. Meg az, hogy fiatal, képzett munkavállalóként nincs hol elhelyezkednem, mert a multik kivonulnak az országból a borzasztó magas adók, járulékok és bérek miatt, a hazai vállalatok pedig sorra mennek csődbe. Most még a válság elején tartunk, és nem igazán látszik az alagút vége.
Itt nem a plazmatévéről meg az állandó chips-zabálásról van szó elsősorban (persze arról is), hanem arról, hogy megint álomba ringatta magát a világ, és most eljött a felébredés ideje. Nem lehet minden a miénk, és vissza kéne venni, mert már így is túl messze mentünk az erőforrások kiaknázását illetően. Elvesztettük a mértéket: ez az igazi válság.
A válság tulajdonképpen egy ördögi kör.
Kevesebb terméket tudnak eladni a gyártók mert túltermelés van- csökkentik a teljesítményt a munakerőt embereket engednek el- az elengedett embernek nincs vagy kevesebb a pénze (ha talál valami más munkát), ergo megszorítja a nadrágszijat és kevesebbet költ- nem vesz meg bizonyos termékeket amit addig megszokott venni- megint csak ott tartunk, hogy az embernek nincs pénze megvenni a gyártó termékét a gyártónak nincs forgalmaa nem éri meg termelni , leépítés- és ezáltal nem zárul be a kör.
Ez csak egy kis része az egésznek.
vegyük példának az LCD tévéket, akinek van pénze rá az most cseréli le a régi tv-jét ezért fogy az árú mert újdonság. lehet, hogy egy időn belül az emberek 80% lecseréli már, a maradék 20% pedig megmarad a réginél, vagy csak akkor vesz újat ha a régi elromlik.
ergo csak az fogja majd venni a TV-ket aki nagyobbat jobbat újabbat akar és tehetős, és akinek elromlott a régi. ergo kevesebbet kellesz gyártani. És ez minden olyan árucikkre igaz amit az ember hosszútávra vesz.
Egyedül a mindennapi élelmiszer piaca állandó de a sok konkurencia és multik miatt ez is lefelé csúszik a lejtőn.
De továbbra is a bakok csinálják a legnagyobb válságot.
van egy bizonyos pénzösszeg forgalomban, a banknak van pénze ad hitelt óriási kamatra, ergo sokkal többet kell visszafizetni mint amennyit ő kiadott ergo a forgalomban lévő pénz mennyiségét növelni kell, hogy a kamattot fizetni lehessen.
Egyszerösítve, én készítek 100 aranytallért, odaadom valakinek úgy, hogy 120 at kellesz neki visszafizetnie, de honnan adjon vissza 120 at, ha én csak 100 at készítettem és ennyi van forgalomban. Ez nagyon leegyszerüsítve
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!