Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy Orbán...

Mit szóltok hozzá, hogy Orbán Viktor beégett a gyerekek után járó szavazat ötletével, mert a többség nem támogatja ezt a elképzelést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 17:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:27


Hiába csűröd-csavarod, nagyon jól tudod, hogy mi a lényege, vagy te sem akarod tudomásul venni mások véleményét. Csak nem vagy párttag?

2011. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egyik pártnak sem tagja és elkötelezett szavazója. Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy attól, hogy tanítja, még nem biztos, hogy ért hozzá. Sőt, régen az volt a mondás, hogy aki ért hozzá az meggazdagszik belőle, aki nem ért hozzá, az tanítja. Legyen szó bármiről is.
2011. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A jog tanárom jogász. Mégis mit hittél, hogy buszsofőri végzettséggel tanít jogot? annyira csak nem lehet h.ülye a szakmájához.
2011. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23:58


""Örülök neki, hogy az emberek így döntöttek. Nagy butaság lett volna ezt megcsinálni. Én a kérdőívet 4-be szedtem aztán elégettem"


Most képzeld, mi lett volna, ha másoknak is annyi eszük lett volna, mint neked, és nagy hősiesen elégették volna a fasiszta kormány diktatórikus kérdőívét."


Miért mi lett volna? Akkor nem egy év után hozza fel társadalmi vitára miniszterelnök úr a kérdést (ahogy mondta tegnap abban a dobozban, amit okos emberek nem néznek, mert ártalmas (M1-en volt Az Este című műsor)) hanem 5 perc múlva. Lényegtelen. Amúgy 7 millió embernek annyi esze volt mint nekem. Ezt a fasiszta kormány diktatórikus kérdőívét honnan szívtad ki? Én azt írtam, hogy nem voltak jó kérdések pl: mit gondol jó, hogy megszüntetjük az Ab utólagos normakontrollját? belefért volna, de tudnám sorolni (ha kell belinkelem az egyik alkotmányjogi tanszék kérdőívét). Még azt írtam, hogy úgy gondoltam nem nézik meg a válaszokat. Ezt arra alapoztam, hogy 1-2 millió beérkezett válasz (ennyire számítottam) kiértékelése az Alkotmány elfogadásáig (egy hónap se) nem fog sikerülni, főleg ha figyelembe veszik az utolsó kérdést. Oda mellékeltem volna egy pár oldalas választ, de az új alkotmány szabályozási kérdései órámon megkérdeztem a tanárt és mondta, hogy felesleges lenne. Az nem tetszett még a kérdőívben, hogy következetességet mellőzve nem az az első kérdés: Ön szerint szükség van új alkotmányra? Mert a válaszom nem, és ezért nem is küldtem vissza. Mostmár itt van a tervezet leírjam röviden mi rossz benne? Csak kurtán: országos népszavazás- képviselőknek nincs kezdeményezési jog, bekerülnek a választójogi törvények a tiltott tárgykörökbe (igen még szerencse, hogy nem rakják bele, hogy a gyerekek után járjon szavazat, mert Isten se veszi ki...), népi kezdeményezés nincs, Ab utólagos normakontroll csak meghatározott kezdeményezési körnek (kormány, ogy. képviselők negyede), maradnak a tiltott tárgyak, ogy. választja az elnökét, alkotmány értelmezési kör nincs, actio popularis (bárki fordulhat hozzá) nincs, egy ombudsman 4 helyett. És ezek még csak az alkotmányosság garanciái voltak. A szavazat gyerekek után már csak megkoronázta volna... Egyébként a szavazati jog egyenlő és nem ruházható át, de gondolom magyarázhatom annak, akinek Hókuszpók tanította az alkotmányjogot...

2011. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!