Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány Ft-ot kéne ahhoz keresnem...

Hány Ft-ot kéne ahhoz keresnem, hogy úgy éljek, mint a sokat mocskolt Kádár-rendszerben?

Figyelt kérdés

Akkor egy minisztériumban a legrosszabbul és a legjobban fizetett dolgozó (sima adminisztrátor vs miniszter) fizetése között kb 2,5x-es különbség volt. Apám akkor minisztériumban dolgozott, inkább az alacsonyabb kategóriában. És akkor mi ebből az egy fizetésből 4-en éltünk. Anyánk htb volt, apánk dolgozott, mi ketten a testvéremmel iskolába jártunk. És szinte minden évben volt külföldi út, párszor még nyugati is. A rezsi és kajaköltségek négyünkre az egy fizetéshez képest sem voltak annyira nagyok.

Tehát hiába került mondjuk egy színes TV akkor 3-4 havi fizuba, könnyebb volt összespórolni, mint ma egy félhavi fizetésnyi sokkal komolyabb TV-re, mert a közmű és az élelmiszer brutálisan drága.


2011. márc. 27. 08:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Én 1200 ft-ot kerestem, és minden hónapban tudtam venni egy Nina Ricci parfűmöt, 360 ft-ért. 196 ft. volt a lakbérem, vízet nem kellett fizetni. 40 ft. volt egy palack gáz, 3,60 egy kiló kenyér, és 3 ft volt 1 l. tej.

Akkor mi itt a kérdés? Ja, és egyedül éltem, lakást tartottam fel.

2011. márc. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A kenyér árából kiindulva kb 300ezret.
2011. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi ketten kerestünk 5.000.- Ft-ot. Vettünk lakást,3 gyereket neveltünk,kettő egyetemre járt. Mellette kétévente nyaraltunk valahol,vagy itthon egy szakszervezeti üdülőben,vagy valahol külföldön. Vettünk egy hobbitelket is, és még félre tenni is tudtunk.

Most örülünk,ha hónap végén még van mit enni.

2011. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Miköze ennek a kádár rendszerhez?Nézz körül a világban Hol lett olcsóbb az élet 20 év elteltével!
2011. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Sosem tudsz úgy keresni, hogy úgy élj, mint a Kádár-rendszerben, mivel akkor nem a mai kereskedelmi kritériumoktól függött, hogy mi mennyibe kerül, hanem az állam szabta meg. Pl. az étel és a tömegközlekedés olcsó volt, viszont a luxusabbnak deklarált dolgok drágábbak.


Ma a kereskedelmi viszonyoktól függnek az árak.

2011. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindenhol pál.
2011. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha egyedül élsz és nincs autód,nincs kábeltv-d és egyéb ilyen dolgok és albérletben élsz mondjuk megyei jogú városban akkor ha ügyesen gazdálkodsz kb 200 E.,és akkor a hónap végére marad valami amit el tudsz rakni mint régen(nyaralás,új tv,stb).
2011. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Kb 250 000- et.


De ezt nem lehet így számolni.

Hiszen ha akkor akart valaki dolgozni, az aztán tudodt!

Ugynais,mellékeshezett amennyit akart.

Sokaknak a fizu mellé még egy fizu összeszaladt.


Szóval érdekes hogy akkor tényleg azok érvényesűltek valahogy akik dolgozni akartak, és nem akik manipulálni, okoskodni.

2011. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Én is éltem és dolgoztam abban a rendszerben. Persze sok dolog nem összehasonlítható, de azért lehet válaszolni a kérdésre. Be kell kalkulálni azt, hogy akkor az alapvető termékek és szolgáltatások nagyon olcsók, egyesek ingyenesek voltak. Én a 80-as évek végén 10 000 Ft-ot kerestem, ami az akkori átlagot valamivel meghaladta. Abból nyugodtan, kényelmesen éltem, mindenre futotta. Ez ma olyan 250-300 ezernek felel meg. Ebből lehet ma egy városi lakást fenntartani, rezsit fizetni, közlekedni, ruházkodni, színvonalasan étkezni, néha utazgatni, havi egyszer-kétszer étterembe menni, és takarékos gazdálkodás mellett esetleg némi tartalékot is képezni. Én ma is nettó 200 felett keresek, és úgy érzem, ugyanazon a nívón élek, mint a Kádár-korban, bár ma több a félelem és a bizonytalanság.
2011. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Hát számoljunk. Akkoriban egy gombóc fagyi kb. 50 fillér volt, a fizuk meg körülbelül 1000 Ft körül alakultak. Tehát egy havi bérből kitellett 2000 gombóc fagyi.


Ma egy gombóc fagyi (nem a Váci utcában, ahol 250) kb 150 Ft. Azt szorozzuk be 2000-el, és kijön, hogy most az átlagos fizetésnek 300.000 Ft-nak kéne lennie.

2011. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!