Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek kell a pestieknek 4-es...

Minek kell a pestieknek 4-es metró? Abból a kb.500 milliárdból nagyon busz vagy trolit lehetne venni.

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 12:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Így van,sajnos a vidékről jövő autósok tehetnek nagyrészt a dugóról és a légszennyezettségről. Célszerű lenne valamilyen díjat fizettetni velük, ha már a főváros infrastruktúráját használják...
2011. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"Minek kell a pestieknek 4-es metró?"


Kell nekik? Valaki kérdezte őket?

2011. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Azt is hozzá kell tenni, hogy Demszkáy és csapata volt oda a 4-es metró jelenlegi változatának megépítésének, de Demszkyről tudjuk, hogy nem is Bp.-en lakik. Azt is hozzá kell tenni, hogy csak a kamerák előtt mer BKV-ra szállni, máskor meg a luxos autójával járkál.

A 4-es metróról még annyit, hogy hova is tesznek hozzá P+R parkolót? Az egyik pont a rakparton épül.

Kérdem én: ez akkor mennyire lenne jó Bp.-nek? Ők annyira akarják a város közepére egy nagy P+R parkolót?

2011. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Most akkor hőzöngjek É
2011. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Most akkor hőzöngjek Én is?

Olyan baromi jó,hogy ,,vidéki" emberkék azt mondják mindig,hogy minek a Pöstinek ez meg az?! Gyere élj itt egy hetet megnézném mit tennél és mit tartanál jónak.


Bp- XXI kerületében lakom.Élet meg a veszély innen bejutni a belvárosba mert van össz vissz a Hév meg a 179 -es busz ami 100 évben egyszer jár.De odáig is el kell jutni az embernek.Ahoz hogy ez a pár km -t megtegyel kell vagy 1-1,5 óra.Arról nem is beszélve,hogy ez egy hétköznap.Este se ki se haza nem jut már itt az ember,mert az elcseszett menetrend még véletlen se passzol.


Sokmindenen kellene változtatni,de azért őszintén szolva ne háborogjon olyan aki nem él itt fenn a retekben.

Hidd el,hogy szívesen cserélnék veled.Én víga ellenék a nyugiban ,tudom milyen 1-2 órát is várni a buszra.De,hogy neked itt annyi lenne max 1 hónap után az fix.Amég nem tudod életvitel szerűen ,hogy itt miként mennek a dolgok addig ne háborogj.

2011. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

nagyon fiatal lehetsz kérdező.....

tényleg foglalkozz inkább a szomszéddal..

2011. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 BeerHunter ***** válasza:

1. Budapest nem kicsi. Nagy. (ahogy előttem is írták)

2. 7-es vonalán csúcsidőben 2-3 percenként jár a busz, mégis úgy kell felpasszíroznod magad (ezt is írták)

3. Hogyan raksz villamos/trolihálózatot a 4-es útvonalára?

4. Busz elvisz 170 embert, a metro meg 1000-et.

5. Nem a pestieknek kell, hanem pl. nekem is (tatainak) fog kelleni (bár remélem már nem fogok tanulni, amikor használhatnám)

6. Ennyi erővel toljuk most is lovasszekéren, az nem drága, meg környezetkímélő is. Nem lehet. Fejlődni kell.

7. Az, hogy szanaszét lopkodnak mindent, azt nem a pestiek hibája.

8. Otthon a busz 15-20 percenként jár. Nem gond, mert akkorra megyek ki a buszmegállóba. Nem utazok vele 40 percet, nem kell átszállnom, nem is kéne, hogy sűrűbben járjon.

A bérletem itt 470.- Bp-en pedig 3850.-


Szerintem mindenre válaszoltam.


Egyébként milyen az a nagyon busz? :)

2011. márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Bocs!

*nagyon sok buszt

akartam írni

2011. márc. 21. 08:00
 29/33 anonim ***** válasza:
55%
Miért felejtitek el, hogy egy kétmilliós városról van szó? Ahol egy buszon egy nagyobb falu lakossága utazik. Ahol az ember a világ leghosszabb villamosára (ami mellesleg percenként jár) nem fér fel csak - jó esetben - a harmadikra. Ahol az utak ennek ellenére tele vannak. Ahol van egy Rákóczi út, melyen a buszsávban is dugó van, de nem a szabálytalankodók miatt, hanem a tömött buszok miatt. Tényleg nem kell a metró? És azt miért a vidéki dönti el, hogy nekünk mi kell? Megmondjam, mi kell nekünk? Az adó, amit befizetünk, aminek nagy részét elviszik vidékre. Óránként jár a busz... persze, a napi 10 utashoz indítsunk buszokat, limuzin nem kéne?
2011. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Kérdem én: ez akkor mennyire lenne jó Bp.-nek? Ők annyira akarják a város közepére egy nagy P+R parkolót?"


A P+R-et nyilván nem a Fővám térre kell építeni, hanem Kelenföldre vagy a Bosnyák térre (ha megépül a folytatás). Épp az a lényeg, hogy a Fővámig már ne menjenek be autóval.

2011. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!