Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a tegnapi...

Mi a véleményed a tegnapi Orbán Viktor beszédről?

Figyelt kérdés
Írhattok nyugodtan jò illetve rossz véleményt is illetve egy + kérdést is feltennék azt hogy a kuruc.infon fent van egy olyan hír hogy Jan slota bírálta a kormányt és szerinte orbán fel akarja rúgni trianont. Erről is szeretnék ha véleményt írnátok!
2011. márc. 16. 22:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23.36: Igen, de ez a Bécs nem az a Bécs. Orbán az 1848/49-es Bécsre utalt.
2011. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

Orbán beszédei dakota mondások helyett általában szóvirágokkal, költői túlzásokkal, nagyívű hasonlatokkal, és jelképekkel vannak tele.

Egy nemzeti ünnepen ezek az ünnepélyes frázisok szerintem ideillőek. (Más kérdés, hogy sokszor a konkrétumok helyett is ezt kapjuk)

Szerintem ezekkel együtt is jobban sikerült, mint Mesterházy Atilla "nem-hagy-juk, nem-hagy-juk" című, és tartalmú ünnepi beszéde.

Gy.Ferenc elkövető beszédét viszont nem hallottam.

2011. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%

"Én se csípem túlzottan az EU-t, nehéz is lenne egy ilyen bürokratikus monstrum mellett kiállni, bár nekik köszönhetjük az útlevél-ellenőrzés nélküli utazást, meg több mindent."


Schengent ne keverd ide, Shengen =/= EU, sőt...

2011. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Csak tippelni tudok:

Az egyik, hogy Orbán többet ivott a kelleténél és ilyenkor nem tudja mit beszél, nem érzékeli mondatainak súlyát. (Egyébként ő volt az, aki a csatlakozásunkkor azt mondta, hogy vannak még az Eu-n kívül más országok is. Nem tudom melyikre gondolt, Albániára vagy Svájcra, mert bővebben nem fejtette ki.)

A másik: már annyira fejébe szállt a fülke forradalomba megszerzett hatalom, hogy szabadon sértegetheti az európai közösségben a neki nem tetsző testületeket. Csak nehogy megint kikössön a ceglédi intézetben.

2011. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!