Ma azt mondta nekem egy idős hölgy, hogy Horn Gyula visszafizette a 40 év alatt felhalmozott adósság nagy részét, a többit meg elengedték. Igaz ez?
Az első válaszadónak mondanám, hogy komolyan kérdeztem, komoly válaszokat várok.
A másodiknak köszönöm; az viszont döbbenetes, hogy ez az adósság a rendszerváltás után keletkezett. Friss hír, hogy 3 befolyó adóforintból 2 adósságtörlesztésre megy.Hogy lábalunk ki ebből?
Még 20-25 év mire kilábalunk,de ez csak akkor fog menni ha nem Fideszre és az álszocialistákra(MSZP) szavazunk.Szerintem helyet kéne adni a kisebb pártoknak is.
Ja amikor azt írtam,hogy az a hitel amit Kádár János bácsi (nyugodjon békében)felvett nehogy félreértsd nem csak a Fidesz fizette vissza hanem mindenki akik odáig voltak.Ha megmaradtak volna a TSZeink és gyáraink akkor sokkal kevesebb idő alatt ki tudtuk volna fizetni.
Az eladósodottság szintje 1995-1998-ban (Horn-kormány) és 1998-2002-ben (Orbán-kormány) csökkent. Előtte 1970-től 1994-ig, illetve utána, 2002-től 2010-ig nőtt.
Az, hogy "visszafizette" volna "Horn Gyula" az adósság nagy részét, ebben a formában nem igaz, de nem is az a fontos, hogy mit "fizetett vissza", hanem azt, hogy hogy alakult az eladósodottság mértéke.
"Akkor a mostani óriási államadósság mind az elmúlt 20 évben keletkezett, a rendszerváltás után?"
A mostani államadósság kb. fele 2002 és 2010 között állt elő, másik fele az azelőtti 30 évben.
"Én úgy tudtam, hogy a szocialista rendszernek még mindig isszuk a levét."
Természetesen isszuk.
Egyetértek a 18.29.-el.
Azért kellett annyi hitelt felvenni az elmúlt 20 évben( a Fidesz is vett fel),mert az összes gyárat,Tsz-t,Állami Gazdaságot(utóbbit a Fidesz) eladták a tőkéseknek.
Ők pedig kivitték a pénzt,ahelyett,hogy az adósságra vagy a gazdaság fejlesztésére fordították volna.
18:02
"A másodiknak köszönöm; az viszont döbbenetes, hogy ez az adósság a rendszerváltás után keletkezett."
Nem döbbenetes. Az adósság elég rövid lejáratú, folyamatosan megújul.
"Friss hír, hogy 3 befolyó adóforintból 2 adósságtörlesztésre megy."
Az adóbevétel kb. 10%-a megy adósságkezelésre. Sokkal kevesebb, mint a 80-as évek végén vagy a 90-es évek elején.
Az idős hölgynek volt igaza. Az államadáság jelentősen csökkent a Horn kormány idején, kb felére. Az ehhez szükséges pénzt a privatizáció és a különböző reformok biztosították.
Majd jött a csoda polgári kormányzás felszámolták a bokros csomag elemeit, leállították a reformokat, aztán a csoda gazdaságpolitika mégse működött és orbán viki kezdett újra hitelt felvenni mert ugye jött a választás és valamit fel kellet mutatni.
ma 18:22
A nettó forráskiáramlás, amiről beszélsz, 1980 körül kezdődött. A 80-as években adósságspirálba került az ország a te kedvenc Kádárod politikájának köszönhetően. Hornéknak azért kellett eladniuk a fél állami szektort, hogy kihozzák az országot az adósságspirálból.
Csak a Fidesz állítja,hogy alattuk csökkent az államadósság!
Egyrészt még a Bokros-csomag hatásaiból éltek, másrészt az autópálya építést nem a költségvetésben számolták el. Akkor még nem kellett ott,mert nem voltunk Úniós tagok. Amikor beléptünk, Orbán feljelentette a szocikat az EU-nál,és nekik az államháztartási hiányuk emiatt jelentősen megemelkedett.
Csak erről a Fidesz mélyen hallgat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!