Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a felsőoktatásban az államilag támogatott képzésre 40% -al csökken a felvétel. A költségtérítés Duplájára emelkedhet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 20:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

A magyar felsőoktatás amúgy egy favatkát sem ér. Remek, van egy diplomád egy sz@r helyről mit tudom én... hollisztikából vagy németből.


Több milliós krumplipucoló diplomákat igazán megkellene szüntetni csak akkor a sok buta elkezdene a joagairól sírni (mintha jog lenne az ELTE rekreáció szak).

2011. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

0:59

azzal pont hogy egy hullámhosszon vagyunk hogy ilyen olyan munka elvégzéséért fölösleges előtte egyetemre járni mert az igazi menő szakokat degradálja le a diplomák óriási száma.

De! én arról beszélek hogy a munkáltatót hidegen hagyja majd ez a szemlélet.teszem azt egyik évről a másikra megcsinálják ezt a reformot.A munkáltató szemrebbenés nélkül felveszi a korábbi időszak szülöttét aki integet a mint mondod büfészakos diplomájával mint azt aki ugyanolyan hasznavehető de már abban a korszakban született mikor már nem látta a kormány értelmét hogy ilyen olyan szakot is indítsanak az egyetemek

2011. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A szokásos átgondolatlanság. Nem az évente végzett 3 balneológus az, aki miatt nem versenyképes a diploma.

Másrészt én természettudományi szakra járok egy nagy és ismert egyetemre (direkt nem nevezem meg), és úgy érzem, hogy tulajdonképpen az oktatás az egyetemnek, nem célja, pusztán kényszerből vállalt kötelezettsége, hogy valamiért azért az állam adjon nekik pénzt is. Baromira tesznek rá magasról, hogy az általuk oktatásnak mondott szolgáltatás nem igazán készíti fel a hallgatókat a szakma gyakorlati részére. Sajnos olyanok mennek egyetemi oktató pályára, akiknek igazából lesajnálják, hogy az egyetem egyik legfontosabb funkciója az oktatás. Az általuk végzett tanítás egy szolgáltatás(nak kellene lennie), de ez a szolgáltatás nagyjából olyan szinten van, mintha az eladó a boltban éppen csak foglalkozna a vevővel, illetve ha tehetné, inkább elküldené.

2011. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha duplájára emelik a költségtérítést, akkor abba fogom hagyni a másoddiplomás képzésemet, mert azt már nem tudjuk fizetni. Sokan lesznek még így, és végül lehet, hogy végül hiába emelték meg a díjat, mégis kevesebbet fognak beszedni. Úgy látszik, nincs szüksége az országnak többdiplomás emberekre.
2011. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Emelni a költségtérítés díját...


Csak hogy világos legyen. A jelenlegi helyzet az, hogy magam keresem meg a pénzt a tanulásra. Nem az államon élősködök, nem a szüleimen, hanem bejelentett munkahelyen húzom az igát, becsülettel adózók, és teszem mindezt azért, hogy tanulhassak.


És ez így nem jó a kormány szerint, mert legyen még magasabb a költségtérítéses szak díja, és így majd nem tudom kifizetni.


Logikus, ezzel szemben mások, valami alacsony ponthatárú állami szakra szó szerint beesnek, és ott ellébecolnak vagy tíz évet.


Egyszerűen nem fér a dolog a fejembe. Mi az hogy megélhetési egyetemista? Persze, csak azért hajigálok ki pár százezer forintot fél évente , mert megélhetési egyetemista vagyok ,és nincs jobb dologom...


Hát normálisak ezek?


De rendben, legyen így. Akkor majd elhúzok külföldre, dolgozok ott, adózok ott, tanulok ott, élek ott. Az jobb lesz? Idióták!

2011. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
igaz ami igaz:a politikusok aztán tényleg ne nevezzenek senkit se megélhetésinek mert ezzel lecsapnivaló magas labdát adnak
2011. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én felnőtt fejjel munka mellett szereztem diplomát, saját magam keresetéből, költségtérítéses képzésen. És én is azért szántam rá magam mert sok fiatalnak 2-3 diplomája volt már, úgy éreztem én sem vagyok hülyébb náluk.


Ha valaki hajlandó maga képzését fizetni, akkor valószínűleg értelmes szakra fog jelentkezni egy neves egyetemre. Ha mégsem, akkor is a saját pénze bánja.


Viszont államilag finanszírozni csak olyan szakokat van értelme, ami hiányszakma a munkaerőpiacon.

Haszontalan diplomát senki se szerezzen az adófizetők pénzén!

2011. márc. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:08

Ákos!


A költségtérítéses azt jelenti, hogy a költségeket a hallgató téríti. Csak a tisztánlátás miatt.

2011. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem ez a megoldás.

A következmény ugyanis: én, aki jól tanulok, művelt vagyok ( egoizmustól mentesen, az évi 100-150 könyv azért ad némi alapot az embernek), önerőből igyekszem nyelveket elsajátítani, tehát alapvetően arra törekszem, hogy a tudásom és képességeim révén elérhessem az álmaimat és terveimet, nem mehetek egyetemre, mert négyen élünk havi 120 ezer forintból, és a továbbtanulásra már nem telik Ezzel szemben a volt gazdag osztálytársaim, akik évekig bukdácsoltak a suliban, meg sem próbáltak jobbak lenni(sőt, egyik még a magyar írásbeli érettségin is megbukott), ráadásul szarnak az egész továbbtanulásra, csak a szülői kényszer miatt csinálják - ott vannak az egyetemen. Mert telik rá, hogy kifizessék a költségtérítéses szakot.


Tehát az okos, törekvő ember menjen CO hegesztőnek és a hülye, érdektelen emberből legyenek hazánk cégeinek, intézményeinek vezetői. Köszönjük.

2011. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

No nem. Számodra ott van(elméletileg ott lenne) az állami képzés, az ösztöndíj, a diákhitel. Ezekkel együtt már sikerülhet elvégezni.


Amúgy meg, menjek én hegesztőnek??( ami különben egy jó szakma)


Én is sokat olvasok, művelődök. De gazdag egyáltalán nem vagyok, és ráadásul nem akarok se az államon se a szüleimen élősködni, csak azért hogy 5 évig elszórakozzak az egyetemen.

Megkeresem rá a pénzt, a munka nem szégyen.


De inkább menjek el hegeszteni? Vagy mire gondolsz?


Vagy az szerinted rendben volna, hogy majd én a költségtérítéses szakon fizessek ötször annyit(és dolgozzak ötször annyit) hogy más ingyen tanulhasson?


Igaz, vannak gazdagok akik a költségtérítéses szakon szórakoznak. És? Miért zavar ez téged? Az egyetem egy szolgáltatás. Ezek a gazdag diákok fizetnek a szolgáltatásért. Az, hogy nem tanulnak, már az ő hülyeségük, mit zavar az téged, hogy mire dobják ki a pénzüket?!


Nem ez a gond a felsőoktatással!


A gond azok az állami szakokon lévő léhűtők akik tíz évig járnak egy három éves szakra! Mindezt megint kifizeti? Naná hogy én! Én meg a többi dolgozó fizeti azt ,hogy ingyen nem csinál semmit!



Őszintén megmondom, én úgy ahogy van az ingyenes felsőoktatást eltörölném. Mindenki fizessen, de ne egy túl magas összeget, alacsonyabbat mint most egy költségtérítéses szakon.

Aki jól tanul, az kap ösztöndíjat, így már nem is kerülne neki pénzbe az egyetem.

Aki szegény, kérhetné hogy majd a diploma elvégzése után mint egy hitelt, törlessze a fizetéséből.


A lényeg, hogy az ingyenélők léhűtőket kéne kitakarítani!


De ehelyett mit akar a kormány?!

Azt ,hogy fizessek mégtöbbet, hogy az ingyenélők továbbra is a lábukat lógassák!


Hát naná hogy egy ,,kicsit" felháborodok!

2011. márc. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!