Jobb lenne ha kevesebb embernek lenne joga szavazni?
A legtöbb ember nem ért a politikához, megszokás v agymosás hatására szavaznak. Ezt a réteget kéne csökkenteni, szerintetek?
(pl érettségi nélkül ne lehessen szavazni(akinek az nincs meg az nem sokat konyíthat a politikához).
- 30 éves kor alatt nem tapasztalat hiánya miatt a szavazatuknak nem kéne teljes értékűnek lennie.
- Aki nem dolgozik tehát nem adózik, nem ad be semmit a "közösbe" milyen jogon szól bele a közügyekbe?(kivétel ha tanul).)
nem érted az a baj. az "egyenlőség" érvedben látszik.
példa:
van egy 2méteres kigyúrt cigány aki lop csal bántalmaz.
és van egy vékony kis szemüveges geek.
a kis szemüveges geek orvosi műszereket tervez.
jön a cigány, megveri, megöli a geek-et. az ő akarata érvényesült, ő volt a farkas. igazságos volt a szitu, az egyenlőtlenség?
az okosság megint nem jelenti, hogy valaki ért a politikához, és nem jelenti, hogy érdekli a többség sorsa. sőt.
Ismerek olyan embereket akiknek nincs érettségijük,de kenik-vágják a politikát,és hihetetlenül okos emberek..Ismerek olyanokat akiknek diplomájuk van,de olyan sötét agyú,hogy már szinte fáj a hülyeség ami belőlük árad..
Akkor most ki szavazzon??
Szerintem nem. Habár a teokráciában (mert az gyak. az lenne) nagyobb eséllyel működnének eredményesebben a dolgok, de akkor sem lennének egyenlőek az emberek - előbb v. utóbb egy nagyon szűk réteg kezdené el gyakorolni a hatalmat. Mert miért a társadalom legokosabb 50%-a döntsön, miért ne csak a legokosabb 5%? Hozzájuk képest a maradék 45% is hülye...
Szóval nem, maradjon a demokrácia, nem a legtökéletesebb rendszer, de még mindig a legjobb.
(Mondom ezt úgy, hogy naponta kívánom, hogy csak egy rohadt szórzást raknának oda szűrés gyanánt a szavazólapra...)
Szerintem jobb lenne, csak nem tudod megvalósítani.
Egyébként én úgy szűrnék, hogy mennyire vannak tisztában az adott párt programjával. Kapnának egy tesztet (pl. mit javasol x párt a munkanélküliség megszüntetésére?, a) b) c) d) e) f) ), és aki nem tudja a jó válaszokat, az nem szavazhat, mert nyilván nincs tisztában a programmal.
De ahhoz, hogy ennek a módszernek értelme legyen, először is az induló pártoknak tisztában kell lenni az ország mindenkori helyzetével (ne lehessen azzal takarózni, hogy "nem tudtuk, hogy ilyen rossz a helyzet"), valamint fel kell állítani egy független bizottságot, aki ellenőrzi, hogy tartják-e a programot. Valamint akiknek a jóváhagyása kell a program közzétételéhez és a választáson való induláshoz. Ezzel megelőzhető lenne, hogy bullshit programmal indulhasson egy párt.
Az egész valahonnan abból a gondolatból ered, hogy "ha mindenki arra szavaz, ami neki a legjobb, akkor a végeredmény olyan lesz, ami a legtöbbeknek a legjobb". Mindenki szavazzon arra, ami neki a legjobb, de feltétel, hogy ismerje a terveket, hiszen anélkül nem tud objektíven dönteni, csak félinformációk, vagy érzelmi okok alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!