Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most melyik az igazi Kokárda?

Most melyik az igazi Kokárda?

Figyelt kérdés

1./2. vagy a harmadik??


[link]


2011. febr. 26. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A törvényes kokárda belül piros.A francia forradalom után terjedt el,és világszerte a kokárdák színei belülről kifelé értendők,például az olasz kokárda belseje is ezért zöld.Eredetileg a vízszintes szalagon formáltak egy hurkot,ilyenkor a felső szín kerül középre.
2011. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Énszerintem édesmindegy, hogy melyik az igazi sztem mind2 elfogadható teljes mértékben csak ne felejtsék el hordani őket Március 15-én.
2011. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólótól kérdezem hogy a zászlót felhúzná fordítva?
2011. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg olyan mindegy, a lényeg hogy piros-fehér-zöld legyen. Egy zászlónál alapból meg van az olvasási irány, mindenki tudja, hogy kell nézni egy zászlót. Egy kokárdánál viszont ismerni kell a heraldikai szabályt, azt viszont nem sokan ismerik, ergo kár felhozni a zászlót.
2011. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!