Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megmarad a nyugdíjasok utazási...

Megmarad a nyugdíjasok utazási kedvezménye. Vélemény?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 19. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Csodálatos, lelkiekben felemelő, és mindenek felett, hazafias kötelesség lesz majd eltartani azokat a nyugdíjasokat, akik a Kádár-rendszerben alibi munkahelyeken dolgoztak, és/vagy selejtet termeltek és/vagy egy közepesen drága gép kétszer hatékonyabban végezte volna a munkájukat ( nem, nem az összes nyugdíjasról beszélek, ez kb 30-35 százalék), és emellett kitermelni a nagycsaládosoknak a várható támogatásokat, miközben még szavazni is többet mehet valami borsodi tahó, mint én, mert nem használtak kotont. Csodálatos. Ahogy lehet, lelépek, mert szinte biztos, hogy ha ezt nem merik meglépni, akkor egyéb, ennél fajsúlyosabbakat sem fognak. Majd lesz hamburgeradó, idegenkönyv adó ( miért nem magyarokat adnak ki, he?) meg amit ki tudnak még találni.
2011. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Jól értelmezem, hogy "dögöljenek meg a nyugdíjasok"?
2011. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem, ne dögöljenek meg, csak pl az utazási kedvezmény jellemzően egy olyan dolog, amit nem értek.
2011. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de én már kezdtem örülni.

Jellemző azon a vidéki járaton, amivel közlekedek, hogy reggel tele van nyugdíjassal, mert mennek bevásárolni. Öregek, egyszerre csak keveset bírnak el, így ugyanazokkal a nyugdíjasokkal még aznap háromszor is össze lehet futni a buszon.

Ez nem is lenne olyan zavaró, ha nem ő lenne felháborodva, hogy egyesek pont azzal a reggeli busszal mennek dolgozni meg iskolába, ezért nem tudja maga mellé tenni az egyébként üres szatyorját, meg kénytelen mások testi közelségét elviselni.

Minden r... k... reggel hallgatom, hogy milyen felháborító, hogy nem vagyunk tekintettel az idősekre, és miért nem megyünk korábbi (hajnal 4,30-as) vagy későbbi (9-es) busszal? Hazafelé ugyanez, csak már tele cekkerrel, amit kötelező lóbálni, és közben panaszkodni, bezzeg az ő idejében nem ért véget kettőkor a munkaidő, mint most. Ezt férjemnek van szerencséje hallgatni, aki délelőttös szakból megy hazafelé.


Isteni...!!

Ennél kellemesebb csak az, mikor hétvégén megyek iskolába, ők meg a gyógyfürdőbe, és ugyanezt elsápítozzák, hogy bezzeg nekik fiatalon nem volt idejük minden hétvégente utazgatni, mint nekem.


Meg se említve, hogy ingyen utazik, tehát leruccan a lányához 100 km-re virágot locsolni meg kutyát etetni, mert ráér, és amúgy is ingyen van a vonat. Fura, mikor bérletet veszek, nekem nem tűnik valami olcsónak.


Kezdtem örülni, hogy ennek az intézkedésnek is meglesz az a kellemes hatása, mint a vizit díjnak: nem volt órákig várakozás a dokinál, nem volt tele a rendelő, nem 40-50 percig volt bent beszélgetni egy-egy néni. Megértem én, hogy neki nincs kihez szólni, és ráér, de én nem. Meglepően leegyszerűsödött az orvoslátogatás abban az évi egy-egy alkalomban, mikor lever az influenza.

Most is reméltem, hogy végre lehet kulturáltan utazni.

Nem örülök.


És nem, nem azt akarom, hogy d..+ a nyugdíjas, csak azt, hogy ne éljen vele vissza, mert ingyen van. Csak éljen vele.

2011. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 iDev ***** válasza:
80%

Ritka esetek egyike, hogy egyetértek az előttem szóló liberális "fórumtárs" nyugdíjaskedvezményre vonatkozó véleményével. :) A további mondandójával már árnyaltabban, de ha esetleg összeakadunk egy tematikus kérdésnél, akkor azt is megvitathatjuk, itt nem akarok offolni.


Szóval az utazási kedvezményt - ha nem is vettem volna el teljesen, de - alaposan megreformáltam volna. Egy kis faluban élek, és ott volt olyan nyugdíjas bácsika, aki reggel bement a közeli városba egy kilo kenyérér, mert ott kicsit olcsóbb volt. De visszafelé várni kellett volna 1 órát a buszra, viszont várni nem szeretett, hát átvonatozott a másik irányba lévő közeli városba, és onnan buszozott haza. Mindezt sokszor egy kenyér miatt, teljesen ingyen. Na az ilyen esetekre kellene kitalálni valamit (legalább havi kvóta, vagy bizonyos feltételekhez kötni, stb.)

2011. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon súlyos tévedés. A nyugdíjas kedvezményt teljesen el kellene törölni.
2011. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem leszel lepontozva, legalább is részemről, ugyanis egyet értek. Engem is marhára irritál, hogy a busz tele van idősekkel, és 1 fillért nem fizetnek, pedig szerintem egy 10%-os jegyet még ők is kibírnának.
2011. febr. 19. 10:54
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:53


Csak arra kérnélek, ne nevezz liberálisnak, én sem sértegettem senkit. ;)

2011. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem én vagyok a liberális...

Plusz, még mielőtt: nem a nyugdíjasokkal van bajom, hanem megint, a korlátlan, és alanyi joggal. Az oké lenne, hogy pl a súlyos beteg öregek a kórházig, igazolással ingyen járjanak. Ez szerintem korrekt lenne. De, bármennyire is gonosz dolognak tűnik, az ország jelenlegi anyagi helyzetében nem megengedhető, hogy rokonlátogatásra, stb ingyen menjenek. Ugyanez vonatkozik a diákokra: csakis a tanév alatt, és az iskoláig legyen érvényes a kedvezmény.

2011. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

dubiis libertas válasza:


"Plusz, még mielőtt: nem a nyugdíjasokkal van bajom, hanem megint, a korlátlan, és alanyi joggal. "


Ezúttal teljesen egyetértek veled.

Én legalábbis a nyugdíj összege szerint sávosan állapítanám meg az utazási kedvezményeket. Rendben van, egy kisnyugdíjastól nem sajnálom az ingyen bérletet vagy vonatjegyet. De az miért igazságos, hogy a 150-200-300 ezer forint havi nyugdíjat kapó nyugdíjasnak is alanyi jogon járna az ingyenes utazás? Amit ugye többek között az én adómból fizetnek.


Megint arról van szó, hogy Magyarországon mindegyik kormány kénytelen udvarolni a nyugdíjasoknak a szavazataira számítva.

2011. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!