Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közcélú munka helyett szociáli...

Közcélú munka helyett szociális munkahelyek, önkormányzati tulajdonú cégeknél?

Figyelt kérdés
A felesleges "településszépítő" munkák helyett,nem több értelme lenne,ha az önkormányzatok normális munkahelyeket hoznának létre a hátrányos helyzetű munkanélkülieknek?Hosszabb távon is jobban megérné,és a dolgozók nem látnák úgy, hogy értelmetlen a munkájuk,mivel termelő munkát végeznének,utca söprögetés helyett,és normális fizetés kapnának,ha rendesen dolgoznak!Az önkormányzatoknak,és az államnak is plussz bevétele származhatna belőle,csak a beruházás forrásai kérdésesek.De gondolom,valamilyen pályázatok útján,és állami támogatással valahogy megoldható lenne.
2011. febr. 13. 16:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

80


De ők ezt úgy képzelik, hogy majd a segélyesek dolgoznak, mondjuk mit tudom én, megszámolják, hány fa van a városban, aztán ezért fizetést kapnak, és akkor lehet mondani, hogy megdolgoztak a segélyért. Ja, és hoznak valami uniós joggal összeegyeztethetetlen szabályt, hogy az ilyen jövedelem nem adózik, meg nincsen rá járulékfizetési kötelezettség, ámde jár utána nyugdíj, meg egészségügyi biztosítás.

Szakképzés kell, nem ilyen hülyeségek.

2011. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:49


Te mikor voltál közmunkás?

Ma már csak 4 órába veszik fel az embert végzetségtől fügetlenül szemetet szedni havi 32e ft ért ami annyi mint a segély. Ami nem baj csak ez is egy olyan Orbán féle látszat intézkedés hogy ők munkát adnak meg visszavezetnek a munkaerőpiacra blabla

2011. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ezek szerint minden úgy van jól ahogy van,és semmit sem változtatnátok rajta?Én ezt csak mint lehetőséget vetettem fel,hogy mi lenne ha így próbálnák megoldani az problémát!De ha van jobb ötletetek,szívesen "meghallgatom"!:)
2011. febr. 13. 17:54
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdező. én úgy látom , a legutóbbi hozzászólásod nincs az elsővel összhangban...
2011. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Persze szakképzés is kell,nem mondtam hogy nem!De hogy próbálnád rábírni őket a tanulásra?Az szerintem még nehezebben menne mint a munkára való rászoktatás!
2011. febr. 13. 17:58
 16/18 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne összhangban a két válasz?Komolyan is gondoltam,meg lehetőségként is vetettem fel.De nem annyira komolyan,hogy megyek a minisztériumba és felhívom a figyelmüket arra,hogy ezt+at kellene csinálni,és így+úgy.
2011. febr. 13. 18:03
 17/18 anonim ***** válasza:

Képzés mit ér a sok munkanélküli a képzésel egy fos az egész amit ott tanítanak Speciel engem sajna nem is vesznek fel mert nem vagyok elégé alulképzett pedig jól jönne a raktárosi. érettségimvan,B,C, jogsim,Fegyveres vagyonőrim,nehézgépkezelőim,targoncák,forgórakodók,földmunkagépekből megvan a jogsim mégsem sincs munkám keleten lakok egy kis faluban nincs itt semmi munka volt osztájtársaimal együtt megyek én is útcátseperni 23 évesen.

Mégis milyen céget alapítson ide az önkormányzat? elválalok én mindent bár mi már annak is örülnénk ha lenne aszfaltut az utcában

2011. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy nehezebben menne a "tanítás".Mondjuk,ha "segélyért" tanulnának.Szabadon választható szakmát, vagy szereznének felsőbb végzettséget.Nekem például csupán anyagi okok miatt nincs diplomám így jól fizető munkahelyem, nagyobb esélyem lenne a munkaerőpiacon, ha lenne még egy szakmám, vagy diplomám.Én örömmel tanulnék, ha ehhez támogatást nyújtanának.Bár manapság sajnos a bizonyítvány sem garancia arra, hogy munka is lesz.Miért nem támogatják a külföldi munkavállalást? :D
2011. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!