Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Mit szólnátok hozzá, ha a Nemzeti Dal lenne a himnuszunk?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 16:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Van rendes Himnuszunk,nem kell helyette más!
2011. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Jó ötlet lenne, sokkal felemelőbb a mostaninál. Ez a verzió lehetne, klasszikus hangszerelésben: http://www.youtube.com/watch?v=HUjsim9kdVE
2011. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%

A Himnuszunk a magyar nép múltjára emlékeztet, és nagyon szépen meg van zenésítve.

A Nemzeti Dal mint vers talán az egyik kedvencem, de lehetetlen jól megzenésíteni. Szerintem ez a verzió nagyon gyenge amit itt linkelt valaki.

2011. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

"Őseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

Általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hős magzatjai

Felvirágozának.


Értünk Kunság mezein

Ért kalászt lengettél,

Tokaj szőlővesszein

Nektárt csepegtettél.

Zászlónk gyakran plántálád

Vad török sáncára,

S nyögte Mátyás bús hadát

Bécsnek büszke vára."


Ha ilyen lenne az egész Himnusz lelkesedése, akkor nem lenne vele semmi baj. De sajnos csak ez a két versszak ilyen reményteli.

2011. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Nekem sem tetszik, sokkal jobb a mostani. Esetleg egy kicsit felgyorsítani lehetne, de nem feltétlen.
2011. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Már van nemzeti himnuszunk, nem kell újat választani. A Nemzeti dal az Nemzeti dal.
2011. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

http://www.youtube.com/watch?v=l6FQMHDtcG8


Ennek a dalnak például nagyon szép a dallama, de talán Himnusznak hasonló is lehetne. :)

2011. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%

http://www.youtube.com/watch?v=3iOKbRRSgic&feature=related


Komolyan ezt lelkifurdalás nélkül képesek volnátok lecserélni? Nektek akkor nincs fületek.

2011. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Cory Rose ***** válasza:
62%
Ja, én lelkiismeret furdalás nélkül lecserélném a magyar himnuszt bármire, mert negatív. Szerintem egy himnusznak nem arra kellene emlékeztetni az embereket, hogy milyen nyomorúságos (volt) minden, inkább pozitív dolgokat kellene sugároznia, de mindegy.
2011. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:25


Igen. Én nyavajgással teli depressziós ajvékolással vegyítet, érfelvagdosós zsebkendőtelebőgetés helyett szeretnék azért sírni, mert visszagondolhatok azokra a csodálatos emberekre, akik életüket áldozták értem és azért, hogy a nemzetünk erős maradjon. Szeretnék gondolni az Istenre, aki - mint a 2. és 3. versszak is mondja - megannyi csodálatos értéket juttatott nekünk erre a földre, hogy gyönyörűségünket leljük bennük és a magyar nép boldogulását szolgálják, vagyis azt, hogy gyarapodhassunk és gyermekeinkkel benépesíthessük azt a földet, ami nekünk adatott az Isten által.


Erre akarok gondolni a Himnusz alatt, nem pedig arra, hogy mindenki szétrúgta a seggünket, akivel csak ellenséges viszonyba kerültünk és arra, hogy minket örökre elátkozott az Úristen.

2011. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!