Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jártál már Nyugaton? Mi a...

Jártál már Nyugaton? Mi a véleményed az ottani körülményekről? Jobban tetszett, mint Magyarország, vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Franciao: Párizs belvárosa tele van néger bandákkal és üvöltöző arab asszonyokkal, nem annyira tiszta, ott semmi képp sem élnék. viszont mikor vidéken jártunk akkor ég és föld a különbség. ott bármelyik nem éppen kicsi ház járdájáról enni lehetett volna. ez volt jellemző minden falura, kisvárosra.

Németo: Berlin jobb mint Párizs, Bécsre hasonlít, viszont a bécsi szintet nem éri el. Mondjuk tele van meleg párokkal akik mindenhol smárolnak.

vidéken ott ugyanaz helyzet mint Franciaországban.

2011. jan. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Szekszárdtól nyugatabbra még nem, úgy a táj tetszett de túl városias.
2011. jan. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

ausztria, németország, svédország, svájc. ezeken a helyeken jártam. első kettő kiesik mert fiatal voltam nagyon.


svédországban se voltam túl idős, de emléxem azért a körülményekre, eléggé kellemes volt, normális.


svájcban 2x jártam egy kisvárosban, és eszméletlenül más volt, sokszor leírtam már a fórumban, hogy pl mennyire megható amikor az idegenek köszönnek neked előre. hozzá kell tenni, hogy ott az emberek gazdagok, nincs komolyabb gondjuk. jobban tetszett mint MO igen, képzelj el egy kisvárost amit hatalmas hegyek vesznek körbe, középen egy gyors sodrású kék patakkal elválasztva. gyönyörű és nyugodt volt, mint a mesékben. egy dolog zavart nagyon. A francia határ közelében volt. Mindenki franciául beszélt.

2011. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Svájcban többször.Dolgozni ott is kell,de mégis ott más minden.Az emberek felfogása,az életszinvonal,a szegénység,a gazdagság,az utcák,a belvárosok,az áruházak,minden más.
2011. jan. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

"Párizs belvárosa tele van néger bandákkal és üvöltöző arab asszonyokkal, nem annyira tiszta, ott semmi képp sem élnék. viszont mikor vidéken jártunk akkor ég és föld a különbség. ott bármelyik nem éppen kicsi ház járdájáról enni lehetett volna."



Ezek az itthoni állapotok is. Nézd meg BüdösPestet és nézz meg egy kis falut Békésben.

2011. jan. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nem nagyon lehet eldönteni szerintem, csak ha huzamosabb ideig külföldön élsz. Ha csak egy-két hétre vagy ott, vagy egy-két hónapra, valószínűleg olyan helyen vagy, ahol jelentős részben turizmusból élnek. Persze, hogy előreköszönnek... Vagy, hogy rendben tartják a környéket. Nézd meg Balatont, Velencét. Erre vannak szakosodva, még jó hogy minden külföldiben jó benyomást keltenek. De az nem Magyarország. Illetve Magyarország nem csak az.

Amikor Londonban voltam 10 napot, a turistáknak felállított mázon többször is átütött a nyomor és a bűnözés. Ezek mindenhol vannak. Görögországban nem éreztem ilyet. Ők profibbak. Viszont a hírekben látni, hogy mennyire ismertem meg Görögországot.

2011. jan. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Én csak nagyvárosokban jártam, Brüsszel, Párizs, Róma, Bécs, London, itt éltem is pár hónapig. A fővárosok szerintem mindenhol nyomortanyák, koszosak, büdösek, kivéve egykét frekventált helyet. A bevándorlók, szegények, hajléktalanok nem maradnak nyom nélkül sehol sem. Viszont ami Londonban jó volt, az a munkához való hozzáállás. Staff needed az ajtón, bemész, kezdhetsz dolgozni. Ha megy, tiéd az állás, ha nem, próbálkozol máshol. Nem a papírokat meg a bizonyítványokat keresik rajtad. Tudsz dolgozni, vagy nem tudsz. Akarsz dolgozni, vagy nem akarsz. Ennyi. Nem kell OKJ papír a takarítónak pl. A vidék az persze más nyugaton. Nem ilyen pusztulat, mint itt.
2011. jan. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Elég bécsig kimenned, hogy lásd, hogy mennyivel jobb, mint itt.
2011. jan. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3%

Igen. Kanada, Franciaország, Hollandia, Csehország, Olaszország, Ausztria, Szlovénia, Horvátország (csak papíron van nyugatabbra), Finnország (csak papíron van keletebbre).

Magasabb életszínvonal, nagyobb közbiztonság, tisztább közterek, megbízhatóbb, egészségesebb emberek.

Kevesebb szép emlék, sekélyesebb emberek, minden tekintetben rosszabb nők.

Mindenütt jó, de legjobb otthon. Kár, hogy Orbán épp most gyújtja fel!

2011. jan. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen jártam.

Az életszínvonal általánosságban magasabb, de ott is vannak szegényebb rétegek. Bár ez nem ütközik ki annyira, mint nálunk (vagy csak kevés alkalommal).

Jobban tetszett-e? Háát... nem tudom. Bécs például igen, München is, Párizs nem minden tekintetben.

2011. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!