Az ami máshol jól/rosszul működik, nálunk működhet ellenkezőképpen. Máshol királyság van, nálunk negatív megnyilvánulás a Viktor király kifejezés. Legyen szerencséjük. Én örülök, hogy tőlünk elhúznak a lenyúlók.
2011. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 BlackSword válasza:
Persze, més a részt lenyúlók helyet a teljeset elrablók kezébe adod a pénzed... Penge a logikád első... Hasít, mint a macifing...
2011. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Az a pénz sose volt az enyém...
2011. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Ez nem előre vagy hátra kérdése. Magyarországnak sem lett volna muszáj államosítania a kmanyupokat, ha az EU hajlandó lett volna levonni az áht hiány számításánál az oda menő befizetéseket. Mivel a csehek nem küszködnek súlyos eladósodottsággal (nem volt Gyurcsányuk), és a magánpillér náluk csak 3%-os (később 5%-ra nő), látható, hogy egy igen óvatos reformot csinálnak, ami nem veszélyezteti az államháztartásuk stabilitását.
2011. jan. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Ez attól függ, merre lépett a Fidesz, ugyanis mindig arra van az előre, amerre a Fidesz halad. Azt nem tudom, hogy ebben az esetben mi a helyzet, mert nem érdekel ez a magánnyugdíj cirkusz, ugyanis állítólag a mocskos ballib propaganda kreálmánya az egész. Foglalkozzunk csak a preambulumunkkal, attól leszünk emelkedettek, és lóbáljuk a magyar zászlót, mert olyan izgi dolog tartozni valahova! Sose dőljünk be A szocialista propagandának, amit onnan lehet felismerni, hogy szidni merészeli a Fideszt.
HAJRÁ FIDESZ!
2011. febr. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
"Az a pénz sose volt az enyém..."
Dehogynem! Mindössze annyi megkötés volt rá, hogy csak nyugdíjas éveidben veheted fel. Ezidáig szabadon dönthettél arról, hogy ki forgatja, és akárki is forgatta, bármikor megnézhetted, miként sáfárkodik vele. Arra eddig sem volt garancia, hogy hiánytalanul visszakapod (a pénzügyi kockázat nem csak az állami, hanem a magánszektorban is fennáll), azt viszont biztosan lehetett tudni, hogy az a pénz a te személyes nyugdíjad alapját fogja képezni.
Ennek vége. A magánnyugdíjunk elment adósságtörlesztésre, de nem a mi, hanem a balfék Állam adósságát törlesztették belőle. Miért nem a mi adósságunkat rendezték abból a pénzből, ha már egyszer a miénk volt?!
2011. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 Shanokk válasza:
Valamilyen szinten az első válaszadóval értek egyet, mégpedig abban, hogy ami más államokban jól/rosszul működik az nálunk biztosan rosszul fog! :-D Bár tényszerű, hogy a magánnyugdíjpénztárral nem voltak gondok, csupán annyi, hogy sok pénz ment beléjük. Ezt most elvette a kormány. De szerencsére a mi kormányunk jobb befektető, mint a nagy pénzalapok, ezt láthatjuk a jelenlegi gazdasági szintünkön. Valószínűleg ingatlanokba fektetik majd a pénzt, és szerencsére annyira intelligens ez a mi kormányunk, hogy képviselőik nevére iratják majd az ingatlanokat, megóvva őket az IMF-től és a sok más gonosz "zsidó" népektől, feláldozva saját magukat, hogy szabadidejükben ők felügyeljék ezeket a pár ezer négyzetméteres házakat. :-)
2011. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 BlackSword válasza:
"De szerencsére a mi kormányunk jobb befektető, mint a nagy pénzalapok"
Persze... Ennek ékes bizonyítéka, hogy nőtt az államadósságunk, és ez alatt az idő alatt a pénz alapú intézmények még az exra külön adót is kigazdálodták valahogyan... Na ennyit a kormányunk gazdaságpolitikájáról... Hozzá nem értő hazaárulók...
2011. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Csehországban nincs demográfiai válság, a születések száma nem csökken, és a halálozások száma nem nő. Nálunk egészen más a helyzet. Eredetileg azért csináltak a felosztó kirovó rendszer helyett tőkefedezetit, hogy a demográfiai adottságainkat kompenzálják, nem jött be. A kieső járuléktömegek miatt az adóbevételekből kellett fedezni a nyugdíjakat, azzal hogy most a fidesz még a manyup pénzeket is lenyúlta még nagyobb sz@rban vagyunk a jövőre nézve. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy megfelelő népességnövekedés mellett, mind a felosztó-kirovó, mind a tőkefedezeti rendszer fenntartható, egyébként nem. Én a svéd modellre szavaznék ha lehetne .
2011. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
25 éves vagyok és mivel Én a számoknak hiszek sajnálattal vettem tudomásul, hogy NEM LESZ ÁLLAMI NYUGDÍJAM!!!!!, vagyis lesz mai értéken 10-15 ezer forintnak megfelelő összeg, vagy még annyi se.
Magyarországon a kapitalizmus fogalma szitokszó. Majd a köz érdekében a bankszámlámhoz korlátozottan férhetek hozzá, ingatlanadód fizetek egy kifizetett telek és ház után stb. stb. stbs...4!!!4!!!!44!.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!