Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen lenne a...

Szerintetek milyen lenne a parlament összeállítása, ha nem lehetne a jelölteknek úgy kampányolni, hogy elmondják melyik párthoz tartozna?

Figyelt kérdés
Tehát ha csak a választás után derülne ki, hogy milyen pártúak a jelöltek. Itt nem a pártra, hanem személyre szavaznának az emberek. Az alapján, hogy melyik szimpatikusabb, jobb programjai.
2011. jan. 23. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Thürmer Gyuláék nyernének úgy.
2011. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor az MSZP nem tudna bejutni a parlamentbe :D xD
2011. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A fidesz se biztos.


Bár azon múlna az egész, hogy ki tud nagyobbat mondani.

2011. jan. 23. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
ez gyakorlatilag azzal járna, hogy nem lennének pártok, csak egyéni indulók, mert ugye nem lennének listás szavazatok se, csak helyi képviselők. Ami meg olyanokat is magával vonna, hogy akkor nincsen háttér apparátus, jogászokkal, gazdasági emberkékkel, stb., akik elméletileg még értenek is hozzá, hanem sok szétforgácsolt képviselő lenne olyan háttérrel, amit épp össze tudnak kaparni. Ez így számomra még a mostaninál is kevésbé tűnik hatékonyabbnak.
2011. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sokkal jobb egy olyan rendszer ahol csak azért szavaznak meg valakit mert valamelyik pártba tartozik. A pártba tartozás az nem jelenti azt, hogy ért is hozzá.
2011. jan. 23. 18:18
 6/10 anonim ***** válasza:

nem jelenti azt, sőt, de a párt tud alkalmazni szakértőket, akik már elméletileg értenek hozzá, képes átfogóbb módon tervezni, képes kormányt alakítani (egyéni képviselőknél ez nehézkes lenne).

Az egyéni emberke se jelenti azt, hogy országos szinten bármihez is értene, sőt, háttér nélkül rálátása se nagyon van.


a mostani állapotoktól se vagyok elájulva, de ez a javaslat még annyira se győz meg. Amit te mondasz, az a helyi képviselők választásánál kéne így lennie, hogy nem a pártszimpátia számít, ill. a pártoknál kéne, hogy a konkrét programok számítsanak, ne csak zsigerből szavazzanak. Ezek rendben is vannak, de ezekhez a társadalom hozzáállásán kéne változtatni, nem a rendszeren

2011. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt is tegyük hozzá, a kampány programok végrehajtását független bizottság ellenőrizné és súlyos börtönéveket kapna munkatáborban aki nem hajtja végre a programját.
2011. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez elég idealista hozzáállás, lévén hogy az objektívan nem túl ellenőrizhető, hogy most az ember mennyire hajtotta végre az ígéreteit (mitől kezdve nevezünk valamit például "nagyarányú adócsökkentésnek"), meg messze nem csak a döntéshozókon múlik, hogy akár még eredetileg megvalósíthatónak is tűnő ígéreteket meg lehet-e valósítani, például nagyban függ a külföldi tényezőktől (nemzetközi gazdaság), függhet az időjárástól, egyéb tényezőktől (az évi mezőgazdasági teljesítményt simán hazavághatja egy rosszabb időjárás, jöhetnek katasztrófák, jöhet mondjuk influenza vagy kergemarhakór, hogy aztán az állatállomány jó részét le kelljen vágni, stb., stb.).


Ezek helyett az utópisztikus és teljesen irreális ötletelések helyet inkább normális, érett társadalom kéne, ami a betarthatatlan, felelőtlen ígéretekre csak legyint, és komolytalannak bélyegzi az elkövetőit, illetve amelyik politikailag bünteti a bénázást, tehát ne legyen az, mint most, hogy emberek vallás szinten élik meg a politikát, és a sajátoknak bármit elnéznek, hanem az kéne, hogy a dolgoknak politikai következményei legyenek, így a politikusok is kényszerítve legyenek, hogy normálisan csinálják a dolgukat.


Amíg ilyen nincs, addig teljesen normális, hogy ez megy, ami most, minden nemzetnek olyan politikai elitje van, amilyet kitermel magából, tehát mondhatni amit megérdemel. Mi szemlátomást ezt érdemeljük jelenlegi érettségi szintünkön. Fel kéne nőni össz-társadalmi szinten, nem pedig ilyen irreális balgaságokkal jönni.

2011. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szerintetek milyen lenne a parlament összeállítása, ha nem lehetne a jelölteknek úgy kampányolni, hogy elmondják melyik párthoz tartozna?"


Ugyanez lenne az összetétele, mert lehetetlen lenne eltitkolni, hogy melyik jelölt milyen párti.


Az 1985-ös választáson is köztudott volt, hogy melyik jelölt a reformer és melyik a konzervatív, pedig ugyanaz a szervezet (HNF) jelölte őket.


"Itt nem a pártra, hanem személyre szavaznának az emberek."


Ez egyrészt képtelenség, másfelől nem is jó semmire.


"melyik szimpatikusabb, jobb programjai"


Egyéni jelöltek programjai alapján kellene választani? Elég vicces lenne, mert akkor országos ügyek helyett arról folyna a kampány, hogy "Én márpedig fejleszteni fogom Dunaújvárost!!!", mire a másik jelölt: "Én mégjobban fejleszteni fogom Dunaújvárost!!!"


A politika színvonala még a mostaninál is alacsonyabb lenne.

2011. jan. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Bár azon múlna az egész, hogy ki tud nagyobbat mondani."

mert most ugye nem azon múlik? -.-

2011. jan. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!