Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kérdésem az lenne, hogy...

A kérdésem az lenne, hogy szavaznátok-e arra, hogy a parlamentbe egységesen kerüljenek be a pártok?

Figyelt kérdés

Tehát 50-50 fő vagy 100-100 fő


Magyarul egyik párt sem lehetne többségben.


A köztársasági elnök, a miniszterelnök legyen pártsemleges.


2011. jan. 23. 15:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Például arra jó hogy ha egy párt javasol valamit azt a töbség ill másikpárt aki fölénybe van létszámmal ne tudja leszavazni


vagy ha olyan ami csak teher lenne az embereknek azt ne tudja megszavasztatni


persze nem lehet mindig kiiratni népszavazást

teszem azt hogy ha népszavazásra kerülne az hogy az ÁFA

28% legyen akkor senki vagy csak a lakosság 4, 7 % szavazna mellette .


jólehet hogy a gazdaságba kellenek megszoritások !!(de áljunk csak meg ......,)

Ha nekem azt mondja egy párt hogy 4 évig nélkülöznöm kell

és utánna jobb életemlessz akkor én azt mondom hogy rendbe de 4 év után szeretném a saját börömön tapasztalni

hogy jobban élek .


De sajnos nem ez történik azalatt a 4 év alatt amit egy párt megakar valositani ,mert a töbi párt vagy részbe vagy egyáltalán nincs mellette ,van ugy hogy végig se halgasák a képviselöt hogy mit is akar ezzel a modositásal .


És 4 év után ha ugyan az a párt nyer akkor meg azt mondja hogy ha megvalosittuk volna azt amit szeretünk volna most nem tartanánk itt ,,


Ha meg a másik párt nyer akkor meg az lenne hogy az elözö párt nem tudott felmutatni semmit és ezért kell összébbhuzni a nadrágszilyat .,


ismétt összéb huzzzzom ,,,,,és mi történik

SEMMI !


de azért valami ismételten megy a vita hogy mi igy csináltuk volna nem ugy ahogy most ti


Az én véleményem szerint jó lenne ha a pártok nem egymás hibáját hoznák fel hanem kompromiszumra jutnának

hiszen tudomásomszerint IGY TANULTAM AZ ISKOLÁBA HOGY A PARLAMENTBE A KÉPVISELÖK KÉPVISELNEK ENGEM MINKET

2011. jan. 24. 13:16
 12/20 anonim ***** válasza:

Inkább arra válaszoljál mielőtt megint terelnéd a témát, hogy mi ebben az igazságos.Egy párt 1millió szavazóval ugyanannyi taggal képviselteti magát mint a 2000 fős támogatottságú?

Talán az iskolában ezt nem tanították meg a kis buksidba?

2011. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Elözöleg leirtam :)
2011. jan. 24. 14:51
 14/20 A kérdező kommentje:

És abban mi lenne az igazságos, hogy ha egy pártnak 1millió támogatója van,mégis ugyanannyi tagja van a parlamentben,mint amelyiknek 5000,te nagyokos?



Én azt mondtam hogy a és erre akarok kilyukadni hogy a parlamentben egységessen ugyananyi mszp s legyen mint fideszes vagy ép lmp s stb stb


Attol még egy pártnak lehet 1 Millios támogatotsága

de mi az értelme ha az egyik pártban vannak 266 on a másikba meg csak 22 en?


az a 22 képviselö egyöntetün megszavaz valami

és a töbségbe lévö pártbol meg a töbség leszavazza ?


És ha kérhetném a következö kommentjába igyekezzen az egyéb megjegyzéseket irányomba csendesiteni


Köszönöm

2011. jan. 24. 15:01
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát te aztán nagyon okoskának gondolod magad.Én már meg sem merek szólalni,mert csak 1évet tanultam alkotmányjogot.

Gondolom neked óriási ismereted van a demokratikus döntéshozatali technikák terén és sokkal jobban tudsz mindent.De azért még fényezd azt a tudásod,mert látom vannak hiányosságok,azért teszel fel hülye kérdéseket....

2011. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

:) Hát akkor mi az alkotmányos jog ? tisztelt tanult és okos ember


Mert lehet hogy én értem magamat fére ?


tessék nekem elmondani


(vagy magát a kérdést nem tetszenek értelmezni vagy érteni )

2011. jan. 25. 12:11
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem szavaznék ilyesmire és a többiek egyangú válaszából is leeshetett volnam már neked hogy ez egy hülye ötlet és senki nem támogatná!
2011. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Tanulj fiam,tanulj.Mert örökre ilyen ostoba maradsz.
2011. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Tanulj fiam,tanulj.Mert örökre ilyen ostoba maradsz


ön hilyába tanulT mégsem tud válaszolni


NA AKKOR KI MIT TUD ORBÁN VIKTOR POZSONYBELI KIROHANÁSÁROL


ANNO FIATAL KORÁBA Végül is mi is volt ott a hiba

vagy 1 kérdés

mert látom vannak nálam okossabak is :))

:P

Az MTV székházat szétverték az MTV nem reagált a támadásokra

valami müsor volt nem tudom hogy mijen de amikor letelt a müsoridő a TV készüléken hangyák hábaruja

na nem is erre akarok kijukadni


A HIR Tv egyenesbe mitatta a balhét miért nem jutott eszükbe az embereknek hogy a peticiot ott abba a tv be mondják el ??


ÉS IGEN HAJRÁ JOBBIK !!

2011. jan. 25. 17:15
 20/20 anonim ***** válasza:
Látom még mindig itt powerkedsz.Csak nem veszed észre, hogy magadnak..:)
2011. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!